Гриневич: наше завдання - зробити учителів союзниками

Завдання МОН зробити вчителів союзниками реформи та дати їм ковток свіжого повітря

Гриневич: наше завдання - зробити учителів союзниками

Лілія Гриневич вважає, що одним з головних завдань Міністерства освіти є те, щоб зробити 10-15% учителів своїми союзниками у впровадженні реформи української школи. Про це міністр сказала у своєму інтерв’ю виданню Экономические известия, відповідаючи на запитання щодо опору реформам в середовищі самих вчителів.

«Звичайно опір є: в будь-якій групі ви зазвичай знайдете лише 10-15% людей, готових до змін. Однак, на перший час цього має вистачити. Наше головне завдання – зробити цих 10-15% учителів своїми союзниками у провадженні реформи, дати їм ковток свіжого повітря і можливість проявити себе й ділитися досвідом з іншими», - сказала міністр.

За її словами, для цього в новий закон «Про освіту» закладено цілий спектр механізмів: від добровільної зовнішньої сертифікації вчителів, яка перевірятиме педагогів на оволодіння компетентнісними методиками викладання і передбачатиме 20% надбавку до зарплати для тих, хто її пройде, до гнучкої системи підвищення кваліфікації вчителів, що передбачатиме можливість для педагогів самостійно вибирати місце підвищення кваліфікації.

«Учитель отримує справжню свободу — може сам створювати навчальну програму, вибирати, скільки часу виділити на вивчення тієї чи іншої теми. Єдина вимога - досягти тих результатів навчання, що прописані у освітньому держстандарті.

Я переконана, що заохочення найкращих, створення нових можливостей для підвищення кваліфікації та справжня педагогічна свобода, допоможуть нам зробити вчителів нашими союзниками. Завдяки підвищенню заробітної плати, що також прописано в законі, значно має піднятися й їх соціальний статус, який має ще більше заохотити кращих йти у школу та навчати наших дітей», - зазначила Гриневич.

Також вона назвала найбільшим викликом необхідність перепідготовки вчителів.

«Адже будь-які вкладені ресурси в освітнє середовище, новий зміст — це все не буде належним чином працювати, якщо вчителі не донесуть це до кожної дитини. Тому, навчання вчителів новим методикам викладання, розуміння і підтримка вчителями ідей нової української школи, є найголовнішим викликом», - сказала міністр.

Вона нагадала, що у 2018/19 навчальному році всі діти в першому класі мають розпочати навчання за новим стандартом і це означає необхідність перепідготовки 22 тисяч вчителів, які братимуть першокласників у цей період.

«Наступний навчальний рік буде проведено під знаком пілотування нового стандарту початкової освіти у 100 українських школах. І це перша важлива компонента підготовки освітньої реформи. Друга важлива компонента — підвищення кваліфікації 22 тисяч вчителів. І ми зараз готуємо відповідний дистанційний курс навчання, щоб це були не лише очні курси підвищення кваліфікації», - наголосила Лілія Гриневич.

Міністр також висловила сподівання, що певну допомогу і якість навчання міністерство отримає від співпраці з фінами.

«Фінський уряд визначив пріоритетом співпраці з Україною реформу середньої освіти. Коли вони побачили нашу нову українську школу і проект закону, це співпало з тими цінностями, які фіни сповідують у своїй системі освіти. Тому, вони готові нам допомогти у підвищенні кваліфікації вчителів», - зауважила міністр освіти.

Освіта.ua
24.07.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Иван
5 школа города Полтава. Заканчивается сентябрь, а постоянного расписания занятий до сих пор нет. 7 класс понедельник -7 уроков, вторник - 8 уроков, среда - 8 уроков. Дальше расписания нет. Как может ребенок после 8 ми часов в школе качественно выполнить домашнее задание + посещать какие-то дополнительные курсы или секции ? Весь учебный материал приходится штудировать " с нуля " дома. Ну что это за бардак ? Проще было бы учить ребенка дома, а в школу приходить на контрольные. Но увы, для этого необходимы "особые " школы.
Литвинюк Людмила
Нехай влада спочатку оновить матеріальну базу шкіл, особливо сільських, а тоді проводить реформи!!!Всі навчальні матеріали( наочність, прилади, хімічні препарати та ін.) давно своє віджили.Про нові технології теж нема мови. Комп’ютери -15-літньої давності, виходять з ладу, 2 ноутбуки на педколектив з 20 чол. Мультимедійної дошки - жодної! Висять звичайні,ще радянських часів випуску, по яких уже крейда давно не хоче писати. Це типова картина сільської школи. Нехай міністр спочатку вивчить матеріальну базу фінських шкіл і запровадить її у себе. Інакше всі гасла про якісь реформи в освіті - пусті слова з високої трибуни. Ото тільки у програмах декілька нових речень з’явиться, а шуму скільки! А та компетентність то вже у вуха ріже, як то ніби раніше діти виходили зі школи абсолютно безпомічні! Крім обурення ніяких почуттів не виникає.
Pasufik
Досягти тих результатів навчання,що прописані у державному стандарті.... Виникає запитання, на якому приладі це будуть вимірювати або за допомогою яких показників визначатимуть результат? Хто складатиме ці показники і де гарантія, що вони будуть справедливі? І чи не викличуть вони у педагогів ще більшу бурю, ніж це було з приводу атестацій? Соціальний статус вчителя відповідатиме тоді, коли його зарплата становитиме щонайменше 20 тис.гр. на місяць, як у багатьох депутатів-неуків. МОН готовий до такого рішення?
Іван
Це неможливо.В основній масі вчителі страшенно чперті,з коронами на голові,неприступні.Всі будуть проти,крім незначної частки прогресивних.Але їх дуже мало. Побачити,як мене забанюватимуть такі вчителі,про яких написав вище.
Мирослава
Для Іван: Забанювати Вас не буду,але скажу,що кожен бачить тільки те,.що хоче бачити або може.І судить ,виходячи з власного досвіду і моралі! Я не зустрічала жодного вчителя з короною.Швидше,навпаки,відчуваєш себе ученицею,яка постійно вчиться. Це батьки ВСЕ знають і завжди праві.
шаман
Гарнi слова,але учитель повинен не тiльки давали вiдчуття що ти учень ,але й належнi знання
Мирослава
Для шаман: Належні знання не отримують,а здобувають!!!Навчання - це важка праця і тому,щоб засвоїти знання,які дає вчитель НЕОБХІДНО прикласти ЗУСИЛЛЯ!!!!
Коментувати
реалии
МОН сорвало вступительную кампанию, если и дальше будут реформировать такими методами малограмотные чинуши, то угробят полностью систему образования страны.
Pasufik
Для Леонідович. Хочу Вас підтримати, оскільки стою на тих самих позиціях що і Ви. Ми справді не прагнемо підготувати дитину до дорослого життя, а втовкмачуємо у голови учнів масу знань, які ніколи не пригодяться їм у реальному житті. І це подається як різносторонній розвиток людини. Не хочу принижувати значення кожного предмету окремо, але вибір ( гуманітарний або точні науки) повинна робити дитина з батьками, аби спрямувати усі сили і енергію туди, де буде найбільша користь для неї. Так, це пахне втратою годин для викладачів з деяких предметів, але даруйте, школа для кого? У початковій і середній школі діти можуть опановувати усі предмети, але у старших класах вони повинні мати вибір і ділитися за напрямками, причому у програму повинні входити і професійні предмети, які цікавлять учня. Що суспільству з тих олімпіад, коли наші випускники їдуть працювати до Польщі і ще кудись. Краще би їх навчали як створювати власний бізнес.
совесть
Для Pasufik: Те, як наші учні вливаються в освітній простір інших країн, свідчить про ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ щодо ПРОБЛЕМ зі змістом нашої середньої освіти. Проблема не в тому, що ми не готуємо дітей до дорослого життя, а в тому, що НЕ ГОТУЄМО ДО ЖИТТЯ В СВІТІ, ДЕ ТРЕБА ВМІТИ ПРОДАТИ ЗА ДОРОГО СВОЇ УМІННЯ, ЗНАННЯ, власне, себе... А вчитель у школі вже став гарною наочністю для учнів. Підторговує своїми знаннями після уроків... і навіщо напружуватися на уроці?!
Pasufik
Для Совесть. Ви вірно кажете, але упустили один важливий момент: лише частина наших учнів гарно вливаються в освітній простір інших країн, та краща частина, яку не зіпсувала наша освітня система завдяки батькам та репетиторам. Ми тому ще тримаємося на плаву, що маємо оту потужну частину, яка витягає усе суспільство. А треба, щоб утворилася потужна більшість і тоді буде той результат, якого заслуговує наша держава.
Коментувати
вибачте за прямоту
"Отримує учитель", "Отримує учитель", "Отримує учитель". А що отримають учні і батьки?
Леонідович
Для вибачте за прямоту: Учні і батьки отримають Учителя!
вибачте за прямоту
Для Леонідович: Тоді яка це реформа?
Леонідович
Для вибачте за прямоту: Це була б справжня реформа, якби Учителю і школам в Україні дозволили лише вчити, а не виконувати крім цього дуже багато безполєзної роботи, та ще в позаробочий час заробляти, щоб утримати сім’ю. Тоді учні отримали б Учителя з великої букви, який би міг віддавати все життя, щоб навчати і виховувати своїх учнів.
Коментувати
&
http://ru.osvita.ua/vnz/news/35749/ Для тех,у кого склероз.Для тех у кого склероз....................
&
Доколе будет непоследовательность в действиях? Возможно,не все помнят,что совсем недавно нас нацеливали перенимать польский опыт. Сегодня уже-финский. А завтра чей? Адекватные люди есть ещё? Ау?
next
На мою думку, слід починати з вишів. Навчання "за гроші" розплодило силу-силенну малоосвічених спеціалістів, котрі не знають навіть свій предмет, а про методику викладання мають взагалі примарне уявлення. Допоки процвітатиме корупція в університетах, доти ми матимемо молодих псевдовчителів. Отже, "...а караван іде".
Кузьміч
Боже! Сколько пустой болтовни! Боже! Сколько пустой болтовни! Боже! Сколько пустой болтовни!
Мама дитини
Якими союзниками. В початковій школі міста Калуш є вчителька, що в кожному наборі тактично цілеспрямовано виїдає з класу дитину. Кожні чотири роки. Яка Нова школа. Їй ніщо не допоможе, і зупинити ніхто не може. У 2016 теж вижила дитину з класу зі словами: шкіл у місті багато!!!!!!!!!!!!!!!!!!
якщочесно
Пані Міністерко, можна, маючи з усього необхідного лише один бурячок , приготувати борщ? Ви пропагуєте фінську систему навчання, маєте на увазі всю СИСТЕМУ чи лише те, на що у нас вистачить грошиків? Ви відмітили рівність усіх шкіл від 11 до 960 учнів? А у нас мерщій закривати сільські школи, бо дітей недостатньо і т.д,, і т.п. Пройдіться по всіх пунктиках ситеми освіти в Фінляндії і будьте чесні перед суспільством: нам ще дуже далеко до впровадження цієї системи. Так що цінуймо, оберігаймо і розвиваймо СВОЄ! Досить "маніловщини"І припиніть " наїжджати " на вчителів- скільки можна викручувати нам і мізки , і руки!
Леонідович
"Єдина вимога (до вчителів) - досягти тих результатів навчання, що прописані у освітньому держстандарті." Якщо так дійсно зробити, то буде результат. Бо зараз ВИМОГ до вчителів ДУЖЕ-ДУЖЕ БАГАТО, особливо таких, які взагалі не стосуються навчання і справжнього виховання, а вимога щодо результатів навчання зараз не в першому десятку вимог до вчителя. Саме це дуже негативно впливає на навчання учнів, та можливості вчителів.
Леонідович
"10-15% вчителів дати ковток свіжого повітря", а 85-90% так і залишити без жодного ковтка повітря? Скільки так може існувати освіта? Тобто міністерка визнає, що зараз учителі працють без жодного ковтка повітря, а коли пройде реформа, то 10-15 відсоткам дадуть попробувати повітря.
Даша
Просмотрела результаты Международных олимпиад: у нас по математике по балам 11 место, из 6 участников 5 призовых, а у финнов где-то 11 с конца и 0 призовых мест, по химии тоже у нас 5 призовых золото и серебро, а у финнов - 2 бронзы, по физике у наших ребят - 3 серебра и 1 бронза, результатов финнов не нашла. Очень достойные результаты у России и Белоруссии. Грузия, Молдова, Чехия, Казахстан выглядят гораздо лучше финнов. Зачем нам эти финны со своей моделью образования? Вы знаете великих финских ученых? я - нет. Где их Ломоносовы, Менделеевы, Патоны, Амосовы, Королевы? Где? МОЗ разваливает здравохранение своими недолугими реформами, МОН - хочет сделать из детей даунов с применением европейского "опыта", неприменимого в украинских реалиях. А главный вопрос Где взять денег на эти новшества? Нам зачем то все время пытаются внушить, что мы хуже европы, нам обязательно нужно на них равняться. У нас тоже есть много хорошего, просто мы не хотим этого замечать, тк много столетий прибываем в рабском раболепии то перед...
Леонідович
Для Даша: А где наши Ломоносовы, Менделеевы, Патоны, Амосовы, Королевы? Они живут хуже финских простых рабочих, потому что у нас система образование расчитана на 1% населения, а у Финов образованы 99%. Образование, это не только знание, это готовность к жизни и работе. У нас выучившись люди выходят не готовы к жизни и качественной работы. Наша система воспитывает рабов (как вы и написали). Финская система образования воспитывает свободного человека, который ответственный за свои поступки.
Петро
Якість освітньої системи визначається рівнем життя, а не місцями на олімпіадах. Порівняйте нас чи Росію з Фінляндією, яка у складі Російської Імперії була найбільш недорозвиненою провінцією. і який поступ зробила за сто років. А чому ми досягли за останні сто років? За 26 років незалежності?
Коментувати
Вчитель
Фінська система освіти справді дуже хороша, у Фінляндії взагалі соціальна сфера на найкращому рівні, але без вливання справді якісних коштів в освіту (і контроль за ними!) нічого не получиться - якби наші податки йшли не в чиїсь кишені, а туди де треба (освіта, медицина і т.д.) - запровадити фінську систему освіти було б дуже і дуже добре. А до наболело - вивчіть про фінську освіту все "вдоль и поперёк"- тоді вам стане зрозуміло що й до чого і що потрібно робити перш за все. А перш за все - це саме кошти. Без коштів навіть найкраща реформа розвалиться.
Елена Делаваль
Для Вчитель: Вот именно,в Финляндии!А не у нас,где экономика развалена напрочь!Не осталось ничего....Последнее,что держится это образование!Благодаря людям,которые любят свою профессию,шли по призванию и до сих пор работают!Кого сейчас выпускают педвузы?Девочек и мальчиков,которые поработав год в школе бегут"куда глаза глядят"Не выдерживают они!Нам до Финляндии ,"як до Києва рачки"...Нужно думать о том,чтобы детей воспитывать достойными и грамотными членами общества!Посмотрите как общаются люди в соц.сетях:сплошной мат,безграмотность,уважение к собеседнику отсутствует!И мы конечно"патриоты"своей страны!Создайте своё,не надо копировать чью-то систему!Где главными компетенциями будут воспитанность,человеколюбие,милосердие, а там и грамотность с математикой подтянутся!Я не против изучить финскую систему,да только вопрос будет ли она у нас работать,денежек-то нет...А в итоге крайними сделают учителей!
Вчитель
Денежки есть. Они в наших уплаченных налогах, уплаченных вами, мной и всеми официально работающими. А вот контроля за налогами куда идут как раз нету. Строгого контроля. Финская система реально хорошая, НО! - только с материальным обеспечением. Мы бы стали ещё лучше чем они если бы материально-техническая база строго контролировалась и финансировалась. Из наших же налогов.
Елена Делаваль
Вот именно...Если бы...А пока это бы... не получается не нужно выдумывать "велосипед",а принять адекватное решение и переделать стандарт так, чтобы "и волки сыты,и овцы целы"
Коментувати
наболело
Очень надеемся, что во время пилотного проекта и апробации Ваш стандарт развалится!Чем же тогда будет заниматься министерство, если учитель сам! будет делать учебные программы! Что это за бред! Это получается , что единой программы не будет, а будет что кому в голову взбредёт!Книги и методические пособия тоже себе будем печатать? А как же гриф министерства?Уже не раз говорили: мы не против изменений! Изменений существенных!!!Уберите из сетки часов кучу ненужных предметов, сделайте интеграцию!Одни и те же темы попадаются в разных предметах, зачем? Дайте больше часов на языки и математику и пусть сам учитель выбирает, какую из тем можно проинтегрировать с другим предметом! Идея с интеграцией хорошая, но только не в классах наполняемостью 35 человек. Вот с чего надо начинать! Сократить наполняемость классов, сетку учебных предметов, продумать учебники, выпустить необходимую базу для обучения детей, а потом говорить про апробацию, а не наоборот!!!!
Викладч
если так как реформировали ЄДБО так лутше уж ненадо нас реформирова