Школа має заохочувати дітей до навчання, - Гриневич

Потрібно переорієнтувати навчання на освоєння знань та умінь, які потрібні сучасній людині

Школа має заохочувати дітей до навчання, - Гриневич

Сьогодні нам потрібно переорієнтувати навчання у школі на освоєння знань, умінь та ставлень, які потрібні сучасній людині для життя. На цьому, за інформацією прес-служби МОН, наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час робочої зустрічі з освітянами Волині.

«Українська школа має заохочувати дітей до навчання, робити їх успішними, а не закомплексовувати», - підкреслила міністр.

За словами Гриневич, важливо не дати дитині втратити інтерес до навчання. Для цього потрібно переглянути зміст освіти, який часто переобтяжений великою кількістю інформації. Не менш важливим також є оновлення методів навчання. Міністерство освіти і науки вже оновило програми початкової школи та змінює методичні рекомендації для вчителів. Відповідні рішення будуть ухвалені колегією Міністерства освіти і науки на початку серпня.

Міністр зазначила, що успіх запровадження оновлених програм значною мірою залежить від розуміння та підтримки вчителями цих змін. Вона закликала освітян на серпневих конференціях в регіонах організувати засідання методичних об’єднань вчителів початкової школи та обговорити оновлені програми та методичні рекомендації до них.

Наприклад, відповідно до нових рекомендацій першачки писатимуть олівцем замість ручки.

«Це дозволить дітям не боятися власних помилок, адже ручкою потрібно закреслювати чи виправляти. А це часто призводить до психологічних травм у дітей, особливо коли доводиться виривати сторінку із зошита й переписувати ще раз», - пояснила Лілія Гриневич.

Окрім того, у програмі для початкової школи з англійської мови першокласники не відтворюватимуть графічне зображення слів, а більше уваги приділятимуть розвитку усного мовлення.

Освіта.ua
28.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Мене дев’ятикласники запитували скільки я вчився та скільки заробляю. Потім їз співчуттям заявили: "Якщо ви так добре знаєте фізику, то чому ви ходите до нас слухати наш "бред"? Краще б пішли вчитися на електрика та їхали до Польщі. Там електрикам платять гарні гроші." Шановна пані міністр, як мотивувати їх вчитися якщо їхні батики не вчилися і заробляють набагато більше ніж я зі своїм фізматом?
Ольга Бузницкая
Може не по темі...але що у нас з підручниками для учнів 8-х класів? Чому немає електронних версій у репозитарії? Ясно, що друкованих не буде вчасно...то дайте можливість дітям та вчителям користуватись хоча б електронними! Як вчителю зараз, коли є час, продивитись особливості нових підручників та скласти календарно-тематичне планування? Зоахочуйте як хочете учнів, але підручників немає!?
небайдужий громадянин
Для лариса: ще пару таких заголовків статей і гриневич радіно відрапортує про підняття зарплат вчителям... на 50 грн
unforgiven
Не школа, а держава!!! Хочете підняти рівень освіти? Введіть ЗНО і щорічну сертифікацію для депутатів, суддів, прокурорів та інших чиновників і рівень знань обов’язково підвищиться. Рушійною силою країни повинна бути освічена і всебічно розвинена особистість, а не бидло, яке вміє брехати і красти.
Іванівна
Вчителям ВІДМІНИЛИ вислугу років. Пані міністр може не знає про це, чи не з їїьвідома це трапилося. А Ви, вчителі, заохочуйте. И хорошего настроения.
Александр Македонский
Банда ублюдков... ВЫ, ПРИВЛАСТНЫЕ СКОТЫ, ДОЛЖНЫ МОТИВИРОВАТЬ УЧИТЕЛЕЙ РАБОТАТЬ. СОЗДАЙТЕ УСЛОВИЯ ДЛЯ ТОГО, ЧТОБЫ ДЕТЕЙ УЧИТЬ: ЗАРПЛАТУ, ЧТОБ НА СЕМЬЮ ХВАТАЛО, ХОТЯ БЫ КАКИЕ-ТО РЕСУРСЫ, КРОМЕ ПАРТ, И ДОСКИ... А УЖЕ ПОТОМ ОТКРЫВАЙТЕ СВОИ ПАСТИ И ГОВОРИТЕ ПРО ТО, ЧТО МЫ ДОЛЖНЫ ДЕЛАТЬ... НАДЕЮСЬ, ВАШИ ДЕТИ ПОПЛАТЯТСЯ ЗА ВАШИ ДЕЯНИЯ
Соломон
В біографії пані Гриневич чомусь не відображений період її життя в межах від 17 до 19 р.р. Адже, якщо вірити Вікіпедії, " У віці 19-ти років вступила у Львівський державний університет ім. І. Я. Франка. Під час навчання у виші студентка влаштувалася і у період із серпня по листопад 1987 року працювала лаборантом кафедри біохімії". Яка форма навчання в цьому ВНЗ? Є припущення, що це заочна форма навчання. Якось в біографічних даних Гриневич присутній "ля-галоп" Гройсмана. До речі, Порошенко призначив Гриневич Гриневич головою Комітета по Державній премії Украіні в області освіти http://censor.net.ua/news/399725/poroshenko_naznachil_grinevich_glavoyi_komiteta_po_gosudarstvennoyi_premii_ukrainy_v_oblasti_obrazovaniya Ось вам і "Кузькина мать".
злорадствую
...чем заохочувати? - конфетами, мультиками, писать цветными оливчиками... вы ж оценки убрали и грозитесь скоро во всей начальной школе не оценивать, скорость чтения и другие тесты, этож не дай бог Петя узнает , что он читает хуже Маши, это же травмировать ребёнка может, они ж теперь все с неустойчивой, ранимой психикой, приходят в школу поиграться, и их родители тоже ’неженки’ и очень-очень заняты что б домашку проверить. Даёшь школу-веселуху, без оценок и тестов, и что б дети там цiлодобово гралися, а учиться там было все легче и легче( с каждым классом), и домой приходили дети усталые но довольные!
Анжела
Для злорадствую: А что, по вашему хорошо сейчас детям учится? На каждом родительском собрании учитель учит родителей как надо заниматься дома с детьми. Они сейчас не в состоянии нормально в классе тему проработать( или очень не хотят). Если разобраться, то родители не только проверяют домашку, а полностью вынуждены проганять тему,которую должен объяснить учитель.(А у взрослых, кстати, после работы дома есть что делать,а не весь вечер учить с чадом уроки) А разве с нами родители занимались? Максимум был вопрос-ты сделал уроки? Все было понятно в школе.
уставшим родителям
И в то время родители сидели с уроками если хотели лучшего будущего для ребёнка, однако компьютер не мы придумали и запустили... страна распалась, итд. Теперь же надо втрое больше знаний и компетенций, если конечно хотите, что б дитенок не был без работы. Школа, она всегда давала только основы, кто хотел- тот учился и сей час так, а родители в любом случае должны контролировать, это же их дети и кроме них никому не нужны.
Коментувати
asdfgh
Закопплексована ви пані Гриневич, а точніше ваші безглузді виступи. Послухали Вас освітяни Волині і поспускали голови до низу, промовчали, як ті вівці. Такими легко керувати.Хоч хтось один із них бекнув про тарифну сітку по зарплаті?боялись:-(((
лариса
В принципі нічого не змінилося для простого вчителя. Просто жах, які ми злиденні в цій освіті: від зарплати до зарплати. Платять копійки, а ця меністерка вимагає заохочування до навчання.
Голосzнарода
Освіта є прогресивним ресурсом, оскільки забезпечує кадри для виробництва суспільних благ та послуг; якщо система освіти випускає такі кадри, що не здатні створювати ніякі блага своєю діяльністю, то і не дивно, що весь структурний процес знаходиться у великому занепаді.
Олекса Позняк
Для Голосzнарода: вони крадуть швидше ніж ми виробляємо. українці трудяги...
так
Для Олекса Позняк: им П О З В О Л И Л И красть. А учителя ещё и помогают,собирая дань с детей
Олекса Позняк
Для так: все вы тут красавцы, все вы тут герои.Работал в школе где воровали безбожно.Воевал с ними в меру приличий.Получил интересное предложение, решил уходить.А перед уходом поставил эксперимент - выгонят меня или не выгонят. На родительском собрании вставал и чётко докладывал где и сколько директором было украдено.Все совещания превращал в шоу: "Администрация, вам не стыдно воровать?". Продержался полгода и выгнали.Думал продержусь год, но не вышло.Так вот, за полгода моих сеансов разоблачения меня поддержал только один!!!!!!!!!! Один, Карл, человек да и то потому что был пьяным.Их деньги воровали а они молчали как рыбы.Потому что у директора огромная власть
Коментувати
Оксана
До навчання повинно заохочувати суспільство - кваліфікований спеціаліст повинен мати достойний рівень праці та життя, а не торгувати на ринку або виживати від зарплати до зарплати!
Голосzнарода
Для Оксана: феодальне суспільство платить таку зарплату своїм функціонерам, яка достатня їм, щоб не померти з голоду до кінця місяця; якщо б’єте поклони та ідолізуєте своїх неофеодальних керівників, то саме і від них вимагайте свою зарплатню.
Оксана
Я працюю в школі - мій "феодал" влада, кабінет міністрів, МОН, відділ освіти, адміністрація школи... Кажуть що велике щастя якщо робота приносить і матеріальне і моральне задоволення((( У мене відсутня перша частина "формули щастя". До кризи цей дизбаланс ще був не так відчутний - будувала дім, потім прийшлось вчитись на другу спеціальність (класи скоротились вдвоє) - якось витягувала, а тепер син студент (дякую Богу та сину, навчається на бюджеті та має стипендію, сесії здає сам (КПІ)), але ледь зводжу кінці з кінцями - комуналка одна чого варта. Оформила субсидію - вийшла, обов"язковий платіж 1100 грн (власниця двох крамниць, що живе не подалік за вдвічі більший об"єм газу та світла платить вдвічі менше((( - виходить, що найбільші доходи у нашій сільській раді у вчителів))).
Оксана
Для Голосzнарода: Поклони ... кому бити директору, заврайоно, методисту - вони не зможуть мені підняти оплату праці, а своє навантаження за 20 років стажу здається навчилась відбивати (ніколи не мовчу, а коли можу то і поділюсь, свого часу і зі мною ділились колеги), міністру - він далеко. Маю вищу категорію, звання - за один день робочий (мала в минулому році більше ставки(дівчата по черзі пішли в дикрет))) отримала 250 гривень - син сказав, що він ніч не поспить розв"яже комусь задачі з фізики і має 300...
Коментувати
Оксана
Учителю, ти ж - раб, і кого воно має цікавити, що ти у відпустці до кінця серпня? Он як міністр Гриневич працює цілісіньке літо! Кожного дня нова світлина а-ля "вона працює", як ввімкнув TV - працює. Отож досить відпочивати, бігом на семінари та конференції, бо тільки від того. чи зрозумієш ти важливість реформ, чи зможеш осягнути їх глибину й важливість своїм недалеким розумом, тільки від тебе, Вчителю, залежить майбутнє України. І ще, готуйся, бо спитають тепер вдесятеро, а заплатять, як завжди.
Олекса Позняк
Лиля! Возьми как я 35 человек в класс и дай пример как заохочувать
Владимир
Для Олекса Позняк: Для начала расскажите им, что Вы плохо учились в школе, потом в институте, поэтому получаете маленькую зарплату, и если они будут учиться также, то их ожидает такая же участь. Если пожелаете, расскажу о дальнейших действиях. Успехов.
Олекса Позняк
Для Владимир: мені дуже круто платять, цей номер не пройде
так
Для Олекса Позняк: платят из бюджета города, или из карманов родителей?
Коментувати
abcd
Рівень міністра-"Писати олівцем". Як легко вирішаться проблеми мотивації навчання: починаєм писати олівцем, вам, дітки, буде легше і далі вся наука піде як по-маслу! Господи, коли ми дочекаємось, щоб освітою перестали керувати ультрадилетанти!
Голосzнарода
Для abcd: Ви дочекаєтесь, що МОН буде ліквідовано, і освітою будуть керувати Ваші місцеві начальники облно, районо, міськно, допоки коштів у місцевих бюджетів вистачить.
Viktor Kirilchyk
В порівнянні з попередніми міністрами Гриневич якраз і не дилетант, і багато в чому вона права.
Леся
От такі як ти сраколизи і тримають цю всю пиздобратію в освіті
Коментувати
учитель
Підтримую Олену в тому , що діти колись писали олівцями -це було давно .тоді не було різних шкіл по підготовці дітей до навчання в середній школі .Тепер діти -маленькі акселерати , вони вміють користуватись компютером ,смартфоном , айпадом , мобільним телефоном краще за деяких дорослих . Тому зараз починати з олівця -це смішно ,багато дітей приходять до школи , вміючи читати і писати .
так
Для учитель: ЗАЧЕМ детей учить писать ДО школы?Это ведь ненормально.Они ещё маленькие.Да и в 6 лет писать-тяжкий труд.А писать карандашём -- ещё более тяжкий.А читать умеют-так пусть читают.Но умение читать ещё ничего не означает.Вопрос в том КАК детей учили читать и ЗАЧЕМ это делалось.Если детишек с 4-5 лет усаживали за парты и мордовали буквами,то даст ли это результат?
Profit
Для учитель: Развитие мелкой моторики руки никто не отменял. Как и связь этой самой моторики с успешностью в обучении. И смартфон-айпад-планшет в этом не помощник. А в вялую руку что ни воткни - писать будет сложно.
Коментувати
Олена
Смішно казати, що це реформа, але нагадаю-колись малюки починали саме з олівця, і тількі, коли вже навчилися писати, бралися за ручки. Звичайно, це було тоді, коли тижнями виводили гачки, а не виконували вправи сторінками.
Олена
Для Олена: Да когда-то в 1956 году писали карандашом, но тогда ручки были перьевые и чернила жидкие, ручку надо было макать в чернило. Поэтому выписывались сначало карандашом. Кстати карандаш стирать не разрешали.
Коментувати
Владимир
Ну, и команда у Гройсмана. Профессионализма ноль, зато лозунги испражняют исправно:)!
sofiya
Пані міністерко , почитайте коментарі освітян і пишіть-пишіть заяву про відставку, бо ваше керування доведе всіх до ручки :-)))
abcd
Для sofiya: ...до олівця...........................
Коментувати
учитель
Мусимо зрозуміти , що кожен міністр хоче уввійти в історію великим реформатором ! А які будуть наслідки нікого не цікавить , судячи з запропонованих пропозицій , нічого доброго в змісті освіти не буде ! Вже Табачник натабачив , зараз Гриневич вже й сама не знає, що ще б такого сотворити , щоб її надовго запам’ятали! Зараз головне допомогти олівцевому бізнесу !