Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
глас вопиющего в пустине
Як же втомило реформування на кшталт 3 по 5, або 5 по 3. А не пробували реформувати через якісну роботу над програмами, підручниками, поурочним методичним забезпеченням учителя, школи? Звичайно ні, це ж - важче. Реальний випускник 9-кл ще не знає куди вступатиме і який йому профіль потрібен у 90% випадків, як і його батьки (щастя, якщо визначаться у І семестрі 11 класу) хоч би тому, що в країні дуже мінлива ситуація останні 50 років. 10% після 9 кл. піде у ліцеї, гімназії, колегіуми, якщо такі є поблизу проживання, ще 20% іде в технікуми, училища. Це і є профілізація для готових до неї. 60-70% іде в 10 клас, "волаючи":"Ну, не готові ми визначитись!" А ми їх головою в профільну школу! А може все ж варто в ЗОШ дати ЗАГАЛЬНУ якісну збалансовану освіту і можливість вступати до будь -якого вузу. Бо випускатимемо з 11 класу "напівфабрикат" - "жабу за рубль", яка не знає жодного предмета. Це очевидно любому нормальному практикуючому учителю.
Владимир Белый
Для глас вопиющего в пустине: Спочатку ЗНО для випускників 9-х класів покаже, хто природно (не мова про лише "хочу") схильний до профільного академічного, а хто до профільного професійно-технічно-сервісного навчання. Як у житті кажуть - хто як вчився. Вже буде потужний мотиваційний клімат в основній школі до того, щоб вчитися на максимум. Далі у результатах того ЗНО -9 буде видно вже й предметна профілізація. За школи 1 - 11 класи у складі сталого класного колективу таке неможливе. Країна досі пасе задніх у суспільно-економічній сфері, бо освіта у нас не є цілеспрямованою, а щось здебільшого на кшталт надання годин вчителям, бо ж "сіють розумне, добре, вічне". Правда життя не стала у нас досі визначальною у його змістовно-організаційному наповненні. Тому цінними є бодай найменші реформаторські кроки. Звісно, що без низів нічого не буде, але й вони, окрім революції, не зможуть діяти по-новому у старих адміністративних конструкціях. Потрібен механізм - "свобода і відповідальність".
Накипелов
Для глас вопиющего в пустине: Реальне розуміння ситуації!!! Тільки всякі там де Бєлі, навряд чи прислухаються до вашої думки і будуть виконувати методички міністерства по знищенню старшої школи, як такої...
досвід
Для Владимир Белый: "Правда життя не стала у нас досі визначальною у його змістовно-організаційному наповненні." Нажаль, така реформа і правда життя - діаметрально - протилежні поняття. Ну, приблизно, як земля і небо. Хоча, з вашим умінням заговорити будь-яку проблему, ви б на сторінках 4 доказали , що це поняття тотожні. Теоретики повинні пропонувати шляхи реформи (вони розумні). а обирати їх мають практики (вони значно мудріші). І головне правило - ніякої апробації на живих дітях "геніальних" ідей. Власні амбіції, порівняно з долею покоління, - ніщо!
Коментувати
вчитель з іншою думкою
Я хотіла б з вами не погодитись в плані викладання в профільній школі вчителями лише вмщої категорії - якшо ми хочемо щось змінити, стати частиною європейської спільноти, спосіб мислення вчителів, які мають вищу категорію кардинально відрізняється від того, що наше міністерство хоче зробити. Наведу власний приклад, працюю в школі 9 років, маю лише 2 категорію, викладаю в старших класах 8,9 та 11класах, діти мене і стиль мого викладання обожнюють, бо намагають використовувати лише передові технології і практичне удосконалення мовних навичок (іноземна мова),тобто після реформи я не зможу викладати в старших класах, а там будуть викладати вчителі-методисти, які працюють в школах по 20-25 років, я нічого не маю проти них, але іноді їх кваліфікація викликає питання!!!Ми просто знову наступаємо на ті самі граблі роблячи освітній процес формальністю
Владимир Белый
Для вчитель з іншою думкою: О, це діло ви кажете. Саме через це й проходять справжні конструктивні дискусії, з яких точно буде користь. Саме тому перш ніж когось брати у ФТЛ на нову вакансію ми не дивлячись на категорію даємо претендентам виконати завдання ЗНО, а за умови його успішного виконання провести одне заняття з ліцеїстами, щоб наживо побачити в ділі. Ви праві, наявним зараз категоріям сліпо вірити було б дуже необачним.
Учитель Леся
Для вчитель з іншою думкою: "Діти мене і стиль мого викладання обожнюють, ..." Усі обожнюють? Далеко підете!!! Щасти!!!
Ol Pozn
Для Учитель Леся: !!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
Просто вчитель
Учень повинен сам вибирати предмет, який він хоче вивчати і будувати план за принципом профільності у теперішньому її вигляді не доцільно. Поцікавтеся, які предмети здають діти при вступі до вишів, і все стане на місця. Часто предмети виходять за межі одного профілю, наприклад: математика та історія, математика та анлійська мова(географія) і т.д. Щодо профільного предмета "Мистецтво" - мабуть, у мене риторичне питання, а навіщо нам здалися музичні та художні школи? Те ж відноситься і до фізичної культури.
Владимир Белый
Для Просто вчитель: В Україні у музичні та художні і спортивні школи учні "ходять" після занятьу ЗНЗ, а чи не скрізь у світі є невелика кількість ліцеїв або класів у багатопрофільному ліцеї для старшокласників саме такого спрямування і ліцеїсти цих закладів/класів точно знають, що за умови пристойних результатів навчання на цьому профілі вони стануть студентами на відповідних факультетах свого регіонального потужного університету. До топ-університетів треба буде здавати додаткові екзамени, а не лише поєднані ДПА і ЗНО. У цьому НП від МОН просто закладена можливість до такого як перехідний варіант. І слава Господу, що МОН таки знаходить волю, щоб стати на шлях поступового сталого реформування нашого старого радянського спадку .
Коментувати
Лена
2 години іноземної у 10-11 класах? То ми вже не йдемо в Європу, пане Білий? Який рівень ВІ, звідки він візьметься, чи то вже справа репетиторів і батьків?
Вчитель
Пропоную звернути особливу увагу на іноземну мову в інваріантній складовій. Інтеграція в мовний простір світу з 2 годинами? На рідну мову 2 год. і на іноземну 2? А яке ЗНО? Яка в ньому лексична насиченість, чому немає тематичних текстів, пов"язаних з програмними темами і матеріалом підручника? Ми перевіряємо знання чи свідомо " валимо" учнів? Переможці олімпіад, конкурсу-захисту МАН взагалі розчаровані: вчили, вчили, знали, знали і, в результаті,бали нікудишні. Волонтери-носії мови не в усіх випадках розуміють підходи щодо вибору правильної відповіді (в завданнях 1-4).А як щодо основного завдання навчання ІМ- комунікативної спрямованості навчання?
для охох
ну и не все любят работать в старших классах. НЕ в силу сложности программы - это не проблема даже в фарсмажорных обстоятельсвах, а в силу бОльшего интереса работать в 5-6, или 7-9 классах, нежели со старшими, уже практически сформированными, детьми. Так что дело не в том, что они "забирают чужой труд", а в том, что им там легче, поскольку ИНТЕРЕСНЕЕ. Кстати,есть студенты,которые спокойно готовят старших(но студентов)к контрольным/экзаменам,а это означает,что им,по окончании ВУЗа, легче работать со старшими, а не в основной школе( это так, ремарка)
охох
Если бы УЧИТЕЛЬ учил детей начиная с 5 и по 9 класс, также далее 10-11кл. и отвечал за свою работу, то проблем небыло бы. Но "высшие"категорийники ПОДХВАТЫВАЮТ выученных у других учителей и по долгие годы отдыхая работают в СТАРШИХ классах. В старших классах работать легче, меньше нервотрепки и база ЗНАНИЙ заложена. Директора, которые разрывают ТВОРЧЕСКИЙ путь коллег к успеху, являются разрушителями системы образования страны. Господь им судья...Но где СПРАВЕДЛИВОСТЬ? Получают больше, а работают легче, забирая себе чужой труд
умничечка.
Для охох: Ну и в чём выход? (вопросы есть средина мысли. Для ответа на вопрос необходимо подумать над ответом на другой вопрос- ЗАЧЕМ мною задан вопрос?:) )МОИ ученики, некоторые, отлично справлялись. Именно эти дети -медалисты (ну и есть, конечно, немедалисты, умеющие находить ответы)
Ol Pozn
Для охох: каждому кажется он пуп земли остальные отдыхают он пашет.Давайте ещё начнём : а что физкультурник ? - гуляет когда мы задачи решаем, а пение -поют а мы пашем.Неглубокие мысли у Вас
Юлія
Це просто знищення освіти... напевно це і є основна мета нашої влади...
Коментувати
а я ЗА введение с 2017 года,
и если такой напряг, то для начала следует остановиться на 10-11 классах старшей школы.Времени нет подготовиться? Почему нет? Есть. Шесть месяцев активной работы и... А кто будет что-то там рассказывать - ну так пусть рассказывает. Раньше начнут, раньше примут ситуацию.Да и - сразу ввести старшую школу, без ляпанья языком о нехватке денег. Чтобы не было "дайте денег и родители отправят их учиться".Деньги ОБЯЗАНЫ находить чиновники у руля.Пусть находят(не отдают на распил-декларации,вероятно,некоторым мозги прочистили).А та, кто "вынуждена" врать, быстрее прекратит воспитывать коррупционеров
родители
Для а я ЗА введение с 2017 года,: А как же лицей? Пусть лишние предметы заберут и в место них ученик получит после 11 класса диплом о присвоении квалификации. Возможно мало, но есть такие професии. Если нет. Тогда создайте нормальную старшую школу. Где будут только основные предметы. Профили для гимназий и лицеев. А в 80% нужно сбалансированое количество уроков.
ДА
Для а я ЗА введение с 2017 года Наш премьер учился в дневной школе и работал слесарем и директором,теперь руководит реформами в школе, спешит внедрить свой опыт
Коментувати
Владимир Белый
Ось так бачить правду шкільного життя переважна більшість педагогів, але мало хто з них те висловлює на загал, бо ... зрозуміло що... "Просто я За - профілізацію 3 ступені школи. За - введення її з 2018 року. Помилки і недоліки будуть, з якого року її б не ввели, але чим раніше побачимо їх і почнемо долати , тим краще. Нічого ідеального на початку не буває. Проти - того, щоб поряд із профільною залишати загальноосвітню школу. Поясню чому. Я працюю у школі на околиці районного центру. Дітей небагато. За кожну дитину у десятий клас - битва. Якщо учні після 9 класу прагнутимуть піти до профільної школи, то ми всім педколективом будемо розказувати, як гарно навчатися у нас у звичайній школі. Бо кого ж я буду вчити, якщо всі підуть від мене. Я не хочу розказувати батькам про переваги загальноосвітньої школи над профільною, бо це неправда, та буду вимушена так робити. ( з обговорення на "сусідньому" блозі Освіта.UА).
батьківський комітет
Уважно дивимося першу таблицю і одразу виникає запитання. Як після такої старшої школи дітей відправляти учитися на хіміків, технологів, фармацевтів, електриків, програмістів, фізиків, інженерів, будівельників, механіків, зварювальників і багато інших професій. Два роки, а знань з профільних предметів ніяких.
Владимир Белый
Для батьківський комітет: Без другої дивитись на першу - це як зовсім не дивитись.
родители
Для Владимир Белый: Вы так и ничего не пойняли. Родители должны выбирать профиль. Но это за них, как всегда сделают. Что если одна часть хочет истории, вторая химии и физики, третья иностранного языка? Вы далеки от ситуации в школах.
РОДИТЕЛИ?
Для родители: Родители выбирать профиль? Это очень недальновидные родители. Если ребёнок НЕ тянет вообще ничего? Если один, РЕБЁНОК, хочет (способен ) изучать право, второй - математику... то они и отправляются в соответствующий профиль, который и организован ребятами от оно(чиновниками)...
Коментувати
борису
НЕЗАЧЕМ детям в селе мордовать себя в 10 классе. Нецелесообразно. Рулевым следует создать условия для таких детей с довозом в старшую школу (в райцентре, либо в городе, если райцентр -село близ города), с питанием и, по необходимости, с проживанием за счёт НАЛОГОВ, которые это недогосударство собирает с их родителей. Вот тогда это будет похоже на Государство. Те, кто имел подобное в союзе, те знают, что это реально
Мда.....
Для борису: Дайте денег и родители их отправят учится.
Вчителька
А ви спробуйте повозити своїх дітей за 10-30 км до школи З осодистого досвіду: відсоток захворюваності - більше, рівень знань -нижче - у дітей які підвозяться до школи Дайте роботу батькам в селі. Їм же ніде заробити Як годувати дітей Дві години на літературу - кінець вихованню ДУШІ
Лучше ТРЕБОВАТЬ
Для Вчителька: довоз и дороги, чем оставлять троих недоучек в одном классе с работвшими 9 лет детьми. Утверждающая о литературе как о воспитании души утверждает своё полнейшее НЕЗНАНИЕ. Работы в сёлах НЕТ и отсюда следует плясать, а не показывать.
Коментувати
совесть
Інваріантний складник: Математика - 3 години... але ж це алгебра і геометрія. Різні предмети. Це вже "торба", кінець надіям країни на прорив ... Гугл вже виправляє помилки, перекладає з англійської. Ще погано, але ж перекладає... укр. мова вивчена вже до 10 класу вся! А математика кожного року, кожного УРОКУ - нова тема... Про що тут і з ким говорити... Навіщо брати участь у міжнар. моніторингових дослідженнях, якщо результат вже відомий - нижче середнього, з тенденцією на погіршення! Не витрачайте гроші даремно, віддайте їх пенсіонерам, тим, хто має стаж по 40 років і більше (а не тим, хто не працював) й жебракує, НА ЛІКИ!
Надія Грабовська
Для совесть: "А математика кожного року, кожного УРОКУ - нова тема..." Це стосується навчальних програм. Вони дійсно нікудишні. А 3 год математики "для загального розвитку" достатньо. :=)
Сергій
А ви подивіться скільки зараз є годин математики в фізматі, математичному. фізичному, а скільки в інших профілях
Коментувати
Этот ((документ))
имеет одно задание - собрать кучу негатива. Или иначе говоря старые карусели. Те которые были за Януковича. Все понимают точным наукам конец. Предмети и так ясно, будут выбирать администрации, детям останется только учить по 8 часов истории и укр. языка. Если хотят уничтожить интелект населения - детей. Тогда вообще отмените старшую школу.
Мда.....
Для Этот ((документ)): У нас вообще никогда ученики или родители не выбирали профиль. А старшая школа должна существовать. А за порядок должны отвечать директора лично. И это должно быть записано в их должносной инструкции.
Коментувати
борис
А що робити, коли в селі одна школа і у ній у десятому класі має бажання навчатися шість учнів?
Сергей Очеретный
Для борис: а п’ять прийшло щоб тільки отримати водійське посвідчення - атестат їм не зовсім і потрібен
Сергій
У такій школі має бути 9 класів
Мама
Шановні дорослі! Ніхто з вас не думає про те. чи зможе випускник 9 класу обрати профільні предмети, коли на рівні 11 класу 80% учнів не визначилися з вибором майбутньої професії. І, мабуть не правильно, що тільки вчителі"вищої " категорії можуть читати у профільній школі, значна частина отримала звання з "доброї руки" директора школи.
Коментувати
совет
Наибольшее количество часов,- должно быть отдано, для всех предметов БАЗОВОЙ школы(5-9кл). Так как именно в этих классах идет отбор старательных, одаренных детей и закладываются БАЗОВЫЕ знания. С ПРОБЕЛАМИ в знаниях за период 1- 9 кл., нечего делать в 10-11кл. Умеющим учиться, в 10-11 кл. не нужно много часов в школе, нужно много готовиться дома. Математика главный предмет, без нее знать ни химию, ни физику не сможешь, поэтому в 9 классе 6 часов отвести, а в 10 и 11кл четыре часа недельных достаточно. Основная работа должна быть дома. "Талант рождается в тиши", а не в компании(классе) разных, по социальному положению и устремлению семей,т.е. и значит детей
Надія Грабовська
Для совет: "Наибольшее количество часов,- должно быть отдано, для всех предметов БАЗОВОЙ школы(5-9кл)"... Вибачте, але варто і про дітей подумати. Інша справа, що у БАЗОВІЙ школі можна і треба зменшити кількість навчальних предметів, матеріал яких часто дублюється. Щодо "Талант рождается в тиши", то тут не посперечаєшся, але часто саме "не таланти" стають добрими спеціалістами, успішними людьми, але для цього їм інколи потрібна допомога. Тому для ТАЛАНТІВ - дистанційне навчання, а для тих, у кого є потреба у допомозі - урок...
Коментувати
Набридло фуфло!
Читаю черговий Ваш опус, пане Бєлий, і думаю, як же Вам не поталанило, мабуть, з оточуючими колегами! Таке враження, що Ви всіх, кого видите навколо себе в школі - всіх ненавидите, всі у Вас недалекі, непрофесійні, нерозуміючі. Ось уже й директори туди ж. А оці Ваші пропозиції... вони геть тоталітаризмом тхнуть! А Ви ж реформуєте, оновлюєте.... Людина ж як посудина, чим наповнена - те й вихлюпує!
Руслана Шаманська
Я працюю як учитель англійської мови у звичайній школі. Невже 2 години на тиждень буде достатньо для якісного оволодіння мовою. Наскільки я пам’ятаю, ЗНО з англійської буде обов’язковим.
хафнія
точно
Коментувати
Батько своєі дитини
Ви самі розумієте що самі пропонуєте дітям і іх батькам? Вони зрозуміють ваші пропозиціі як звичпйні, не причетні до галузі освіти громадяни? Я, батько учениці восьмого класу читаю бред. Вибачте. Не калічте уже здобуте. Сподіваюсь на виважене майбутнє дітей нашоі держави, а не на черговий марвзм недоучок міністерства.
ольга
Первое -технологический профиль ---- количество программ минимально, отсутствуют программы современной технологической направленности ибо современная технология это симбиоз разных направлений- биотехнологии и т. д , а не только швейное дело, дизайн или вышивка. Второе -- инженерная подготовка учащихся должна начинаться с предмета трудовое обучение 5-9, 10-11 класс технология, ее(технологию как предмет ) необходимо оставить в обязательно выборочном цикле. Программа по технологии должна быть связана с математикой , физикой, компьютерной грамотностью( информационно - комуникациоными технологиями)--- все это в том случае если государству нужны инженеры , технологи. Профильность школы легче определить или выбрать в больших городах, а если город небольшой и 3-4 школы (количество учеников достаточное для полноценной работы) и всего 1-2 предприятия , как лучше поступить? Проводила анализ дети приблизительно одинаково после школы выбирают напревленность будущих профессий.
Накипелов
Для ольга: Щиро вам дякую!!! © Арсеній Яценюх. Вибори-2010.
Коментувати
Накипелов
По-перше, велика дурня перекладати право визначати кількість предметів на учня, фактично те саме, що вимагати від нього самостійно сформулювати мету уроку. По-друге, як розуміти поняття "вибірково-обов’язкового" циклу, "добровольно-принудительно"? По-третє, в Україні відкриються недо-ПТУ або недо-ліцеї? По-четверте, "неформали", "ригіанали" - ви про що??? Взагалі-то ми дітей навчаємо і виховуємо!!! По-п’яте, поділ на групи - добре, а нічого що в класі буди по три учня? Бо всі, хто не дурний, плюнуть на це бездарне трирічне протирання штанів і підуть вчитися принаймні в технікуми, щоб здобути кваліфікаційний рівень, а не отримати атестат який нічого не вартий. P.S. Пишу тут. Обговорювати на заявлених ресурсах - на "дєрєвню к дєдушкє". Строчити в "лічку" вельмишановних панн (першу не знаю, другу пригадую за дебільно написаними і теоретично переобтяженими ПІДРучниками Фізики), теж немає змісту.
Накипелов
P.P.S. "добило": "всі випускники ВНЗ будуть самі собі програмісти". Ну нічого, як говорив Хокінг, "каждый из нас - Гений".
Набридло фуфло!
Для Накипелов: Згоден з Вами. У такий спосіб власне тихо впроваджується обов’язкова 9-річна середня освіта, за яку не проголосувала ВР кілька років тому.
честно
Для Набридло фуфло!: Спешим, сэкономить. в 9 м будем готовиться к ЗНО или сделаем ПЛАТНЫЕ 10-12кл
Коментувати