Опорні школи - це нова якість освіти, - міністр

Лілія Гриневич наголошує, що держава вкладає значні кошти в розвиток опорних шкіл

Опорні школи - це нова якість освіти, - міністр

Опорні школи є не просто місцем, куди довозять дітей, це нова якість української освіти. На цьому наголосила міністр освіти Лілія Гриневич під час свого виступу на форумі, присвяченому децентралізації в освітній сфері.

«Планувалося, що опорна школа стане ініціативою нових об’єднаних територіальних громад, які будуть зацікавлені в побудові якісної освіти для своїх дітей. Так, власне, і є, адже 134 з 450 опорних шкіл, що наразі функціонують в Україні, створені саме знизу, з ініціативи новоутворених громад. І тенденція порівняно з минулим роком покращується. Якщо в аналогічний період минулого року зі 135 опорних шкіл 20, тобто 15% від загальної кількості, були створені в ОТГ, то цього року вже 30% опорних шкіл функціонують саме в ОТГ. Важливо зазначити, що опорні школи – це не просто місце, куди довозять дітей, це нова якість української освіти», – розповіла Лілія Гриневич.

Вона також додала, що держава розуміє свою відповідальність та вкладає значні кошти в розвиток опорних шкіл.

За її словами, протягом двох років з державного бюджету на закупівлю автобусів для підвезення дітей до опорних шкіл виділено 500 млн грн, а на обладнання їх природничо-математичними кабінетами – ще 500 млн.

Водночас у 2017 році для ОТГ було виділено окрему субвенцію у 300 млн грн на ці витрати.

Освіта.ua
23.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максим Мирошник
Ну тепер же хабарі прямо брати заборонили - і кошти що батьки здають в благодійний фонд можна направити на закупівлю проекторів та інтерактивних дошок, щоб і звичайні школи були з сучасним обладнанням як опорні.
лоло
реформу в жопу себе засунула гриневич лілія михайлівна! и ставку в 3 ты себе взяла !
Платят
означает - НЕСУТ мзду за сданные контрольные-зачёты-экзамены.И никакие барьеры типа ЗНО после ВУЗа НЕ остановят подобное, поскольку - три года отучились (незаконченное высшее), да и не надобно оно им... Но - ТРИ года будут под присмотром взрослых. А именн о ЭТОГО и rдобиваются нувориши от образования
Євген Рибитва
А кому в Україні потрібна масова якісна загальна середня освіта? Державі? Ні - нема де працювати. ВУЗам? Ні - з "платних" більший доход. Для чого витрачати такі "шалені" кошти, якщо зараз тільки одиниці з випускників простої сільської школи не продовжують навчання у вищій школі. Порахуйте водіїв, продавців на ринку, касирів та робітників залу супермаркетів, прибиральниць офісів, які мають диплом учителя, інженера, агронома, ветлікаря і т.і. Трохи не з того краю почали. Створіть потребу в якісній освіті тут у нас, а "закордон" хай собі своїх навчає.
Тет-а-тет
Для Євген Рибитва: Якби вартість освіти зачіпала гаманець кожної сім*ї, то прагматизм би брав верх. Ви перерахували ряд професій для яких навіть ПТУ сьогодні не потрібне, самі супермаркети вчать свої кадри. Якщо більшість ПНЗ набирають лише 50% учнів потрібно їх стільки? Підготовка 1 учня в ПТНЗ обходиться бюджету в 25 тис.гр. на рік, а скільки у ВНЗ? Поки не навчимося рахувати гроші і раціонально їх витрачати ніколи не матимемо достатку. А скільки фейкових спеціальностей наплодили ВНЗ заради заробляння грошей на марнославних українцях, які не задумуються, а де ж ти з такою спеціальністю знайдеш собі роботу? Так і живемо, дуримо один одного як можемо, а потім нарікаємо на когось.
Вот ведь незадача,
Тет. Вашей реплике - МОЯ. ОНИ ПЛАТЯТ за дипломы.ПЛАТЯТ.Вы разницу между моим рассмотрением, и своим попробуйте увидеть.Платят,получают бАмашку,идут работать.Кто-месяц-другой,кто, по папиной разнарядке, ГОДАМИ нехилые бабки получает.И каким боком стоимость оплаченого налогами обучения здесь?
Євген Рибитва
Для Тет-а-тет: я й перерахував професії з тією ціллю, що мій один "трійочник" сидить на касі в одному маркеті, а "медалістка" - в іншому. В найближчому провінційному містечку 5 шкіл, кожного року більша частина випускників вступає до вишів. А далі ???, якщо крім ринку і кількох невеликих магазинів та відділень банків більш нічого не працює. Ще повторюсь: не треба масової якісної освіти в нашій державі поки. А тим часом керівництво, як завжди, отримує задоволення від "самого процесу" реформування (то 12, то 11, то навпаки, друк підручників, програм, фінансові потоки на "реформи" і т.д), при цьому нульовий результат списують на інтенсивний розвиток технологій (мол не знаємо, що завтра буде потрібно дітям, якщо сьогодні вже не треба те, що вчили вчора)
Коментувати
вчитель
На район одна школа з новою якістю, а у решти, виходить - стара, та ще й зменшать фінансування. І де ж тут перспектива?
Тетяна
Вкладайте кошти в усі школи, всі діти, що навчаються в інших школах - громадяни України. Заберіть зарплати у РУО, ГУО, Департаментів, всяких методистів та інших чиновників та віддайте школам. Досить знущатися над батьками, дітьми та вчителями.
Вчителька початкових класів
Якій школі бути опорною вирішують не батьки, а райдержадміністрація. Ми пробували протестувати - нічого не добилися, тепер школі руки викручують, хоч результати набагато кращі, ніж в опорній - і за результатами ЗНо, і за олімпіадами. А щодо автобусів ( якими так забезпечені опорні школи) - маємо ГАРНИЙ результат - сьогодні 40 хвилин на трасі чекали діти автобуса з опорної школи - хотіли додому поїхать
Правдолюб
Шановна пані міністре! Ви, дійсно, відірвана в своїх думках від реалій сьогодення! Наведу лише факти! У нашому районі створено вже 2 опорні школи. В одній (після поглинання 3 сільських 380 учнів)- рівень знань (по результатах ЗНО цього року) є найгірший по району (а у районі 35 шкіл) та гроші в те село на школу йдуть рікою і все як в суху землю. Директор полюбляє піар і тому за найменшої можливості вихваляє все, що й не заслуговує на увагу. Батьки констатують, що відмінностей не помітно, що до "опорності", що після! За іншу школу (750 учнів) говорити не буду поки що нічого, бо там директор мудріший, не піариться! А наша школа, хоча й є найбільша дев’ятирічка в районі (маємо 149 дітей), й випускає не "дутих" відмінників, а буде закрита через пару років (це пряма заява нашому директору з вуст голови райдержадміністрації). Ото така правда!
Ну ну
Министр живёт на Луне! У нас " створили громаду" .Толку с неё! В т.н. " опорной школе" нет никаких новых современных классов,потому что " денег нет". А сколько было пиара!!! Автобус школьный,которому более 10 лет,сломался и не подлежит ремонту. Дети из-за этого в школу часто не ходят. Да ещё по убитым сельским дорогам... Вопрос оснащения опорной школы и " забезпечення шкільним автобусом" завис в " воздухе". Зато полным ходом идёт отчёт в местных СМИ,как же это прекрасно-объединиться в громаду! На повестке дня...закрытие сельских школ. Перемога!
--------------------
Вот ведь глупость какая. Человек, имеющий ТАКОЕ финанситрование, НО НЕ имеющий НИКАКОГО понятия о том, ЧТО происходило в стране ещё 25 лет назад НЕ способен на что-то реально конструктивное. Опорные школы существовали уже. И автобусы а-ля школьные, существовали уже. НО тогда это были колхозные автобусы и детей они подвозили в школы.И жили эти дети при школах от понедельника до субботы. Не знать того, что РАБОТАЛО в стране, имея ВСЕ возможности для этого? Невежа.
ПАНІ
А чи подумали ви про сільські школи та дітей !Якщо закриють школу -село СПУСТІЄ!!!
Просто вчитель
Для ПАНІ: спело спустіє тому що роботи нема, а не тому, що школу закриють
Коментувати
Сергій
А пані Гриневич знає , що в більшості шкільних автобусів світиться дно, нехай би спробувала таким дістатися на роботу по сільській дорозі. А чи хотіла б вона посадити свою дитину в автобус о 6.30 , коли уроки розпочинаються о 8.30? А ще думати де і чим займається іі дитина після 5 уроку, коли автобус буде повертатися лише після 8. Якість навчання в опорній школі така ж , як і в інших, а реформи пропоновані міністерством мають за мету знищити село, бо ж дитина селянина занадто дорого обходиться державі, а земля селянина ласий шматок.
Тет-а-тет
Для Сергій: А Ви свою владу обирали на місцях, то і спитайте з неї. Невже міністр має доставляти вам автобус? Якщо Ви потакаєте владі, то і маєте таке ставлення. Заблокуйте двері райвиконкому чи перекрийте трасу, відразу автобус знайдеться. Знатиме влада, що ви такі- не випробовуватиме більше терпіння батьків.
--------------------
Для Тет-а-тет: )))))), каковы обязанности министра?
Сергій
Пані мініст має знати все , що стосується освіти, а проблема гнилих шкільних автобусів не нова, та й непоодинока, але пані міністр точно з іншоі планети, як, доречі, і вся влада в Украіні , незнає проблем освіти чи нехоче знати. А обирали ми не тільки місцеву владу. Тай ,врешті, владі треба чути думку людей , а вони хочуть школу в своєму селі, а ще дитячий садочок і бібліотеку. Хтось бачить в цьому щось погане , чи може "руку Кремля"?
Коментувати