Osvita.ua Середня освіта Реформа середньої освіти реформа освіти - середня освіта
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
МАлАдцы! Впихнем невпихуемое в один предмет - химию, физику, биологию и географию. Ой - и экологию.
22=?
Для Учитель: Если сократить объем знаний, оставив только то что действительно необходимо, то никаких проблем не будет
вчитель
Для 22=?: А що є дійсно необхідним? Хіба скорочення об"єму знань веде до пошуку необхідного? Для того, щоб визначити необхідний мінімум не потрібно проводити скорочення. Просто потрібно спільно МОН, НАПН України, НАН України, педагогічні спільноті розробити абсолютно нові освітні стандарти, визначивши необхідний мінімум, яким має володіти випускник школи. А просте скорочення застарілих освітніх стандартів. або просте інтегрування предметів не поліпшать справу в освіті, а навпаки. Школі потрібні абсолютно нові освітні технології та нові знання, але лише ті, що пройшли попередню апробацію і отримали позитивний результат. А втілювати неперевірені, неапробовані ідеї в масову практику - це.... (вибачте але пристойних слів не вистачає).
Ірина
Для 22=?: Проблем не буде ніяких ,крім однієї: як здати ЗНО?
Коментувати
Учитель
Соромно за тих "реформаторів", які позбавлять випускників можливісті добре вивчити РІДНУ літературу та історію (окремо, детально, звертаючи увагу на національні особливості). І далі: кожна цивілізована людина повинна знати історію та літературу світу. Навіщо все змішувати? Щоб дітям складніше було розібратися? А щоб теми не повторювались, потрібно просто вдосконалити навчальні програми, спонукаючи їх авторів до співпраці.
Любов
Для Учитель: а РІДНОГО не повинно бути! "...I всі мови Слов’янського люду – Всі знаєте. А своєї Дастьбі ... Колись будем І по-своєму глаголать, Як німець покаже..." Історія повторюється, на жаль...
Любов
Для Учитель: Т.Шевченко. 1845 рік. "Подивіться лишень добре, Прочитайте знову Тую славу. Та читайте Од слова до слова, Не минайте ані титли Ніже тії коми, Все розберіть... та й спитайте Тойді себе: що ми?... Чиї сини? яких батьків?"
Учитель
Для мене "РІДНА" - це наша українську мова, література та історія. Вважаю, що їх треба вивчати окремо, детально, звертаючи увагу на національні особливості (вибачте, що повторююсь).
Коментувати
Простий вчитель
Дивно, пишуть про інтегровані предмети: "«Література», «Історія», «Людина і суспільство» та «Математика»", але при цьому розписують лише один. Ну та це півбіди, а нехай пояснять наші "великі уми", котрі ніколи не працювали в школі, яким саме способом пояснити дітям одночасно і українську і всесвітню історію? Хоча, що тут питати, знаючи наших "реформаторів"-теоретиків, не сумніваюсь, що на папері це все виглядатиме просто ідеально. А от апробацій в нормальних, читай середньостатистичних школах, до затвердження програм не передбачено. одним словом як завжди, давайте введемо, а якщо не підійде - відмінимо.
Вчитель
Старшокласники мають готуватися до вступу до вищу, - наголошують у міністерстві і вводять профільні предмети - Людина і суспільство, Технологоії, Інформаційно-комунікаційні технології, Фізкультура, Захист Вітчизни, Мистецтво, з яких не провадиться ЗНО. Цікаво, а в цих профілях КУДИ будут готуватися діти, бо всі ж інші предмети - на равні стандарту?
Пенсіонерка
"...якщо школа обирає для поглибленого вивчення гуманітарні предмети..."- а куди з сільської школи подінуться ті діти, яким для вступу потрібна математика, біологія чи хімія, наприклад? Підуть в інші школи? Найближча школа з поглибленим вивченням математики від нас приблизно за 50 км. Щоб батьки свою дитину туди возили, їм потрібно кидати роботу, а гроші на бензин друкувати. Простіше знайти репетитора (до нього, швидше всього, теж доведеться возити, але хоч не два рейси в день). Навіщо така школа взагалі?
Світлана
Просто вбили слова : "вивчення зарубіжної та української літератури -це, насамперед, не вивчення текстів, хоча воно є дуже важливим, це отримання знань про різні стилі творів, віршовані розміри ..." Отже, розмір таки має значення, а текст - це так, приліпок. Дикість!
наталія
Іде деградація та знищення нації ! Хто читатиме ці предмети ! Буде масове скорочення педагогів! Суди!
Олекса Позняк
Для наталія: які суди? Усіх посадять на контракт...
Ольга
Хто викладатиме ці предмети! В сільській місцевості уже років 7-8 це питання вирішилось легко і просто- вчитель української мови викладає математику, Захисту Вітчизни - фізику, фізкультури - іноземну мову , психолог - математику ,бо спеціалістів немає, хто згодився викладати дані предмети - той і викладає як може!Про яку якість знань можна говорити? Теж саме сталось із сімейною медициною на селі - хочеш вмерти дома- іди до сімейного лікаря, не хочеш- їдь за 100 км до спеціаліста в місто.Якщо довезуть і є в тебе гроші - може і будеш жити.
Коментувати
патріот
Чи так складно проаналізувати який відсоток випускників складає ЗНО з географії та біології. Програма для 10-11 класів спрямована не на підвищення освітнього рівня випускників, а на однобічність знань. Природничі науки будуть знищені в школі ІІІ ступеня. Вчитель якої спеціальності має читати інтегрований курс? Вчитель-універсал? До чого прагнемо? Закриваємо малокомплектні школи ( щоб один вчитель не викладав декілька предметів) а учні могли здобувати освіту у висококваліфікованих вчителів. А тепер інтегрований курс? ?????
Оксана
Для патріот: Ну, лікарі-універсали вже лікують, перекваліфікувалися, тобто змінили назву. Тепер і з учителями так само буде.
Коментувати
учитель
Для чого зєднувати дві літератури? Хіба погано вивчати літературу свого народу, вивчати твори у контексті історичних подій і говорити про наших українських письменників? А кому заважає знання творчості всесвітньо відомих майстрів слова? Весь світ читає Бальзака, Шекспіра, Гете, Шиллера, а нам не треба... Жаль. Нам все треба зламати, перебудувати і переінакшити. Може вже досить цих псевдореформ. Давайте вчити дітей. Можна передивитися твори у шкільній програмі та кількість годин для їх вивчення, щоб не гнатися, а вивчати нормально.
Мрійник
Художня культура дублюється на уроках історії з тем культура
Вчитель
Для Мрійник: а навіщо цей курс взагалі вводили? Десятиріччями його в школах не було. Одні реформатори краще інших.
Коментувати
Микола
Интеграция предметов - очень разумное решение, в котором есть своя логика. Пожелаем успехов!
вчитель історії
Для Микола: Вибачте, а в чому Ви вбачаєте розум в цьому рішенні? Це рішення було прийняте на основі яких-сь експериментальних досліджень чи досвіду? Де апробувалися ці ідеї до їх впровадження? Назвіть хоч один навчальний заклад?
Микола
Идея в целостном видении мира. Может ли современный школьник пояснить в одно ли время жили Богдан Хмельницкий, Рембрандт, Ньютон? Знали они друг о друге?
вчитель історії
Для Микола: ???? Тобто Ви вбачаєте в цьому ідею про ціліснь світу??? Що дасть знання про те, що ці особи знали чи не знали друг про друга? Заради цього знищувати курс історії України? учень має бути впершу чергу громадянином та патріотом України, який знає і шанує історію власного народу , його традиції... А знання чи не знання про тое, хто кого знав чи хто кому був однокласником чи сучасником - це навіщо? А поясніть мені, чим буде відрізнятися інтегрований курс історії від історії колишнього СРСР. Стільки поколінь українців мріяли мати власну історію, вивчати її, шанувати її, а дехто на 25 році незалежності ліквідовує курс історії свого народу, своєї держави в школі... Ви про це запитували в учнів, в їх батьків...
Коментувати
Ірина
І хто читатиме предмет "Людина і природа"??? Згадайте про умови атестації - потрібні курси підвищення і т.д. За природознавство платять як спеціалісту вчителю біології чи географії,якщо курси не пройшов. Це при тому ,що природознавство інтегрований курс .А тепер всі вчителі біології,хімії,фізики,астрономії,екології вперед з лозунгами на курси "Людина і світ"!!!
МОН рулить
Для Ірина: Ну а Що. В нас навчилися робити вчителя-універсала. Скоро у педінститутах зникнуть факультети, залишать 1 - вчитель розширеного профілю. І те що вийде - буде унікумом... правда толку буде - лише одна полова, ..
ВчительКА
Для Ірина: Як хто? На тому рівні якому він буде викладатися зможе й техпрацівник))
Коментувати
Олена
Про які віршовані розміри йде мова ????? Література _ це СЛОВО , текст І якщо хтось у МОН думае , що 2 год, у 10 і 11 класах вистачить на вивчення украінськоі літератури , той глибоко помиляеться ...
ПЕТРО ЛАВРЕНЧУК
Для викладання ысторыъ це дуже добре.Будуть кращі знання з Всесвітнього курсу.З введенням ЗНО з Історії України чесно кажучи тільки не кажіть міністру Всесвітняісторія в старших класах стала якась другорядна Обєднання пожвавить процес вивчення Всесвітнього курсу. ТІЛЬКИ НЕ КРАДЬТЕ ГОДИНИ ДАЙТЕ ДОСТАТНЮ КІЛЬКІСТЬ ГОДИН В ЦЬОМУ РОЦІКУРС ЛЮДИА І СВІТ ФАКТИЧНО ЗНИЩИЛИ ВчительІсторії Карпилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чернігівська область ПЕТРО ЛАВРЕНЧУК
Роман
Для ПЕТРО ЛАВРЕНЧУК: В першу чергу треба знати історію свого народу тому правильно ЗНО ввели саме з історії України.ЗНО потрібне з усіх основних предметів тоді учні, ті що вчать звичайно, будуть більше старатися. Об’єднання історії України і всесвітньої це добре, щось подібне є у США, але вважаю, щобільше необхідно вивчати свою історію і менше і у спрощеному вигляді всесвітню.
вчитель історії
І що вийде після інтегрування курсу історії України з всесвітньою? Курс історії СРСР та Російської імперії? Табачник буде аплодувати таким псевдореформаторам, адже чого він не зміг зробити (це його ідея спільного підручника) - зроблять ці псевдореформатори. Чому, що всі предмети, що пов"язані з патріотичним вихованням - ці "реформатори" знищують?
Роман
Крім того обов’язково потрібно ввести ЗНО після 9 класу і до навчання в 10 класі допускати тільки учнів, які показали певний рівень знань, не всіх підряд, як сьогодні.
Коментувати
inchichok
"Наприклад, у старшій школі вивчення зарубіжної та української літератури це насамперед не вивчення текстів, хоча воно є дуже важливим, – це отримання знань про різні стилі творів, віршовані розміри тощо." (с) Ну так, мені все зрозуміло про реформу. А я, наївна, думала, що література - це насамперед і передовсім художній твір. Аж он воно як, спасибі МОНу, а то за 20 років роботи не знала, що є головним на уроці літератури. А тепер увага питання: може, досить грузити дітей теорією та історією літератури? Може, програму переробити на предмет її якісного наповнення? І учні читатимуть.
Любов
Для inchichok: А ще література має (на жаль, мала) найбільший виховний вплив серед інших навчальних предметів!!! Так, за останні 6 років було чимало зроблено, щоб виставити саме українську літературу з якогось відразливого боку.
gtlfuju
Вчителі, які вміють аналізувати навчальні програми, враховують потреби сучасного випускника, ВИКЛИКИ, ЯКІ СТОЯТЬ ПЕРЕД НИМ давно використовують компаративістику при викладанні літератури. Непрофесійно, на мою думку, заявляти, що не текст на даний момент має пріоритет на уроці літератури. Саме текст головує на уроці літератури. він є основою розвитку критичного мислення...Не знаю. які уроки відвідували чи проводили ті. хто це заявляє
Ярина
Навіть в страшному сні не може приснитися те, що ви пропонуєте.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!