Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
любитель літератури
Зарубіжна література - цікавий предмет. Пізнавальний, життєвий. Я не проти математики чи хімії, але говорити про життя, дискутувати, робити висновки, "приміряти" до себе життя героїв можна лише тут!!! Для дітей цей предмет - можливість виховувати душу, розвивати мислення і мову. Дурниці, якщо від цього відмовитись. І яке діло до того, чи є у когось за кордоном такий предмет. Нам він потрібен!!!!
Юлія
Я категорічно проти об"єднання української мови та літератури в один предмет! Я навіть ЗА те, що необхідно проводити окремо олімпіаду з української мови, а окремо - з української літератури, оскільки це два абсолютно різні предмети!
Спляча совість вчителів
Освітянам взагалі можна не платити зар.плати, вони спокійно житимуть за гроші з репетиторства.Або влаштувати облави на тих вчителів, які незаконно отримують незадекларований дохід.Я при моіх 1300 грн. я маю думати, як прожити, а не про низькі бали дитини, бо вона не ходить на додаткові заняття!!!!!!!!
альтернатива
Для Спляча совість вчителів: то нехай вивчить матеріал і не ходить на додаткові!!!!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
Владимир Белый
ОСВІТЯНИ. Вони як і батьки різні. Ті освітяни, у яких СВОЇ діти ходять до школи якраз і НЕ ПРОТИ..., якщо те не стосується їхнього предмета.
это НЕ есть так
Для Владимир Белый: Те,кто знает неплохо школьную программы ПРОТИВ объединения языка и литературы по причине нерациональности.Это как объединить в один предмет (НЕ одному учителю читать, а в ОДИН предмет) географию и физику. Физика состояний горных пород, физика воды, геграфия физических аномалий, или алгебру-геометрию-физику (вектор изучается в математике и физике, а вычислени алгебраические физики приемлет),или математкику-физику-геграфию.Химия никуда не влезает.Но ведь это путь в никуда.Когда-то очень давно люди и не разделяли эти предметы, изучая всё вместе.Возвращаемся в доисторические времена девятнадцатого века?Неужеои изучение правописания не настолько необходимый предмет, что им можно пренебречь? Или идём к тому, что всю информацию будем воспринимать на слух и видео?
lira
В британських школах є один предмет science на всі природничі науки. І, нічого, навчають дітей, не перевантажують. Наші багатії вчать своїх дітей не в мудрій Україні, а відправляють в британські платні школи. Тому що програма там доступна, і ніхто не тисне на дітей, не принижує. Бо зробили в Україні "дебільні" програми і підручники, вимагають з учителів, а ті з дітей. Знань в голові багато, одне другого не тримається, а практичного застосування цих знань нема. Не потрібні мені в житті ні Физика состояний горных пород, ні физика воды, ні география физических аномалий, ні алгебру-геометрию-физику. Це вузькі спеціалізовані знання. Не мучте дітей!
а Вы то
Для lira: здесь каким боком? Тяжко было учиться? Вот-вот. И рулят те, кто еле-еле освоил программу средней школы.+++++++++++А мне пригодилось ВСЁ, что давали в школе. ВСЁ. И никто не мучил ни меня, ни моих друзей. Даже тех, кто учиться в принципе не мог. Получали свои тройки с двойками и ушли в ПТУ. +++++++++++=Так чья возьмёт. Разум или тупость?
Коментувати
анна
Підтримую об єднання. Всі шкільні предмети є важливими у вихованні учнів, але це не означає, що їх повинно бути 30! Найважливішим є турбота про здоров я дітей. Сумлінному учневі після подолання програми цих трьох курсів нічого роботи на філологічному факультеті! А хто сказав, що будуть зменшені години на вивчення української мови? Чому особливо стурбовані цим обєднанням учителі іноземних мов та зарубіжної? Дехто із них і досі подає "Слово о полку Ігоревім" як надбання русской культури.
Категорично проти
Для анна: "Сумлінному учневі після подолання програми цих трьох курсів нічого роботи на філологічному факультеті!" Ой, та невже... Є робота, насмілюся вам заявити, є... Школа формує зацікавленість у цих дисциплінах, а університет їх поглиблює та розвиває. А я як майбутній потенційний вчитель української чи англійської мов, або ж зарубіжної літератури (бо ж така моя навчальна програма, а в цьому обговоренні поширене висловлення власної думки) заявляю: планувала повернути державі кошти за своє навчання викладанням будь-якого з трьох вищезгаданих предметів у школі. Окремо викладатиму, а на це місиво не згоджуся, бо, вивчаючи одночасно і українську мову, і українську з зарубіжною літератури, передбачаю повний крах цій "реформі" (а її ж не лише розробити, а й в життя втілити треба, а з цим точно будуть проблеми).
Ксеня
Для Категорично проти: "Школа формує зацікавленість у цих дисциплінах" - ахахаха, приємно спілкуватися з людьми з розвиненим абстрактним мисленням
Коментувати
Випускниця
Зарубіжна література формує те, що ми називаємо інтелектом! Я не пам’ятаю математичних та фізичних формул-не знадобилися в житті, але в чудовому товаристві із задоволенням дискутую на літературні та мистецькі теми. А це мені в школі заклали!
для Vladimir Zvan
Вы так мелко показываете.Если бы речь шла о сокращении такого бреда, как обж,программа которого есть калькой с биологии-физики-химии-...,народознавства(история-литература),культура(литература-история-музыка)-вообще потеря детского времени.но заработок для трутней-учителей,труды убрать вовсе,поскольку нет НИЧЕГО для выполнения программы в школе,поэтому дети то пишут с учебника,то просто сидят в инете,проЭкты делают(бред недалёкого ума)... там ещё масса подобного имеется.Вот когда ЭТОТ бред уберут,оставив детям время на изучение основ наук,и языка в том числе,тогда грамотные дети выпускаться будут.А пока Вы тянете из людей мысли,поскольку в МОН сидят те же,что и сидели,то есть люди,не способные мыслитть на два(хтя бы) действия вперёд,не говоря о большем...Вернуться к программе союза(но той,что была в Украине),добавить часов на иностранный(ежедневно),убрать астрономию(за ненадобностью),труды, и добавитьсубботу для обучения...Перестать контролировать учителя и тогда что-то,есть шанс,что...
Давайте далі будемо тупішати
Для для Vladimir Zvan: кальки, неправильні назви шкільних предметів,каша з предметів інваріантної (обов"язкової) складової та варіативної (для заробітку вчителям)... Тако аби написати! Спочатку всі кричали, що непотрібна фізкультура, потім трудове. потім основи здоров"я, потім математика, фізика. хімія, далі математека, англійська, ну і прийшла черга мов. До чого прагнули до того і дійшли. Цікаво як це батьки знають ЩО їх дітям знадобиться, а ЩО ні? Звідки батьки наперед знають ким стануть діти і як складеться їх доля? Потім батьки дивуються, що діти ї не розуміють
Коментувати
Vladimir Zvan
Причиной всех этих стенаний есть то, что при объединении предметов будут сокращения учителей. А для дела объединение предметов - это правильное решение. Нигде в странах ЕС не ту такого количества предметов.
практик
Для Vladimir Zvan: То може краще було б не придумовити нових предметів, які зявляються у шкільному переліку інваріативної частини базового навчального після приходу кожного нового чиновника у МОН.
Коментувати
Українка
У розпал революції Гідності значна частина жителів певних територій говорила, що вони працюють, а не скачуть на майданах. Потім туди прийшов руцький мир. На цій території в школах переважно не читався україномовний курс зарубіжної літератури. "совпадєниє? Нє думаю!" Слава Україні та герої не вмирають - це теж пафос. Але саме він робить нас людьми, а не живим знаряддям праці (за Платоном - рабами).
Ольга
Зарубіжну літературу варто вивчати,смакувати її таємниці!!!!!!!! Хто хоче обєднувати цей предмет з іншими,той бідний,справді духовно бідний!!!!!!!!!! Люди зрозуміють це з часом,так як зрозуміли,що в молодших класах не варто оцінювати!!!!! Скільки ми втратили людських душ,які сліпо гналися за оцінкою!!!!!!!!!!!!!!
martasherem65@mail.ru
Для ghonni: В інших державах немає стільки вузів, як у нас , немає стільки "біловоротнічкових" , а є трудяги, яким не потрібно здавати ЗНО, яким не потрібно глибоко вивчати мову і т.д.І ніхто там не надривається, щоб навчити дітей.Учня, який не встигає в сильному класі , без відома батьків чи з відомом, легесенько переводять в слабкіший, а потім ще у слабший ... В Європу хотіли, то маємо.
stepan
Министра просто ввели в заблуждение этим " об’єднати". Хочу подсказать, что в далеком прошлом, был предмет - просто "рус. лит.", но в него входили произведения зарубежных писателей. Кто придумал "зарубежку" как отдельный предмет, сглупили. А Лилии теперь морочить голову и с "зарубежкой", и с "объединением". Нужно просто УБРАТЬ "зарубежку" как предмет,ведь "литература" не может быть "зарубежной", если доступна и читаема. Автор за рубежом твоей страны и не доступен, - "за рубежом", а книга - у тебя в руках. Жаль Министра, помощников компетентных нет.
ghonni
Проти реформи першими будуть кричати гвалт філологи, оскільки вони привикли не вчити дітей на уроках, а закликають іх до себе на репетиторство інакше страшуть что учні не здадуть ЗНО! В інших державах дітей вчуть практичних навичок не перевантажуючи іх різним непотребом!
Анна Лоза
Для ghonni: + поставила за слова "вчуть"і "страшуть". Це нові форми слів?
Коментувати
Учениця
Повністю підтримую ідею об’єднання цих дисциплін. Давно вже пора. Як для майбутнього спеціаліста у технчій галузі, ці предмети для мене не є профілюючими. Краще я буду вивчати більше математики і фізики, ніж висловлюватися такими пафосними словечками і фразами, як педагоги у своєму зверненні. Саме тому і таке погане у нас галузеве виробництво, слаба технічна база і ми відстаємо у науково-технічному прогресі, бо всі тільки й вміють мудро говорити, дискутувати, загалом, просто ляси точити і навчати цьому дітей у школах. А згодом, і гроші великі здирати за додаткові уроки із своїх предметв. Бо в школі кожен день наголошують: хочете здати ЗНО-ходіть до репетиторів. І навчальні заклади аж смердядь від того пафосу, бундючності і зверхньості, що випромінюють ці вчителі-філологи. Ось така реальна картина, друзі. І не треба тут починати про національне відродження і патріотичне виховання.
Ольга
Для Учениця: Література-це життя !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Фізика,хімія... можна вивчити,а жити потрібно зараз і завжди!!!!!!! Читай - і Тобі відкриється сенс людського життя!!!!!!!!!!!!!!
Учениця
Для Ольга: Яке жити ? Про що ви? Я читаю і навіть дуже багато. І вбачаю сенс людського життя далеко не в зазубрюванні творів Шевченка іУкраїнки.І так, коли вчити фізики і хімію по-вашому, якщo я маю знати лише способи творення слів і визначати частини мови? І що, європейці так погано живуть, бо не мають окремо трьох непотрібних предметів?
учениця2
А я мрію в журналістику, де математика і фізика мені не знадобляться. Краще їх об’єднати. А літературу дуже люблю, мова край потрібна. Я проти такого об’єднання. Коли буде більше математики, для мене школа перетвориться на пекло. Ось так.
Коментувати
Lesya Chaika
Черговий етап економії коштів на вчителях задля утримання депутатів
практик
Для Lesya Chaika: І не тільки їх, а ще чисельної армії їхніх помічників усіх рівнів.
Коментувати
Горда українка
А ДАЛІ ЛИШЕ ЦІЛКОВИТА ДЕГРАДАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО СУСУПІЛЬСТВА
1
Можна подумать, що щось путнє зроблять. Все зведеться до простого скорочення годин і впихування в одну дисципліну всього зайвого мотлоху, що існує і зараз. В програмах не буде читання одного чи двох творів цілий семестр і обговорення їх з усіх боків. Швидше за все, до одної години мови впхають одну годину літератури із усіма авторами та творами, які будуть вивчаться галопом, і тоді їх уже точно ніхто читати не буде (навіщо витрачати купу часу, якщо навіть на елементарне осмислення не вистачить частини уроку). Все буде, як завжди: скоротять години, а на ЗНО будуть докопуваться з каверзними питаннями, щоб потім по всіх кутках (ЗМІ) розпинатись, що учні нічого не знають, а вчителі не можуть учити, одні моновці ідеальні та прогресивні. Бач, яку рехворму придумали.
Світлана Петренко
Як учитель української мови і літератури, знаю, наскільки перевантажені програми непотрібним матеріалом з моїх предметів; як мама двох школярів, бачу, наскільки перевантажені програми з інших дисциплін. Дитина фізично не може засвоїти того, що від неї вимагає шкільне навантаження. Ми даємо дитині абсолютно непотрібні в звичайному житті знання, а потім дивуємося, чому наші практичні сучасні діти втрачають мотивацію до навчання. Ми вчимо всьому, тільки не тому, що знадобиться у реальному житті. На уроках мови, замість навчати грамотно писати і говорити, аналізуємо звуки, частини мови, визначаємо види складних речень і т.п. На літературі "анатомуємо" віршовані рядки на рими, епітети і метафори замість того, щоб навчити дитину сприймати поезію як цілісний твір мистецва. У мене складається враження, що програму з української літератури пишуть українофоби, головна мета яких - навіки відбити інтерес до цього мистецтва. Можливо, пора повернутися обличчям до дітей і розвантажити їх нарешті?
Оксана
Для Світлана Петренко: Я - не вчитель мови і літератури, але.. "я вчу всього, а не "вчу всьому". І ще одне. Суто методичне питання. Як Ви зможете навчити дітей грамотно писати, не вивчивши з ними частин мови, видів складних речень і т.п.?
Nora
Завжди пишу грамотно, додатково вичитую всі матеріали чи документи, що видає наша компанія, але (от біда) нічого не пам’ятаю про складні речення, сурядність-підрядність і т. ін. Ви дійсно думаєте, що саме знання правил обумовлює грамотність?
помнить и не надо
Для Nora: голоа сама сработает.Если Вы реально УЧИЛАСЬ в школе...(правила ушли в долговременную память и Вам нет резона их оттуда вынимать.)
Коментувати
1234
Давайте ОБЄДНАЄМО українську та китайську!!! ОТ І ЗАЖИВЕМО ....
Roman Pastushenko
"Ідея інтеграції україноцентричних дисциплін, зокрема української мови, української та зарубіжної літератур, є нищенням національної системи мовно-літературної освіти. Про це йдеться у відкритому зверненні, що підписано представниками науково-педагогічної спільноти та громадськості, до міністра освіти Лілії Гриневич". Автори звернення мають рацію. Чинна система гуманітарної освіти - пострадянська (придумана в СРСР, ніде не використовується) і потребує трансформації. Зволікання з такою трансформацією - одна з причин зневажливого ставлення багатьох випускників шкіл до нашої формальної освіти, повсякденного спілкування суржиком або "кухонною" російською, відсутності інтересу до читання, ігнорування творів україномовних авторів як "неформатних" і т. ін.. Автори звернення помиляються щодо того, якою може бути трансформація гуманітарної освіти. Немає сумніву, що в інтересах України, української нації українську мову мають вивчати як окремий предмет але на добрих...