Підвищення кваліфікації вчителів: коментар МОН

Новий закон «Про освіту» пропонує фундаментально новий підхід до розвитку вчителя

Підвищення кваліфікації вчителів: коментар МОН

Новий закон «Про освіту» пропонує фундаментально новий підхід до розвитку вчителя та його педагогічної свободи. Про це йдеться у коментарі Міносвіти щодо деяких нововведень, передбачених ухваленим законом.

Зокрема, закон формулює такі нові засади підвищення кваліфікації вчителів:

  • загальна кількість годин на підвищення кваліфікації упродовж 5 років буде не менше 150 годин. При цьому вчитель має самостійно вирішити, яку кількість годин з цього обсягу він використовуватиме для навчання щорічно;
  • педагог сам вирішує, де підвищувати кваліфікацію;
  • держава з коштів спеціальної освітньої субвенції, а також місцеві органи оплачують підвищення кваліфікації для вчителів, навіть якщо педагоги обирають платні курси.

Закон також стимулює педагогів оволодівати новими методиками навчання через зовнішню незалежну сертифікацію. Вчителі, які її пройшли, отримають додаткову надбавку до заробітної плати – 20%.

Освіта.ua
19.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Інна
Доброго дня, поясніть ,будь ласка, а в міжатестаційний період треба набрати 150 годин тільки по тому премету за яким призначений, чи курси з другого предмету,який викладаю, також входять в загальну кількість предметів. Дякую
nina
Які онлайн-курси можна проходити для підвищення кваліфікації.Чи має Prometheus - ліцензію на освітню діяльність,чи будуть зараховані ці години для підвищення кваліфікації та чергової атестації.
Лариса
Атестуюсь у 2019-2020 н.р. Чи розповсюджується на мене вимога про 150 годин? Якщо ця умова вводиться з 2019 р., то потрібно ще час, щоб набрати ці години?
Тетяна
На мою думку, закон не продумали досконально. Так підвищувати кваліфікацію нереально. Треба дуже ретельно попрацювати нашому міністерству.
До каких пор
А министрам,депутатам,судьям,прокурорам слабо показать пример?За такие зарплаты как у них,надо сертификацию проходить 100 раз на год.
Правда
У мене така пропозиція. Всім вчителям,які вже мають і будуть мати "вищу категорію" зробити ЗНО!!! А то багато з них не відповідає своїй кваліфікації і просто купили іі!!!!!!!
микола
Для Правда: Лякати не потрібно. Викладаю фізику. Тест ЗНО проходжу за 15-17 хвилин набираючи 186 балів, пропускаючи складні задачі на обчислення.
Л
Для Правда: Виправте власні помилки.
Коментувати
Valentina Trubina
Коли териториторіальні громади порахують кошти на підвищення кваліфікації, думаю, що навіть за відрядження наі курси при ІППО учителі будуть сплачувати кошти самостійно... Такого навантаження, а ще за платне навчання, навряд чи витримають новостворені ОТГ!
Fktrcfylhf
Некоторым учителям никакие курсы не помогут...
ну да
"Проблемы с финансированием, не являются причиной для отказа в повышении категории."00000000
ну да,
00 круглые глаза 0000000000ооооооочень круглые
Коментувати
Владимир
Для Шиншила: Категории устанавливаются при аттестации ИПР, а КПК лишь одно из условий для её прохождения. Все аттестуемые подают заявление в АК, где указывают на что они претендуют. Первую и вторую категории устанавливает АК первого уровня (учебного заведения). А высшую и пед.звания АК второго и третьего уровня. Мотивированное решение комиссии, объявляется работнику после голосования. Проблемы с финансированием, не являются причиной для отказа в повышении категории. Учите матчасть коллеги.
учителька
На мою думку, курси потрібні. Проблема лише в тому, що ті, які є зараз точно нічого не дають. Де на тих курсах інноваційні методики, де перегляд інтегрованих уроків? Чого нового курси, що викладаються "по-старому", навчають учителів? До того ж зовсім не зрозуміло: "вчитель буде сам обирати, де йому проходити курси"... Як це??? Це можуть бути курси типу "заплати гроші - отримай сертифікат". Хто буде давати дозвіл на курси, що вчитель обере САМ??? Якось не продумано:)
Котя
Судьям и прокурорам снизьте зарплаты до нашего уровня и тогда будем разговаривать.
unforgiven
Суддям і прокурорам зробили надбавку в 20 разів без сертифікації і хоч один з них почав відповідальніше ставитися до своїх обов’язків? То чому вчителі повинні гризти землю за нещасні 20% до зарплати які держава в них вкрала?
Шиншилла
Почему-то в нашей школе учителей регулярно посылают на курсы, но в итоге они массово остаются с прежней категорией. Кто имел 1-ю, так и остался при ней, кто имел 2-ю, так и остался при ней, хотя это очень странно! Уже несколько лет учителя не получают, а подтверждают свои категории! Может, несколько тысяч гривен надо насыпать директору и методистам рай оно? И тогда будет и высшая, и всякая -мякая категория...
Анатолій
Для Шиншилла: Ви читали положення про атестацію ??? Ваш пост суцільна маячня некомпетентної людини. На рівні " бабських пліток".
Оксана
Анатолiю, не знаешь- не тринди!!!
Анатолій
Для Оксана: І це пише вчитель ????? Мда .... Та каким " грамотним" як Ви, не категорію треба підвищувати, а відразу "заслуженого" давати.
Коментувати
Тетяна
Абсурдно інше: якщо учитель не "пройшов" курси до досягнення 5 років з моменту закінчення попередніх, то автоматично оплата знижується до 9 розряду. Наче крім курсів немає стажу,досвіду роботи. От я атестуюсь у 2019 році,останні курси були восени 2012,замовлені курси на 2018. І я автоматично в оплаті опускаюсь до рівня молодого спеціаліста на 2-3-4 місяці. А рішення атестаційної комісії у 2014 році- " до лампочки".Головне ж -КУРСИ. Абсурд! До речі,в типовому положенні про атестацію про умову проходження курсів написано нечітко, туманно. І от я на гачку,якщо не сказати-в ж...
Вчитель
Для Тетяна: Положення про атестацію 1.8. Умовою чергової атестації педагогічних працівників є обов’язкове проходження не рідше одного разу на п’ять років підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів.
Гривняк Любов
Для Тетяна: згідно з Положенням про атестацію педпрацівників, оплата праці понижується чи більше того педпрацівник може бути звільнений, якщо не пройшов атестацію (звісно не з поважних причин: хвороба чи соціальна відпустка по догляду за дитиною), а не курси. Курси є необхідною умовою для атестації і вони дійсні 5 років, тобто за деяких умов педпрацівник може атестуватись двічі за одними курсами (н-д, позачергова атестація). Якщо в вашому навчальному закладі відбувається так, як ви описали, це грубе порушення. Ви можете його оскаржити. Читайте уважно Положення, там все написано. Чи проконсультуйтесь в юриста.
Коментувати
ІІІ
Як мають проходити незалежну сертифікацію не вчителі, а викладачі згідно нового Закону???
Антоніна
Не так скоро діло робиться, мені теж в цьому році на курси, на жаль, навіть на ті проблемні, що хотілося б, дорога закрита, бо можна лише на одні, а я викладаю два предмети. Таким чином автоматично один з предметів буде оплачуватись по 9 розряду замість 12. От вам і вибір. Дуже обмежений цей вибір...
Тра-ля-ля
Для Антоніна: Все залежить від Інституту де ви маєте пройти курси. У нашому при проходженні курсів з основного предмета обов’язково вам пропонують пройти курси з іншого, який ви читаєте. Тоді ви атестуєтеся з обох предметів і отримуєте зарплату по 14 розряду а не по 9 чи 12. Посадовий оклад вчителя зараз нараховується по 14 розряду.
Директор
Для Антоніна: кожного року адміністрація школи подає замовлення на курси. Тому автоматично вас мали подати на курси з обидвох предметів. Які обмеження? Питайте в адміністрації.
Коментувати
Марина
А мене вцьому вже році на курси в проклятий інститут посилають. Дурна трата коштів і часу. Чи можна вже зараз по іншому?
Світлана
Стаття звучить так: "Підвищення кваліфікації педагогічних працівників..." Здається так! А освітні ресурси чомусь вирішили, що новий закон стосується лише вчителів і школи. А вихователі, вихователі-методисти, керівники дошкільних закладів та ін....- вже не педагоги? Щось останнім часом спільнота робить вигляд, що не існує інших педагогічних професій, особливо в межах реформ:) Хотілося б і нам роз’яснень!
Людмила
Для Світлана: Я з Вами згодна. Я керівник ДНЗ. В цьому році у моєму закладі звільнилась вихователь, яка мала за плечима пеучилище, та магістратуру і 5 років стажу. А з/ пл. була лище на 80 грн. вище від з/пл. пом.вихователя. Мені районо півтора місяця шукали усім районом педагога і прийшлось брати людину без пед.освіти з умовою, що наступного року буде поступати вчитись, але й вона вже кілька разів натякала, що скоро покине роботу, бо надто велика відповідальність і надто мала з/пл. це при тому, що на селі тотальне безробіття. Це не політика держави. а суцільна дискримінація дошкілля.
Коментувати
Майя
А якщо я вчитель англійської і бажаю проходити курси підвищення кваліфікації у Лондоні. Чи оплате держава такий мій вибір?