Міністр пояснила мету створення опорних шкіл

Основною метою опорних шкіл є надання дітям у сільській місцевості доступу до якісної освіти

Міністр пояснила мету створення опорних шкіл

Основною метою опорних шкіл є забезпечення дітей у сільській місцевості доступом до якісної освіти. На цьому наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час свого виступу у Кабінеті Міністрів.

«Опорна школа – це школа у сільській території, яка має щонайменше три філії, і до якої завозяться на навчання діти з інших населених пунктів, особливо – учні старших класів», - зауважила Гриневич.

Міністр додала, що на місцевий рівень було виділено 200 мільйонів гривень для дообладнання опорних шкіл. До початку нового року заплановано відкриття 100 таких шкіл, які будуть підтримуватись з державного та місцевого бюджетів, а також коштами USAID.

Також за її словами, у регіональних бюджетах є 600 мільйонів гривень, передбачених на закупівлю шкільних автобусів.

«Для закупівлі автобусу району необхідно виділити свою половину, при його вартості трохи більше 1 мільйона гривень. Не всі райони можуть дозволити собі такі витрати. Тому ми зареєстрували і пропонуємо на розгляд всіх міністерств постанову, згідно якої цей поріг можливо буде знизити», - зауважила Лілія Гриневич.

Вона звернулась до уряду щодо необхідності враховувати потребу підвозу дітей шкільними автобусами і синхронізувати її з ремонтними роботами на автомобільних шляхах.

Освіта.ua
06.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина
Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи можуть понизити ступінь сільській школі, яка має 165 учнів.
teacher
Ета затея просто нереальная для отдаленных сельских школ. Да и здесь в Киеве очень маловероятна.
учитель
Мете опорних одна! Причому та що завжди. Освті треба не просто розвантажити програми. А переглянути їх повністю.
Чернівчани
Які можуть бути реформи, коли чоловік директора департаменту за словами інтернет видань розбив її службове авто. (http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=75754). І взагалі у нас в області те все що відбувається адом назвати - це нічого не сказати. ( http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=67666) і (http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=65032). Всі спроби щось змінити закінчуються невдало. Ніби якась зла сила їх охороняє.
пппппп
Схаменіться, пані міністершо, невже такі непрофесіонали працюють у сільських школах? Які за свою мізерну зарплатню умудряються виховувати достойних громадян, справжню еліту. Тільки до влади приходять ті кому все мало, хто з пелюшок знає, що він буде "великою" людиною. Поміняли шапки і хапаєте. Не знаєте де взять, то треба школи позакривать. А громаду питали? Може люди самі підкажуть правильний шлях. Своїх дітей за кордонами вчите. А нашими гроші відмиваєте.
Чернігівська область
Директор Ріпкинської школи №2 був любимчиком попередньої влади. Регіоналів Чечетова та Хоменка. Одно возили до нього із обласного управління делегації для "показухи", адже поряд із Черніговом. До влади прийшли інші, а принципи не помінялися. Та й регіонали швидко перефарбувалися. А оголошений конкурс чистої води ФІКЦІЯ.
unforgiven
Для Чернігівська область: у нашому місті N половина ригіаналів, з районної державної адміністрації (які, крім того, були активними учасниками антимайдану!!!), тепер працюють на аналогічних посадах у міській раді, як члени партії Батьківщина... Якщо, навіть, прийдуть "русскіє" ("америкоси", "фашисти", "ІДІЛ"...) ті соб@ки собі пристановище знайдуть. Ось такі патріоти, гірше воргів!!!
Коментувати
Тернопільська юбласть
Провели конкурс в обласній адміністрації на опорну школу в Теребовлянському районі виграла Теребовлянська №1. але на міністерство відправили зовсім іншу Микулинецьку.яка не подавала документи все вирішили підкилимно.кому потрібні такі конкурси?
М
Вони говорять про якісну освіту, то забезпечте спочатку існуючі школи необхідним обладнанням і дайте вчителю гідну зарплату і буде вам якісна освіта. Сьогодні школа не може елементарного обладнання придбати, у районній школі у аварійному стані приміщення, коли на 700 учнів спортивний зал всього 105 квадратних метрів та й той на третьому поверсі, а на поточний ремонт школи уже три роки не виділяються зовсім кошти. Про що тоді можна говорити?
П.
Без доріг яка освіта? До нашої школи 49 дітей підїжджають 10 кілометрів,так ось ми їх практично не бачимо. Автобус при школі є, але дорога!? Після кожного дощу, автобус на ремонті, дітей нема. Шкільний автобус фуфло, не витримує наших доріг. А ви кажете доступ до освіти. Рейс автобус робить лише один туди і один назад. Тобто, якби діти всі прийшли на атобус, то місця всім просто б не хватило. Не з того починаєте реформи, "горе-рехворматори". А навіщо це робите, ми і так добре розуміємо. Все мало вам, якби ще десь урвати.... .
рокки
Почему с родителями никто не хочет говорить! Сознанием детей очень просто манипулировать. И на етом делать акцент, Министру должно быть стыдно!
zlой
Якість освіти - це коли діти на певному рівні володіють навчальним матеріалом.
unforgiven
Щоб ліквідувати традиційні сільські школи і вкрасти якомога більше державного бабла.