Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
КОЛЯ
Пані міністр чує і бачить те, що хоче.... Скільки таких хлопчиків та дівчаток в міських школах....
КОЛЯ
Пані міністр чує і бачить те, що хоче.... Скільки таких хлопчиків та дівчаток в міських школах....
Просто людина
Та хто ж сперечається, що школа існує для дитини? Це - очевидна істина. Але невже ж дитині буде краще вставати вдосвіта і їхати зі свого села по розбитих дорогах в сніг, дощ і ожеледицю? Та і знову ж цікаво, а що пані міністерка планує робити з учителями, які втратять роботу? Може, варто покращити матеріальну базу вже існуючих шкіл? Нема грошей? А численна кількість відділів освіти, які невпинно вигадують численні безглузді конкурси? От вам і гроші. Подумаймо, шановні: мова йде не про відкрити і створити, а закрити і скоротити! І все це - прикриваючись гучними словами про "школа для дітей". Це реформа? Не смішіть.
Skjeld
Для Просто людина: Теоретично це так, але на практиці послухати інформації за 6-8 уроків в день - це просто вичавлення життєвих сил з дитини. При тому у цьому потоці 80-90% інформації - непотрібної, або як вони люблять окреслювати "для загального розвитку". Не видно щось ніякої оптимізації. Ідіотизм , а не реформи. Нехай буде нормальні школи, без т.зв "опорних". За те добре що сама пані Гриневич вміє показати гарний приклад економії на службовій машині Volkswagen Passat на яку щорічно витрачають 200000 грн. Ганьба!
Пересічний громадянин
Погоджуюсь з вами. Однак, ті 80 - 90 % непотрібної інформації - то ж не вигадка чи забаганка вчителя, правда ж? Вчитель керується навчальною програмою, яку затвердило все те ж міністерство. І спробуй щось звідти прибрати чи обминути! Раз є в програмі - має бути в головах дітей. Без варіантів. Починати треба не з репресій вчителя, а з перевірки на здоровий глузд укладачів тих програм.
Коментувати
Так і є
Опорні школи-це велика незручність для дітей,котрим,щоб до неї доїхати по нашому бездоріжжі треба набагато раніше вставати.Щоденна їзда буде виснажувати й так вже не зовсім здорових дітей.Це знущання над дітьми.Не позбавляйте вибору.Хай вони самі вирішують чи доїжджати,чи навчатись у рідній школі.Хто бажає,той здобуде якісну освіту і у сільській школі.Наші випускники дають собі раду і у вузах,і на роботах,і навіть закордоном.Не руйнуйте сільські школи.Не "стрижіть всіх під один гребінець".Хтось віддав багато сил,щоб їх збудувати.Покращувати якість освіти потрібно і це можна робити шляхом справжньої реформи,яка б мотивувала вчителів і учнів до якісної взаємодії.Суть вашої "реформи"(скоріше не нашої,не проукраїнської) всім зрозуміла(якими хорошими словами ви б її не прикрашали, завуальовували)-скоротити фінансування шкільної освіти!(яке й так ніяке,більше 30 років не оновлюються шкільні кабінети і т.д.).Комусь не потрібно багато освічених людей,а хтось їм у цьому допомагає.
Пересічний громадянин
Для Так і є: "Хтось віддав багато сил, щоб їх (школи) збудувати." Так. Були люди, які будували і відкривали. Прийшли люди, які руйнують і закривають. І все це під прикриттям гучних лозунгів про величезне благо для дітей. Закриють сільські школи - почне вимирати село. І така нехороша думка закрадається: може, саме цього і домагаються оці горе-реформатори?
Коментувати
Pasufik
Добре організована (опорна) школа -це краще ніж занедбана сільська. Переваги очевидні, але важлво, хто в цій школі директор. Саме на керівний склад має звернути належну увагу МОН, бо здібний керівник виведе з біди навіть слабку школу, а користолюбець і чинуш втопить найкращу школу. Село школа не врятує,а от шансів отримати кращу освіту стане значно більше.
Арго
Для Pasufik: ви що, не розумієте, що село живе, бо в ньому є школа і лікарня. Не буде цього, люди покидатимуть його. Вже і так в більшості сел залишились лише старі люди. Таке враження,що навмисно знищують села, аби не було лишньої проблеми. Ви хоча б раз цікавились у людей, чому вони їдуть із села?
Александр Гненный
"Добре організована (опорна) школа -це краще ніж занедбана сільська". Порівняння добре організованої школи з занедбаною, звісно, на користь добре організованої. Нічого й порівнювати. А от чому б не зробити добре організованою і оту занедбану? Сприймати сільську школу, як тягар, з благородним гнівом про зайву трату бюджетних коштів, несправедливо, бо саме село приносить до того ж бюджету чимало коштів. Це не тягар, а великий здобуток. Щоправда, не вистачає чомусь коштів. Не варто ПРОТИСТАВЛЯТИ опорні школи сільським, малокомплектним. Грошей мало? Скоротити навчальні плани, радикально переглянути програми, відмінити конкурс підручників, зробити їх нормальними,"читабельними для дітей",... У кожній, найвіддаленішій школі, має бути тепло, затишно, має функціонувати внутрішній туалет, добре обладнаний харчоблок, швидкісний інтернет...Значно складніше укомплектувати малочисельну школу компетентними вчителями. Отут і має спрацювати так звана опорна...
Коментувати
Бандерлог
Опорна школа - це школа для багатодітних та малозабезпечених! Яких позбирають по навколишніх селах та повезуть на "шкільних автобусах" по "найкращих у світі дорогах". У звичайній сільській школі в класі 3-5 слабких учнів, а в опорній буде - 20. Яка якість освіти? А далі класика: "Село неначе погоріло, неначе люде подуріли, німі...". А остатки освітчених людей на селі у кого є хоч гривна - повезуть своїх дітей у міські школи, гімназії, ліцеї. А славне українське село?
Бандерлог
Для Бандерлог: Освічених
Експерт
Для Бандерлог: І до якого часу ми будемо жити за принципом "школа спасе село"? Перш, ніж писати, вивчіть як працюють кращі опорні школи і рівняйтеся на них. І запитайте дітей цих шкіл де їм краще: у маленькій школі з класами по 4-5 учнів, чи у повноцінній по 20-25 учнів, професійними вчителями - предметниками, практичним психологом, медичною сестрою, сучасними навчальними кабінетами. Ну так ми боїмося втратити півтори ставки з так званим індивідуальним навчанням! Подумайте про дітей, а не про вчителів.
опорна не завжди краща
Для експерт З професійними вчителями? Не смішіть. У нас у сільській школі на декретному місці працювала одна така професіоналка. Так батьки мало не кожен день ходили до вчительки, що вела цей клас спочатку і таки вмовили її вийти з відпустки, щоб не калічили їхніх дітей, адже не тільки учні що хотіли, те й робили на уроках, а й батькам надоїло виправляти помилки у робочих зошитах дітей після перевірки "професіоналом" дитячих робіт. І що? Результат: 9 дітей з 12 зараз навчаються в інституті на державній формі навчання, перша вчителька думає,де знайти роботу, бо школу через 2-3 роки можуть закрити ( вона ж не опорна), а вчителька, проти якої протестували батьки, вже спокійно працює в опорній школі, адже директор опорної - це кум її матері.
Коментувати
Надія
Зате, що в учителя є страх втратити роботу, вчителі мовчать проти свавілля адміністрації школи. Прикладом є те, що в більшості шкіл вчителів набагато більше працює, ніж дозволяє штатний розпис, і якщо хтось із рядових вчителів вказує на таке неподобство, то починається процедура "против кого сегодня будем дружить", і велика кількість колег, не задумуючись над тим, що завтра будуть в такій же ситуації, починають виїдати один одного. А "свято место пусто не бывает". В першу чергу треба не страхати вчителів, а запитати директорів, що зробили для кращого виконання вчителями своїх обовязків: тобто яке навантаження має вчитель протягом роботи 15-20 років роботи??? страх, страх, страх, страх, страх, страх, страх, страх, страх, страх, страх, страх, страх, страх,
ясноякбожийдень
Шановна пані Міністерка так зациклилась на ідеї опорнних шкіл, що,мабуть, і себе переконала в їх ефективності і необхідності. Шановна, не все так однозначно. У Вас дуже вузький погляд на освіту і сформований він ( признайтесь) не від бажання дати якісну освіту дітям ( можна навести безліч аргументів не на користь "опорних" шкіл- Ви їх слухати не будете), а сформований тільки в зв’язку з НЕБАЖАННЯМ влади витрачати гроші на "недолюдей"- сільських дітей ! На жа ль, це-ІСТИНА!
Експерт
Для ясноякбожийдень: Вам, я так розумію, якого Міністра не постав-всі не такі! А опорна школа-це реальний шанс для сільських дітей мати достойні умови навчання. І пані Міністерка права, що відстоює досить активно створення опорних шкіл в Україні.
Арго
Для Експерт: що ви мелете? Ви хоч розумієте складність цього питання? Для сільських опорних шкіл це дороги, транспорт,а головне -здоров’я дітей. Це вам не місто, де опорна школа через дорогу чи за кілометр від квартири..
Александр Гненный
Для мене зрозуміло, що опорна школа не є панацея від усіх хвороб сучасної освіти. Це лише один з можливих напрямків реформації освіти. Найбільший її недолік - "по найкращим дорогам, за 20 хвилин". У дійсності це утопія. (Хоча, можливо, десь і спрацює) Просто в епоху децентралізації віддати більше прав в питаннях організації освіти місцевим громадам, а вони вже вибудують школу своєї мрії...
Коментувати
Людмила Ракоч
Дуже дивна позиція пані Лілії. Невже страх втратити роботу відкриє "реальні перспективи для дітей"??? Можливо настав час втратити робрту для дармоїдів з Міністерства освіти, міських та обласних відділів освіти, "вічних" директорів?
Микола
«Серед яскравих прикладів того, як опорні школи впливають на життя дітей, мене найбільше вразила історія одного учня. Він 6 років навчався у малокомплектній школі, і після того, як він потрапив на навчання в опорний заклад, виявилося, що в нього проблеми з мовленням. Вчителі одразу почали шукати причину проблеми. Виявилося, що в умовах індивідуального навчання, в умовах неповної сім’ї, де хлопчик – єдина дитина, у нього почали атрофовуватись голосові зв’язки», – розказала Лілія Гриневич. Ви уявляєте як у дитини в опорній школі зразу ж зникнуть всі проблеми з мовленням!! В школі.де 25 дітей!!! А в малокомплектній -в рази менше!!! Де більше з дитиною працюватимуть?!!! Де логіка?!!!
Коментувати
Ярина
Проблема сучасної школи в тому, що там не бачать дитини, а лише гроші батьків для комфортних "умов навчання, підручників...". Вчитель бідний перевантажений, він не має часу вчити дітей, проводити виховні години, перевіряти зошити, бо в нього півтора ставки...він бідний перевантажений - репетиторствами. Це враження від нещодавних батьківських зборів. Дитина створює проблеми -- віддаємо документи і все ОК! Не знаю, чи є реформи, які змінять світогляд таких вчителів.
Людмила Ракоч
Для Ярина: Проблема не у вчителях, а в самій системі освіти. Адже ніхто по суті нічого не міняє, змінюється лише обкладинка. Держава не зацікавлена у зростанні мудрого грамотного творчого покоління.
Ніка
Реформа конче необхідна. Я повела дитину у перший клас у Києві і побачила, що дитина знає лише те, чому я навчила . Вчителька батькам роздає вказівки:" Ваш не вміє трикутники малювати , ваш пише погано, ваш на уроках у вікно дивиться." Вона впевнена, що це наші проблеми, а в неі лише міссія контролю. Буду шукати іншу школу, звичайно прийдеться возити і раніше вставати...
Коментувати
Учитель Леся
Наближається час, коли вчитель буде тихелько стукати у клас і запитувати в учнів, чи можна зайти і провести урок.
Людмила Ракоч
Для Учитель Леся: А батьки будуть розказувати як провести урок і які оцінки поставити.
Коментувати
Світлана
Боже , що ви говорите? Ви хоч один день працювали в школі? Я працюю в сільській школі.28 років .Мої батьки по 50. Нам комунальні не вистачає заплатити!!! Я купляю у свій клас все за свої кошти , іноді допомагають батьки (котрі хочуть або мають можливість). Точно так всі інші вчителі разом з директором. Вчителі стараються, не знаю навіть як можна краще( кожен приходить з комп’ютером на роботу ,що придбав за свої кошти , щоб іти в ногу з часом ).Велика кількість наших дітей навчається у вищих навчальних закладах. Це вважаю показник хорошої роботи вчителів.Нема поваги а ні від батьків та їх дітей , а ні від країни. О 15.30 приходжу додому , а до півночі готуюся до уроків. Страшне психологічне навантаження та приниження за копійки !!!!! Кругом люди вікна відкривають , бо їм жарко в хатах. Вони із заробітків приносять великі гроші та ще й субсидії від країни отримують, а я приходжу до холодної хати (економлю) , бо газ не буде за що заплатити .
просто слова......
Финансовый оборот школ давно пора брать под контроль. От этого многое может изменится.
Alice Khlivetskaya
При таком подходе государства, я о боязни учителя потерять работу, кто будет при этой самой работе? - молодые бестолочи, которыми легко управлять. Опытные, мудрые педагоги не захотят пачкаться и бороться за подобнле рабство. Но подобного идиотизма можно избежать- не пора всерьёз задуматься, что от этой самой Гриневич за всё время работы ни одной толковой идеи. Пора менять министра!
Оксана
Так! Але допоки в школі існує море документації діти будуть "заважати працювати". Вчити НЕМА КОЛИ! Вчителі втомлюються не від роботи із дітьми, а від цифр, папірців, процентів тощо. І система оцінювання в школі совкова! Я не розумію, як можна вивчити мову на 7, 8, 11! Я знаю два рівня: "вивчено" або "не вчили"! І коли ми будемо працювати на якість - буде толк від школи! Оцінки в школі не потрібні! Можливо, це будуть кредити, можливо - особиста програма для кожного учня. Я працюю за системою, коли кожен студент (ВНЗ І-ІІ р.а.) протягом семестру може "підтягнути" свою оцінку до "11" з кожної теми, яку недовчив... І діти того прагнуть. Є гарні результати.
Мамуля
Школа має існувати тільки для дитини, а не для задоволення особистих інтересів директорів, які користуються своїм службовим становищем, як тільки можуть. В такій агонії на наживою дитина відходить на другий план. Батьки і вчителі не знають усього, що коїться в школі, адже як тільки вони довідуються про інформацію не на користь директора, який усіма засобами намагається нажитися на дітях, то це загрожує звільненням з роботи або цькуванням дитини. Потрібно обмежити вік для перебування на посаді директора, не дозволяти ім приводити усіх родичів на роботу, а також провести перевірки, щодо використання наданих коштів державою на миючі, ремонти і таке інше. Поки не будеть перевіряти незалежні комісії все це толку не буде. Вони звітують лише про отримання на папірцях, а насправді все вимагають із батьківських комітетів. Не має директор відчувати себе королем на робочому місці, він все має робити заради маленьких дітей і їхнього навчання. Шкода учителів, які працюють на совість, а в результаті стають...
Арго
Для Мамуля: вас би, мамуля, та в школу, головою шкільного батьківського комітету.
Наталія
Для Мамуля: На миючі засоби, туатетний папір і обслуговування туалетів ( ремонт кранів, викачування каналізації) держава не виділяє ні копійки, а на ремонт дають лише вапно та декілька банок фарби. Батьки мають право знати, скільки одержали банок фарби для ремонту, та що нею пофарбували. Але, ті батьки , які допомагають у ремонті школи (допомагають білити, фарбувати і таке інше), цікавляться життям школи, такі питання ставити не будуть.
Коментувати
просто слова......
Вопрос совсем в другом. КОГДА У НАС НАЧНЕТ СУЩЕСТВОВАТЬ ГОСУДАРСТВО ДЛЯ ДЕТЕЙ? "ЛИШЁННЫЕ НАДЕЖДЫ". Так называемые "опорные" школы, скорее ширма. ЗА КОТОТОРОЙ СОТНИ ШКОЛ НЕ БУДУТ ПОЛУЧАТЬ ФИНАНСИРОВАНИЕ. Где улучшения? Или "программы" что-то изменят. ПЕРЕЙДИТЕ ОТ СЛОВ ДО ДЕЛА.
Михайло Чиж
"Лілія Гриневич висловила переконання, що опорні школи дають реальний результат" - а начому базуються ці "переконання"? Де статистичні дані, наприклад, результатів ЗНО учнів школи до її "опорності" і після? Де статистика явного збільшення переможців предметних олімпіад ІІ, ІІІ, IV рівнів - учнів опорних шкіл? Проте, пані міністр словами переконує, видаючи бажане за дійсне.
вчитель
Повідомлення про те, що у хлопчика "атрофувались голосові зв’язки", звучить так само переконливо, як розповідь про "Распьятого мальчика".
Елена Онищенко
На 100% згодна з Оксаною. Реальних реформ нема. Збагачуються депутати, міністри і олігархи. Вчителю добавили заробітну платню. А ЦІНИ виросли?
Анатолий Гурин
Для Елена Онищенко: І лише на 37%,а не на 50%,як всюди кричали міністр й прем"єр...
Учитель Леся
Мінімалка планується в 5 тис., а тарифна сітка залишається старою. РАДІЙМО,учителі. http://ua1.com.ua/politics/u-groysmana-zagovorili-pro-pidvishchennya-minimalki-do-5-tis-grn-28098.html
Коментувати