Деякі області некоректно відбирають опорні школи

У МОН є питання щодо справедливості і коректності відбору опорних шкіл в окремих областях

Деякі області некоректно відбирають опорні школи

16 областей повідомили Міністерство освіти про проведення відбору 80 шкіл, які мають стати опорними і будуть дооснащені за кошти держбюджету, однак у МОН є питання щодо справедливості і коректності відбору шкіл в окремих областях. Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час селекторної наради з керівниками обласних державних адміністрацій. 

Зокрема, за словами міністра, при вивченні списку відібраних шкіл з’ясувалася невідповідність запропонованих об’єктів головному критерію опорної школи.

«Опорною є та школа, до якої мають довозитись найбільша кількість сільських дітей з інших малих шкіл», - підкреслила Лілія Гриневич.

Вона повідомила, що опорна школа має охоплювати найбільшу кількість дітей, а також мати відповідне матеріально-технічне і кадрове забезпечення. Міністр зазначила, що при зниженні ступеня школи, у ній залишаються молодші учні, а діти старших класів повинні довозитися на навчання в школу з кращими умовами. В цей заклад місцеві органи влади вкладають значні ресурси для покращення його матеріального оснащення, проводять ремонтні роботи. Окрім того, в такій школі працюють кваліфіковані вчителі.

Гриневич звернула увагу на те, що трапляються порушення при обранні опорних шкіл: наприклад, опорною була обрана школа у місті Ужгороді, що є порушенням постанови Кабінету Міністрів, оскільки кошти можуть надходити до районних або обласних бюджетів, до сільських територій.

У Вінницькій області до Рахнівсько-Лісової СЗШ І №2 Шаргородського району, Лепетиської ЗОШ Березнегуватського району Миколаївської області, Кельменецького ліцею Чірнівецької області планується довозити до опорних шкіл лише по 10 учнів.

У Маловисківську ЗОШ №3 Маловисківської об’єднаної територіальної громади Кіровоградської області взагалі не планують додатково довозити учнів після створення опорної школи.

Єдина на Запорізьку область опорної школи, яка отримає все фінансування, КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» матиме лише 2 філії та до цієї опорної школи довозитиметься лише 21 учень.

«Таких фактів бути не може. Ця програма робилася для сільських дітей, які будуть підвозитися зі шкіл ІІ-ІІІ ступенів, які будуть закриватися», - підкреслила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
12.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
апр
дуже просто все зруйнувати, думати про якісь там опорні школи, зміни, новації, завантаження дітей по завязку, але ніхто не задумується чи все це дитині -школяру який коли дійсно на совість виконує всі завдання, то для відпочинку йому не залишається часу зовсім, то чи може дитина з таким навантаженням бути здоровою, їй же потрібно ще інколи відпочивати, займатися улюбленою справою. ви про це взагалі коли небудь думали, чи ви сидите тільки у своїх кабінетах і видумуєте ще якийсь найновіший велосипед, але чи буде кому на ньому їхати найближчим часом з такими сумними перспективами. спустіться з неба на грішну землю....
Елена Балабан
У нас "турбуються" про якість освіти, а не думають, як по нашому бездоріжжю будуть підвозити дітей! О котрій годині треба виїхати, щоб потрапити вчасно на навчання, о котрій годині дитина повернеться і у якому фізичному стані???!!! Зруйнують все дуже швидко, а що далі?
unforgiven
Для Елена Балабан: Якби турбувалися по-справжньому, то опорна школа була б в кожному селі, незалежно від кількості дітей, а такого поняття, як "сумарна вартість навчання одного учня" не існувало б... В реальності ж роблять вигляд, що недаремно "отримують гроші".
Anna
невозможно устроить школу в каждом селе на 1000 чел в котором 90% старики. Это не правильно, а идея с опорными школами весьма хорошая, если ее нормально организовать естественно.
Елена Балабан
Погоджуюся, але можна залишити у селах школи І-ІІ ступенів, а після 9 класу учню ,якому потрібно, надати можливість продовжити навчання в"нових" школах. Кому потрібна розумна дитина, але хвора?
Коментувати
Мар'яна
А де працювати вчителям, школи , яких понизили в ступені з ІІ на І????? Що ви собі думаєте???? Де влаштуватися до роботи й за що жити???
Овод
А що вже вступив у дію новий закон про середню освіту чи його вже проголосували?Це по-перше. А подруге, чи вступила вже у дію нова адміністративна реформа?Бо саме від цього буде залежити фінансування усіх шклі, і не лише "замаревних" опарних. Погоджуюсь з іншими коментуючими про те, що конкурсів ніхто не проводив, а якщо і проводили, то у закритих кабінетах.
роман
У Запорізькій області кокурсу ніякого не було
Родион
Де можна прочитати Положення про опорну школу з чітко означеними критеріями? Тоді стане зрозуміло, чи взагалі існують школи в тому чи іншому регіоні, які можуть відповідати критеріям опорних в баченні міністра. Не розумію, чому через бюрократичні перепони з фінансуванням, опорною не може бути міська школа, де філіями стануть школи з приміських сіл. З підвозом 10 учнів, а то й 1-3 потрібно змиритись - немає більше. Стосовно належного кадрового забезпечення опорних шкіл - багато питань при неминучому скороченні кадрів. А головне, що все це робиться в умовах тотальної корупції, тими людьми, які уособлюють корупцію і довели освіту до краху.
Родион
PS: ЦИТ: " В цей заклад місцеві органи влади вкладають значні ресурси для покращення його матеріального оснащення" Проконтролюйте по кожному місту і району куди вони ВКЛАДАЮТЬ.
Коментувати
Felix
Вот он пример! Никакого улучшения результата не будет.
Славко
Пані Гриневич перед тим як вказувати Ужгороду про неправильний вибір опорної школи, слід було вникунути в питання, а краще-приїхати і оцінити школу на місці. Запропонована школа має найбільшу кількість сільських дітей з інших малих шкіл», має найбільшу кількість дітей. Матеріально-технічне забезпечення - найкраще в місті (будували чехи)і вважається елітним. Педагоги -готують найбільшу кількість учнів в місті і в області, які здають ЗНО на 200балів! найбільше кількість переможців олімпіад - теж у цьому закладі. Так звані порушення при обранні опорних шкіл у місті Ужгороді, нібито через неможливість фінансувати міські бюджети,що є порушенням постанови Кабінету Міністрів, оскільки кошти можуть надходити до районних або обласних бюджетів, до сільських територій, то нехай пані міністр ініціює зміни в постанову і тим самим збереже державні кошти, а не з нуля фінансувати забичений заклад.
олена гладка
Для Славко: Якщо така школа так добре забезпечено, то навіщо брати участь у конкурсі? Цей конкурс для підтримки таких опорних шкіл, які мають досягнення, але потребують матеріальної допомоги.
олена гладка
Для Славко: Взагалі обласні і районні школи мали би не брати участі. Провінція знову залишається за бортом........
Славко
До відома тих,хто не в курсі умов конкурсу: наявність хорошої мат. бази-одна з умов для відбору.Мова йде про доступ до ресурсів. Якщо вони є,то доступ до них повинен бути у всіх і рівний, а перемагати повинні кращі. А то виходить, що тих дітей, які стараються і дають результат, держава позбавляє можливостей, виключивши їх з переліку постанови кабміну. Хіба це справедливо? Це дискредит ація за ознаками, що в апріорі заборонено!Вони що, не такі самі громадяни, з таким самими правом? Чи все матеріальне забезпечення таких дітей повинне лягати на гаманець батьків цих дітей? Ви кажете про підтримку шкіл де є результат. Так запропонована в Ужгороді школа і видає цей результат! Інших нема або не дотягують! У всьому світі фінансують краще, а в нас називають це " бути соціально відповідальними". Тому фінансуватимемо будь-кого, лиш не тих, хто заслуговує?!З такою ф ілософією держава лідером не стане! Почитайте історію Сінгапуру. Вони вижили і стали лідерами, хоча воду і пісок завозили з Малайзії бо своїх не мали!
Коментувати
Тернопільська область
На конкурсі в обласній адміністрації відібрали Теребовлянську зош 1 після чого підкилимно перетерли і в міністерство відправили вже зовсім іншу школу Микулинецьку.яка взагалі не приймала участі в конкурсі
олена гладка
Так, так, було б добре, щоб перевірили. А ще краще відвідати заклади і вибрати. Наша школа теж має бути опорною, але зась!!!!!?????? Сумно.