Наші педагогічні виші не готові змінюватись, - Гриневич

За словами міністра, вищі навчальні заклади часто залишаються закритими до нового

Наші педагогічні виші не готові змінюватись, - Гриневич

Попри європейський досвід, де саме педагогічні університети стали рушієм реформи освіти, наші вищі навчальні заклади часто залишаються закритими до нового і не готові змінюватися. Про це, під час обговорення в МОН перших результатів пілотування програми для вчителів англійської мови, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

«Ми вдячні нашим партнерам та друзям України – Британській раді – за системну підтримку освіти у нашій державі. Дійсно, без нового вчителя не буде Нової української школи. І для мене надзвичайно прикро, що попри європейський досвід, де саме педагогічні університети стали рушієм реформи освіти, наші ВНЗ часто залишаються закритими до нового і не готові змінюватися. І ці виші, що увійшли у проект, які мають достатньо потужностей, аби потягнути виконання його складних умов, знайте – саме ви сьогодні є провідниками змін», - сказала міністр.

За її словами, підхід «методика викладання не менш важлива за знання теорії» – має стати наріжним каменем сучасної підготовки педагогів.

«Неможливо навчити майбутнього вчителя, якщо ВНЗ на навчання методикам виділяє лише 4% часу, а саме така ситуація у більшості українських університетів сьогодні», – наголосила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
12.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр Желіба
Тому в магістратурах спеціальності "середня освіта" дипломні роботи мають писатися з фахових методик, а не географій, хімій, фізик, літератур
Тет-а-тет
До нас прийшов викладати бувший керівник фірми зі стажем 30 років. Якої методики та педагогіки потрібно його вчити, він будь якого вчителя навчить мистецтву спілкування з людьми. А от проблему учня Мирослава відзначає справедливо, як і страшну відсталість МТБ шкіл, ПНТЗ та ВНЗ. Не буде комплексного підходу до вирішення цих проблем новий Закон "Про освіту" залишиться текстом на хорошому папері.
Мирослава
У всі часи приходили з університетів без знань методики і педагогіки і нічого страшного НЕ БУЛО. Методика -діло наживне,було б бажання працювати вчителем.Великою проблемою є відсутність у випускників шкіл,молоді БУТИ ВЧИТЕЛЕМ!!!! Протягом багатьох років і сьогодні, створюється негативний образ школи і вчителя зокрема.Ніхто не говорить про учнів,які не бажають вчитися і чхали вони на школу,ніхто не говорить про батьків,яким ,дійсно ,нне має коли займатися власними дітьми Ніхто не говорить про МТБ більшості шкіл,коли в школах не має найнеобхіднішого .Головний виноватець - ВЧИТЕЛЬ!!! І до тих пір ,поки говним виноватцем буде вчитель,, Ніяка освітня реформа нічого не змінить, ТАК ЯК ЦЕ ПРОЛЕМА КОМПЛЕКСНА!!!!
Олександр Желіба
Для Мирослава: надивне? А скільки людських доль можна зіпсувати доки методика наживиться на вчителя?
Коментувати
Странно!
А кто готов поменять себя при том условии, что поддрежки от власти нет. Вы закатали вчеринку, а она просто шутка. Нет вечеринки. Осталось только то, что стало последствием действий власти. А что буде завтра уже наверное никого не интиресует.
Викладач університету
А для чого в Україні існує Інститут модернізації змісту та методів освіти (вибачте, якщо неправильно сформулював його сучасну назву)? Розробіть навчальні плани для напрямів підготовки "Середня освіта" і вузи, які захочуть готувати вчителів, будуть їх дотримуватися. І ще, стимулюйте тих викладачів, які систематично працюють зі школярами та мають публікації, в тому числі й навчальні посібники, для вчителів та учнів загальноосвітніх шкіл, гімназій та ліцеїв. А то зараз в університетах "великі науковці" на ці публікації дивляться як на щось нижчосортне.
Тет-а-тет
Для Викладач університету: Які публікації, адміністрацію НЗ це не цікавить. Напиши посібник у свій вільний час, знайди кошти щоб опублікувати, а потім на тебе дивляться масними очима, скільки ти заробив.А щоб отримати гриф потрібно ще за свої кошти поїздити до Києва. Та ще причепиться зав.кафіедрою, чому не взяв його у співавтори.
Коментувати
реформивглухомукуті
Прозріла! Старі кадри не готові працювати по-новому, не можуть бути "агентами змін", а молодих, виявляється, ВИШі не здатні готувати! І ШО? Будемо кликати грузинів чи, шанованих пані Міністеркою , фінів? Словом, ПОВНИЙ ГАПЛИК рехвормі!
Олександр
Ага. І роботу на спеціальності "середня освіта" не з теорії науки писати треба, а з методики.
Дмитро
Власне тільки блок фахових дисциплін у поєднанні із спеціальними методиками навчання, що враховують специфіку кожного з предметів можуть забезпечити якісну підготовку вчителя Нової української школи! Але, на жаль, останнім часом все частіше у міністерських кабінетах ведеться мова про загально-педагогічну підготовку і тільки на магістерській програмі, що неминуче призведе до суттєвого погіршення підготовки майбутнього вчителя!!!(( саме такий підхід є лобістським зі сторони класичних університетів і спрямований на розширення свого спектру освітніх послуг заради додаткової привабливості у боротьбі за майбутнього абітурієнта!!!
Миня
Насточортіли ці соплі про реформи. Давайте просто створимо умови для доброї роботи: мтб, зміст , соцстан, повага суспільства... Гриневич - убога грантоідка. Навіть програє САБАЧНИКУ , я не кажу про Вакарчука чи згуровського ??!
Софокл
Для Миня: я працюю в Кпі: згуровського бачу лише по телевізору. Здох Міша!! І тіло і душа в Америці. Завал повний... Але навіть такий він дає фору нинішній керовниці мон
Коментувати
Світлана
Не все так погано! Просто нам слід відійти від таких "загальностей". ВНЗ не готові? Ну то й що? Серед викладацького складу є просто діаманти освіти майбутнього - зверніть на них увагу, підтримайте, співпрацюйте з тими, хто хоче і може, їх видно здалека. Я за довгі роки навчання бачила різних педагогів. Є ті, хто просто губиться серед системи, в той час, коли вони самі мають цю систему створювати. В нас проблеми тому, що не всі звертають увагу окремо на особистість - у нас: ВНЗ, СХШ, ДНЗ і т.д. , а ці всі абрівіатури ні про що! У нас в університетах та академіях неперервної освіти гають час ті, кому місце насправді серед тих, хто має змінювати освіту. Тож, придивіться, заберіть і співпрацюйте із задоволенням та на високий результат! І все вийде!
N
Головне знати методику - предмет знати не обов’язково! Цю софістику ми вже проходили, здається у давній Греції.
NDQI
Для N: Головне не це, головне, щоб проФФесорів було побільше у ВНЗ, які школу бачили по телевізору. Вважається, що якість навчання напряму залежить від звання, тому толкового методиста зі школи калачем у ВНЗ не заманиш. І зарплата менша, і за науку "гризтимуть"
N
А то ми не знаємо про "вашу" школу - тільки заглядаєте у кишені батьків, а знань мізер. А у внз я б всіх методистів розігнав - одна шкода і заважають працювати. Напрями вже відмінили - зараз спеціальності. А головними у внз стають публікації в журналах з імпакт-фактором, а "ваші" методисти тільки в мурзилках друкуються. Привіт вашому колезі "проФФесору".
Коментувати
Тет-а-тет
Який ректор такий і ВНЗ! Більшість теперішніх керівників ВНЗ більше зайняті собою і просуванням свого его ніж реформуванням НЗ чи запровадженням сучасних методик викладання. Я вже не кажу про відсталість м/т бази. Чому б МОНУ не провести атестацію цих керівників і радикально поміняти кадри. На старій колимазі жалеко не заїдеш.
Ніна
Для Тет-а-тет: правильно!! В Києві є такі ректори, зокрема бачу такого в голосієво. Господар і могутній організатор.!!
Коментувати
Методист
Із власного досвіду, дійсно, педучилища(тепер коледжі) дають кращу методичну підготовку. Але, де було МОН всі ці роки? Хіба з Києва цього не бачили десятки років. А тепер - претензії до вишів! Ми всі бачили, що випускник вишу конспекта уроку не знає як написати. А міністерство до сьогоднішнього дня нічого не знало. А як почали реформуватись, то побачили. Цапів-відбувайл знову шукають. З методкабінетами це вже було.
Василь  Шминдрук
А методичні структури в областях готові змінюватись, чи вони так і залишаться «будинками престарілих» з радянською педагогікою будівельника комунізму?
Методист
Для Василь Шминдрук: Це у якій області?
Василь Шминдрук
Ви маєте бажання познайомитись з ровесниками по цеху? А можливо мрієте організувати, чи то пак створити, Всеукраїнську асоціацію методистів "Кому за 70"? Ось коли перестанете писати коментарі-анонімки а легалізуєтесь, тоді я вкажу прізвище сімидесятиоднорічного директора такого методичного центру, а він озвучить вам прізвища свого "приходу".
Коментувати
Василь  Шминдрук
А небомешканці МОНу, які живуть у паралельній реальності, готові змінюватись? Скажімо, для прикладу, відмовитись від проведення виставок-балаганів, які організують двічі на рік з метою відмивання бюджетних коштів та демонстрації інтернетівського плагіату.
CFRHT
Как же достали эти пустозвоны в образовании! Одна иммитация реформ нах. Ну дайте образователям материально - технический ресурс для проведения занятий и все кто не дает дупля в новых веяниях должен просто уйти нах с сцены!
Песиміст
Блокувати реформи будуть на всіх рівнях - багатьом надто зручно нічого не змінювати. Демократичним шляхом нічого не вдіємо, приклад - закон "Про вищу освіту". Потрібні кардинальні кроки (як в Грузії). Але на це слід мати політичну волю і відвагу. Починати з кадрів - вони вирішують все! (не мої слова). В іншому випадку - шлях довгих і безрезультатних дій, які лише будуть імітувати активність. Реформу забалакають. Підвищення зарплат не допоможе.
Ирина
как-то сильно углубились в реформу школ (финансовая мотивация учителей-это огромный +), но кроме школьных учителей есть еще первая-начальная ступень образования-дошкольные детские сады, а так же ВУЗы, где преподаватели и воспитатели остались не в удел(даже з/п насчитывается не с расчета от прожиточного минимума).... какую реформу Вы хотите? Частичную? если частичное финансирование, значит и частичная реформа.... тем более ввели какую-то оптимизацию.... на чем она основана? на каких или на чьих сокращениях? бред, а не реформирование....
Сорось
Сама міністр нічого не петрає, але головне для неї -все змінити, зламати, "реформувати". Головний принцип мон: на Заході все велике, навіть блохи!!!!
Методист
Для Сорось: 100% попадання
Коментувати