Мінфін про закон "Про освіту" - бюджет не гумовий

У Міністерстві фінансів наполягають, що законопроект «Про освіту» фінансово не забезпечений

Мінфін про закон "Про освіту" - бюджет не гумовий

Розроблений народними депутатами законопроект «Про освіту» є важливим кроком для подальшого реформування освітньої галузі. Водночас, він має бути фінансово обґрунтованим та в рамках видаткових можливостей держбюджету. Про це йдеться у повідомлені Міністерства фінансів, що оприлюднено відомством 6 липня.

«Підготовлений до прийняття законопроект фінансово не забезпечений. Ресурси на реалізацію законопроекту не закладені у 3-річній Бюджетній резолюції. Потрібно враховувати можливості держбюджету та можливості економіки. Прийняття законопроекту в такій редакції - це черговий популістський крок, бо навіщо приймати закони, які в подальшому не буде можливості профінансувати?..», - підкреслив міністр фінансів Олександр Данилюк.

У Міністерстві фінансів наголошують, що у запропонованій редакції проекту закону, лише на встановлення мінімального окладу вчителя на рівні 4-х прожиткових мінімумів протягом 5-ти років необхідно додатково більше 160 млрд. гривень.

Також, за повідомленням Мінфіну, фінансово не забезпеченим залишається створення нового центрального органу виконавчої влади – Державної служби якості освіти та її територіальних органів, Національного агентства кваліфікації, проведення сертифікації вчителів тощо.

«Реалізацію цього законопроекту можна забезпечити лише шляхом скорочення більше половини педагогічних і науково-педагогічних працівників, скороченням витрат на обороноздатність країни або суттєвим збільшенням дефіциту держбюджету та зростанням державного боргу, що є неприпустими заходами», - йдеться у повідомлені фінансового відомства.

За словами заступника міністра фінансів Сергія Марченка, потрібно зважено підходити до фінансування цього законопроекту та оцінити всі «за» і «проти». Мінфін має забезпечувати збалансованість держбюджету і виходити не від видатків та побажань, а від доходів та реальних можливостей. Реформування тої чи іншої сфери не має призводити до втрат для балансу бюджету.

«Ми змінили підхід до бюджетування - всі видатки мають бути підтверджені доходами. Треба жити за рахунок того, що ми насправді маємо. Лише зростаючі показники економіки дозволять державі більше витрачати. У ситуації із новим законопроектом про освіту - треба рухатись поступово по кінцевої мети і виходити з наявних можливостей. Держбюджет не гумовий, щоб враховувати всі побажання. Державна політика має бути збалансованою, і реформи, розпочаті в одній сфері, мають стати стимулом і важелем для їх здійснення в інших», - зазначив Сергій Марченко.

Як відомо, напередодні міністр освіти Лілія Гриневич звернулась до міністра фінансів Олександра Данилюка з проханням погодити проект закону «Про освіту», що запланований для розгляду у парламенті наступного тижня.

Освіта.ua
06.07.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Pasufik
Критикує Тимошенко уряд, що в Україні низька зарплата. Гройсман піднімає у два рази Тимошенко репетує, що це викличе інфляцію і взагалі, де Він взяв гроші. Треба реформувати освіту гуде опозиція,Гройсман каже, що підтримає. Посипалися докори, як він це зробить, адже Мінфін стверджує, що грошей на реформу в освіті немає. Скільки розмов про те, що школі потрібна свіжа кров, зокрема дуже мало чоловіків серед викладачів. Тут же звинувачення у геноциді старших викладачів, утисках пенсіонерів і т.п. Коли ми почнемо думати про майбутнє, а не про нас ненаглядних? Ми що, навічно прикріплені до життя? Якщо не вистачає годин на всіх, навіщо директор приймає на роботу зайвих викладачів? Аби люди гризлися один з одним? Який директор- такий колектив і така школа. Це доказано життям!
петро
Згоден, що в будь-якій галузі старе потрібно замінювати новим, але те нове - повинно бути якісним. Вчителі-пенсіонери з часом підуть, але величезною проблемою є їх заміна. Робота освітньої галузі не покращиться, коли пенсіонерів замінять сучасними випускниками педагогічних вузів, які, у більшості, слово х...й пишуть із мягким знаком.
R@S
Для петро: не потрібно так переживати, що буде як пенсіонери підуть. Нічого страшного не буде, система регенерується і зникне ця совкова залежність від центризму. Не треба народ лякати тим, що без пенсіонерів все пропаде, ви цим скоріше себе захищаєте, а не переживаєте за майбутнє!
Коментувати
Игорь Соломонов
Щодо пенсіонерів... З людьми пенсіонного віку потрібно кожного року укладати контракт! Якщо він потрібний, то уклали, якщо ні, то вже не виходить на роботу. Колись уже писав про це...
lancellot
Для Игорь Соломонов: а на пратиці все навпаки, пенсіонери забирають години в молодих педагогів, щоб самим мати більше і ніякоі управи на них не мае!
Коментувати
Sergik
Якби ці дурні реформи, відірвані від життя, не втілювати - можна зекономити. А то по точних науках взагалі катастрофа! Щодо пенсіонерів згоден - не більше півставки. Хоча є круті вчителі пенсійного віку, а є такі, яким давно час на пенсію... Все залежить від конкретної людини...
Irina
На даний час в наших школах працює майже 50% пенсіонерів. Вони мають заробітну плату 9000 грн.. Деякі вчителі не можуть піднятися навіть на 2-ий поверх. Але за таку зарплату вони будуть триматися свого місця до самої смерті. Надати дорогу молодим спеціалістам ніхто не дає змоги. Вчитель відпрацьовує в школі тільки свої години. Має майже все літо відпустки, отримує оздоровчі. В мене виникає питання : а, наприклад, бухгалтер чи хтось інший чому не має таких привілегій? Не настільки наші вчителі віддаються своїй роботі ( у мене дитина шкільного віку, я можу про це з достовірністю говорити) , щоб їм ще піднімали зарплату, нехай відпрацюють сьогоднішню.
N
Для Irina: Чому ж до школи ніхто не йде працювати? Кидайте свою бухгалтерію та йдіть до школи вчителем, якщо там краще.
совесть
Для Irina: Про пенсіонерів в школах написано правду: і зп мають (наразі притихли, бо дійсно підвищили зп), і пенсію, і РЕПЕТИТОРСТВО (ніщо цих людей вже не змінить)! Вони не підуть зі школи за таких умов... І що його робити? Я б пропонувала пенсіонерам не більше, ніж 0,5 ставки (з поваги до досвіду). І все! Наразі вже краща ситуація із зп вчителя, тому є шанс підтягнути МОЛОДОГО вчителя в школу...
Irina
Скажіть ,будь-ласка, а молодий спеціаліст сяде на голову пенсіонерові чи поряд на стілець і буде підносити йому журнал? Вчителю 70 років і він не йде зі школи. З класом він справитися не може. Нам ,батькам, говорить йдіть до директора і відмовляйтеся від мене, на пенсію я не піду , бо мені внуків потрібно вчити. Я не хочу зрівняти всіх під одну гребінку, але є ситуації коли привілегії вчителів шкодять учбовому процесу.
Коментувати
Вел
Ув. работники мин-ва образования и ув. педагоги вообще понимают, что Украина, как страна с гражданской войной в 2-х областях, упавшей экономикой и огромными долгами перед МВФ, не совсем готова жировать в области образования? А то доходит до абсурда. Давайте тогда уже введем 5% налог "на образование" для всех работоспособных граждан и будем с него кормить учителей!
просто вчитель
Для Вел:" В области образования" жировать не готова, зате готова жировать в галузях судочинства,юриспунденції,депутатства, чиновницької бюрократії.де нові посади зявляються,як гриби після дощу? і т.д.
Коментувати
Oksana Skoraya
"фінансово не забезпеченим залишається створення нового центрального органу виконавчої влади – Державної служби якості освіти та її територіальних органів, Національного агентства кваліфікації, проведення сертифікації вчителів тощо". ЭТО КАРМА!!! Значит, не надо их створювати!
Co
Все эти выводы лишний раз доказывают, что министерство финансов неэффективно, минист-во образования не эффективно, как и сам глава уряду Гройсман, ему бы следовало уйти в отставку, как в нормальной стране происходит.
N
Для Co: Це лише доводить, що потрібно жити за бюджетом. Витрачати потрібно не більше, ніж заробляєш. Заробляє економіка і це залежить від того як безпосередньо Ви працюєте і як розподіляються кошти на розвиток. Міністр фінансів лише констатує існуючий стан справ, але міністр освіти більше мріє, ніж перебуває у реальності. Краще робити невеличкі послідовні кроки у вірному напрямку, базуючись на фінансових можливостях держави, ніж змінювати все кардинально, без підготовки та належного фінансування. У першому випадку результат буде кращим.
Коментувати
Іван
Вся балаканина Гриневич нанівець! Столиця сказала тверде ні її нововведенням! київ вірний собі. до тих пір,коли столиця буде в Києві-будь-яка реформа із-за корупції буде приречена.
Родион
Сьогодні Президент підписав закон про дитяче оздоровлення. Дерибан бюджетних коштів з тендерами-відкатами, прикритий благими намірами продовжується. На лікування онкохворих дітей грошей немає, а на липове, навіть примусове "оздоровлення" знаходять. Як і на безкоштовне харчування в майже приватних директорських їдальнях. Хто ж спитає про якість харчування, коли воно без-кош-тов-не.
Капец
учителям - капец - как всегда денег для них нет.
Оксана
Державну службу якості освіти залишать. Вимагатимуть- як з розумних, а платитимуть - як дурням , бо на заробітну плату коштів немає.
Ай-я-я
Шановні колеги! Як вам це подобається? На депутатів гроші є, на суддів - є, на міністрів та держслужбовців є..., а як дійшло діло до вчителів - пшик! Домовились: як платять - так і працюємо!
Олена
А що це за "Державна служба якості освіти та її територіальні органи"? Це буде замість методкабінетів чи що? Навіщо створювати ще один бюрократичний орган?
ІВАН
Ну все правильно. Для чого нам розумні люди . Дибілами зручніше управляти.