Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна Бурак
Це не реформи, а намагання знову з’економити на вчителях. Якість освіти та національне відродження нікому з чиновників не цікаві.
Учениця
Для Тетяна Бурак: Зекономити на вчителях? Та ви знаєте скільки грошей ці вчителі беруть за підготовку на ЗНО? Думаю, що саме вчителі української мови та літератури живуть у нас найкраще.
АЛЛА
так здобутьте професію вчителя української мови та літератури - і будете жити "НЕЙМОВІРНО БАГАТО".
Учитель
Для учениці. То не ходіть до репетиторів і не витрачайтесь. Слухайте на уроках, старайтесь усе вивчати, в кінці кінців готуйтесь самі. Ваші мами й тата до репетиторів не ходили, але готувались самі і вступали до вишів.
Коментувати
Малюк Цахес
Усіх без винятку тупоголових представників міністерства освіти негайно засадити за читання твору Гофмана "Крихітка Цахес" (9 клас за програмою). Читати вдень і вночі! Цитувати напамять! Поки не зрозуміють недолугість своїх реформ в середній школі. ..
Ольга
Для Малюк Цахес: Погоджуюся з Вами на всі 100%! Та хіба ж вони дійсно читали в своєму житті ?! Але складається враження, що таки читали, бо роблять як по писаному: "вирубати всі дерева, зробити річки судноплавними..." і далі за текстом. І попливуть по зниклих річках невігласи зграями...
Коментувати
Світлана
Коли довелось готувати з онуком-третьокласником домашнє завдання з української літератури, у якому він мав запам’ятати, що таке ЕТИМОЛОГІЧНИЙ словник, та ще й поставити самотужки запитання, закрався сумнів щодо педагогічної компетентності авторів як програми, так і самого підручника. А також щодо ЇХ розуміння національного патріотизму.
юрій
Для Світлана: На жаль наші науковці також дають неправильне тлумачення того виразу. Я дізнався про це вивчивши семітські і через корені мови Святого Письма розтлумачив 7000 слів. Так слово семантика там: ВНУТРІШНІЙ ЗМІСТ слова. Душа його. ЕТИМОЛОГІЯ - це значення слова набуте в часі. Для прикладу "бидло". Воно є вже в 4 реченні Бібілії: "відділив". Обрав. І ймення Будулай звідти, - відділився від табору. Нас же поляки почали так звати, коли ми відділилися від римського начальства й перейшли до візантійського. Тому так презирливо й лунає з їхніх вуст воно. А й справді, - хіба Бог приййме молитву та осінить благодаттю, якщо ви не всією долонею хрест накладаєте, та ще й не на ліве плече зразу, а на праве... Просто жах! Худобу ж "бидлом" називають тому, що Бог ВиДіЛив з тварин тих, які слугують людям. Не їжака й гадюку, не ворона й жабу... А собаку, коня, корову, свиню, курей, качок...
Коментувати
Бидгощ
"Вважаємо, що ідея інтеграції цих предметів, що видається як перспективна освітня новація з опорою на досвід європейської (зокрема, польської) школи.....Так воно і є насправді... Було дуже дивно, коли син (навчаючись в Польщі ) приніс підручник з польської мови де була мішанка з цих 3 предметів. Ніяких віршів напам’ять. Але програма побудована так , що мова тісно поєднана з літературою на кожному уроці.
Любов
У Польщі немає проблеми двомовності. Їхній польській мові ніщо не загрожує, тому вони можуть собі дозволити таке об’єднання. До речі, в Росії, здається, теж ніщо не загрожує "великому и могучему", але вивчають його п’ять годин на тиждень як окремий предмет. І не потрібно хвилюватися за сучасних школярів - не вчаться вони в переважній більшості, вдома не готуються, на уроках пасивні. Ви звинувачуєте учителя, але не може вчитель навчити того, хто не бажає вчитися.
Коментувати
nat@liska
Моя учениця вже другий рік навчається у Відні, зараз у 7 класі. Предмет "Література" в розкладі відсутній, але він є складовою рідної мови, а саме німецької. Дітям рекомендується до читання художній твір сучасного автора, що цікавий саме даній віковій групі дітей. Цей твір читається десь на протязі семестру, діти мають його з собою кожного дня, але це не просто читання. Це - обговорення, написання варіантів подальшого розвитку подій, дискусії і т.д. З яким захопленням дитина розповідає про книгу, хочеться і самій все кинути і засісти за книжку. Переваги: діти читають ВСІ, обговорюють, дискутують, розвивають фантазію і просто обожнюють літературу. Я - тільки "ЗА"
Світлана Сенченко
Для nat@liska: До речі, протягом, а не на протязі. Можливо, Ви ж і не навчили любити літературу
Yuriy Kobzenko
А може таки УПРОДОВЖ, а не... на сквозняках?
Олекса Позняк
Ох наші педагоги - не втримаються щоб колегу не підковирнуть.Скажіть щось і про мене
Коментувати
саша
зарубіжну--геть! вчителька наша сама тих творів не читає, говорить. що там повна бредятина1!!
Анна Лоза
Для саша: Співчуваю, що у вас така вчителька.
практик
Для саша. А може просто вашу вчительку геть, а на її місце нормальну, знаючу, цікаву людину-професіонала?
Коментувати
Слів немає
Знищимо вивчення української мови-і українці безграмотні!!! Чудово?! А кому це вигідно? ЖАХ!!!!!!!!!!!!!!!!
С.В.
Для Слів немає: ДО ЦЬОГО ЙДЕ....
Коментувати
Слів немає
Ніколи не могла й подумати,що навіть до такого безглуздя можна дійти!!! Схаменіться! Залиште українцям українську мову,українську літературу як вивчення окремих предметів!!! Це ж ясно,що йде до знищення національного,чим ще можна цей народ гнобити???
ЫЫЫ
Зачем вообще дети будут ходить 12 лет в школу? Когда то и 3 класса хватало, да и счас власть логично мыслит. Лучше пусть дети идут на роботу, а не в школы. Умных нам не надо в стране!
УРІ
Против такого обьединения могут быть только те, кого в первую очередь интересуют часы по этих дисциплинах!
Тетяна
Для УРІ: ..."объединениям"..."по этим дисциплинам". З орфографією та граматикою не все гаразд. А якщо ще й об’єднають мову і літературу - взагалі учні перестануть писати, не те, щоб грамотно...Тож не про години мова йде, однозначно.
С.В.
ВИ праві,а той,хто не думає про розумну націю ,звичайно,за об*?єднання...ДАВАЙТЕ ,ВПЕРЕД,ДО ОТУПІННЯ!!!!
fergi
Ой, яке збурення викликало таке питання! Отупіння? А його типу зараз немае? Чи ви думаете, що зараз хтось сильно читае твори в школі? Чи усердно вчить мову? Школярі певантажені непотребом і оптимізація цього матеріалу вкрай необхідна. А то вчуть багато, а грамотно написати речення не вміють і сформулювати думки не можуть. Зате ці псевдопатріоти нізащо не хочуть реальних змін! Особливо філологи будуть першими кричати гвалт!
Коментувати
Anna
А давайте вообще не будет укр лит. В школе самый не любимый предмет был ( хотя учительница супер, очень классно рассказывала о произведениях, я вдохновлялась, начинала их читать и понимала что меня развели и большинство произведений дерьмо полное).
Pasha 23
Самі ви - дерьмо полное
Оксана
Для Pasha 23: 100%
Коментувати
alimovich77@ukr.net
Екзамент був твір - тяжко писати, зробили переказ, його учням теж тяжко стало писати, тепер диктакт!!?? Не треба робити бездарними наших учнів, таке враження, що обдаровані, грамотні громадяни України - нашій країні, точніше нашому керівництву країни не потрібно..
Nina
Для alimovich77@ukr.net: Так і є! Того ж і прагне влада. Тупими легше керувати. За хліб і воду будуть ґарувати. І тихо сидіти. Здихати.....
Коментувати
Олена Миколаївна
Погодьтеся, ну щонайменше нелогічно декларувати, що ми йдемо до Європи і знищувати у школі чи не єдиний предмет, який формує світогляд молодої людини як європейця, із особливими специфічно європейськими гуманістичними цінностями, ставленням до історії, родини, природи, особистості, її відповідальності і моралі, уявленням про взаємини батьків і дітей, чоловіка й жінки тощо. І щонайменше непрофесійно використовувати велику літературу лише як текстовий ресурс для вивчення мови. І щонайменше неощадливо перекреслити усе зроблене українськими вчителями, методистами, авторами підручників, видавцями за 25 років існування унікального курсу "зарубіжки", який завжди відзначали іноземні педагоги, заздрячи, що у них такого немає. І щонайменше непатріотично за рахунок об`єднання скорочувати курс літератури української. Так може, це диверсія?!
Уляна
Для Олена Миколаївна: так легко все знищити, виявляється!
Коментувати
Тася
Українську мову та літературу (читання) як один предмет вивчають у 1 класі - навчання грамоти. Невже глибших знань про мову не потрібно?!!! Українська мова не така вже й проста для опанування, особливо в умовах білінгвізму. А це і західна і східна Україна. Коли за новою концепцією освіти зникне з типових навчальних планів та мова, яка створює білінгвальну ситуацію, то годин на якісне вивчення української мови ох як буде недостатньо. Адже мови на даний момент вивчаються у порівнянні. Ні англійська, ні інша іноземна мова не допоможе. Що чекає на нашу милозвучну, солов’їну мову? Вона вже й так рипить та скрипить від засилля діалектних слів та англомовних типу "кава-брейк", "уікенд"... Хочеться вигукнути: "О як багато іноземних нікому не потрібних слів!" Ми прагнемо виховати компетентного учня, фахівця. Який не знатиме ні фонетики, ні орфоепії, ні орфографії, ні граматики. То ж як будемо вирішувати життєво важливі питання? Як королева у казці С. Маршака, яка не знала синтаксису": Казнить...
Lyudmila Yuldasheva
А давайте всі предмети об’єднаємо і повернемося до СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ! З усіма предметами можна знайти дотичні грані. Вивчаючи " Малюка Цахеса", спробуємо осягнути біологію, а "Фауста" спроектуємо на хімію. Інтеграція, породжена прагматизацією, безперечно призведе не лише до примітивізації навчального процесу, а й до духовного зубожіння нації.
С.В.
Для Lyudmila Yuldasheva: МОЛОДЕЦЬ!!!
Коментувати
Vladimir Zvan
Давно пора объединить эти предметы. Это логично.
Уляна
Для Vladimir Zvan: так само, як і об’єднання алгебри та геометрії щонайменш!
Валентина Кодола
Та чого ж? Фізику сюди й хімію...
Коментувати
Олена Ісаєва
Виходячи із умов, у яких сьогодні знаходиться Україна, виховання молодого громадянина-патріота своєї держави стає одним із найголовніших завдань. І значення літературних курсів тут важко переоцінити, адже, як відомо, патріотизм не з’являється просто ні з чого, він зростає, насамперед, на рідному ґрунті. Шкільні курси української (оригінальна) і зарубіжної (перекладна) літератури – це явища рідної культури. Обидві ці дисципліни вивчаються рідною українською мовою. Через художні твори, які читають учні за шкільною програмою, розширюються їхні обрії володіння рідною мовою. І якщо у курсі української літератури вони дізнаються про долі українських майстрів художнього слова і читають їх вершинні твори, то підчас вивчення зарубіжної літератури завдяки чудовим україномовним художнім перекладам творів світового красного письменства у них є можливість через «інше» («чужу культуру») краще пізнати «своє» («рідну культуру»), побачити її світовий контекст, відчути зв’язки з усім...
Олена Шинаровська
Я не філолог і не педагог за освітою, але: у всіх високоекфективних освітніх ситемах (зокрема, тих, що очолюють рейтинг PISA, і в тих країнах, які мають високі показники життя) предмети вивчаються блоками чи модулями. Жодна з високоефективних освітніх систем не має такої величезної кількості предметів, як українська середня школа. Це, мабуть, свідчить про зв’язок між якістю освіти, набуттям життєво необхідних компетентностей та кількістю шкільних предметів.
Оксана
Для Олена Шинаровська: Не за рахунок же об’єднання трьох предметів у один. А як щодо того, щоб були три обов’язкових, а інші за вибором. А то можна і з 25 зробити 5, і економія грошей реальна, і час на вивчення зменшиться, та хто розумітиме, про що йдеться мова на інтегрованому курсі "алгебра-геометрія-фізика-логіка-економіка"?!
Вікторія
Погоджуюсь! Давайте краще об’єднємо такі "важливі " предмети як фізкультура та основи здоров’я, а заразом переглянемо кількість годин, відведених на їхнє вивчення. Або примусимо викладати вчителя іноземних мов англійську, французьку і російську за компанію в одному курсі "Іноземні мови"
Лариса
Я погоджуюсь інтеграція потрібна, предметів забагато, але спочатку треба навчити вчителів, а вже потім вводити подібну інтеграцію.
Коментувати
ю.
звичайно будуть проти, а куди ж дівати всіх вчителів?))))) я вчитель, і я за те, щоб поєднали предмети, але з розумом.
Вікторія
Для ю.: а Ви, препрошую, чого вчите??? який предмет?
Валентина Кодола
оту фізкультуру, мабуть...
Уляна
мабуть...
Коментувати
мова то є мова,
література - то є література.І вивчаючи мову дитина так само навчається висловлювати власні думки, але паралельно з цим вона опановує мовну компетентність(для тих, кому ці компетентності є важливими і він не уявляє, як то, маючи знання водночас бути компетентним,а не маючи знань НІКОЛИ не бути компетентним,не виносячи окремо це поняття).Тим паче що обидва ці предмети завжди викладає ОДИН вчитель,а уроки в нормальних школах(я говор про нормальні школи) проходять спарено.Якбище укладачі програм передбачили написання творів дітьми сае в школі,а не вдома,як то на сьогодні є,щоби дати можливість ЗАРОБИТИ укладачам готових творів,якими дітки послуговуютться вдома обов*язково ("Вона не вміє писати твори"-бідкаються батьки, коли то має бути професією дитинчати).Якби укладачі навчального коридору потурбувалися про збільшення годин мови та літератури,повернувши суботи для навчання, прибравши непотріб у вигляді обж та всяких ...знавств,та потурбувавшись про зменшення кількості творів,необхідних
потурбувавшись про зменшення
кількості творів.які мають опрацювати учні на протязі оного року,та підібравши твори із иттєдайним змістом, а не лише про убогість та ницість нації,постійне ниття про важкість життя та ниття про пригнобленість народу... Хоча.А чи й є такі в українській літературі.Певно окрім ранка-Гоголя та Котляревського (Його "Енеъда" надто крутий юмористичний твір)
Ольга
Предмет "Зарубіжна література" - один з найулюбленіших в школі. Ми маємо шанс разом з викладачами української літератури, істориками, вчителями шкільного курсу "Мистецтво" зробити наших учнів всебічно розвинутими. Ми досягли певних результатів у викладанні. Навіщо руйнувати те, що є заслугою на освітніх теренах. Вірю в розум
Ірина
Спочатку ми кричимо, що діти в школі перезавантажені. Як тільки з’являється ідея про об’єднання предметів, до речі абсолютно логічна, ні! ви що? так на можна! кожен предмет важливий! Реформи, як на мене, треба втілювати, сильно не покладаючись на думку тих, хто під ці реформи підпадає, бо вони завжди будуть проти будь-яких змін.
Коментувати