У МОН обговорили створення нових освітніх стандартів

У Міністерстві освіти проведено нараду, присвячену питанням філософії нового освітнього стандарту

У МОН обговорили створення нових освітніх стандартів

У Міністерстві освіти і науки проведено нараду, присвячену питанням філософії освітнього стандарту та міжнародного досвіду оновлення змісту освіти. Про це повідомили у прес-службі відомства.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, МОН розпочинає роботу над стратегічним завданням відомства – переформатуванням змісту нової української школи.

"Розробка стандартів має накладатися на впровадження реформ", — підкреслила міністр.

За словами Гриневич, це складна робота, що потребує розуміння філософського підходу до поняття процесу розробки.

У свою чергу, міжнародний консультант Альгірдас Забульоніс, який  працював над питанням створення нових стандартів у багатьох країнах, зазначив, що кожна країна обирає свою філософію освітнього стандарту. Це може бути стандарт як орієнтир, як результат, як вимірювач якості  (школи, вчителів), як фіксація процесу.

"Стандарт – це з одного боку жорстка вимога, з іншого - одночасно свобода вчителя. Стандарти потрібні не тільки для моніторингів і підзвітності, вони потрібні, щоб чітко побачити куди ми рухаємося", - зазначив Забульоніс.

За його словами, щоб написати освітній стандарт, необхідно чітко знати, що мають для роботи школи і як у них проходить навчальний процес, і тільки тоді можна вимагати досягнення мети.

Учасники наради погодилися з думкою, що найскладніше при розробці рамки стандартів знайти баланс між регулюванням освітніх стандартів на національному рівні та заохоченням вчителів до творчої свободи.

За інформацією Міністерства освіти і науки, у червні запланований старт міжнародного проекту для групи українських фахівців, які створюватимуть загальну рамку нового державного стандарту.

Освіта.ua
23.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Голосzнарода
Я вообще за то, чтобы все без исключения дети обучались до 18 лет в школе, после того 2 года в армии, часть может в этот час получать и рабочие военные специальности в военных лицеях ( техники, механики, электрики, медсестры, то, что нужно армии). Одаренные и те, кто хорошо себя проявят, должны направляться на бесплатное обучение в вуз или на военную специальность, или на другие специальности. Остальные же в 20 летнем возрасте пусть идут и поступают на кого, захотят, и себе в 25 лет закончат университет и будут жить, как захотят.
Голосzнарода
Старшую школу можно и не делать полностью профильной, оставить общие классы и 1-2 профильных для действительно одаренных детей. Но при этом, разгрузить программы из большинства дисциплин и сократить количество часов, но существенно увеличить количество часов на физическую подготовку, стране нужны здоровые люди, и возможно на информационные технологии, потому что это важно в современном мире, и детям просто весело и приятно заниматься с компьютерами. Если вопрос стоит о том, что несовершеннолетним детям нужна нянька, пока родители на работе, поэтому надо занять их в школе, то лучше они пусть занимаются чем то для себя полезным в это время, а не сходят с ума через изучение большой массы неинтересной информации и постоянного сидения.
єва
В кого ще такий дурдом - кінець року, підсумкові контрольні і по півкласу відсутні, бо в районі як не пожежники, то юір, то джура, а вчитись коли.... Чому знову нічого не змінилось і виховна робота за рахунок навчання?..!
Теж вчителька
Для єва: Аналогічна ситуація. А ще - конкурс агітбригад, змагання з футболу, фестиваль з чогось там..
Коментувати
Felix
Такое впечитление, что они на другой планете.
Skjeld
Менше заяв - більше роботи. Зробіть нарешті щось дійсно ПУТНЄ, а не якусь нісенітницю на рахунок фінансової грамотності. Купити продукти , користуватись ПК й вдома можна навчитись. Зменшіть уроки, профільне навчання введіть з 7го класу.
док
Задовбали вже з "реформами". І взагалі, якщо чиновник говорить про реформи - це значить , що він вкотре вирішив обдурити і вкрасти!
Михайло Чиж
Що, знов нові стандарти? А ті (програми), що були оприлюднені 07/04/2016 вже старі? Ух, які у нас стрімкі "реформи" - невчувсь, коли вона й пройшла....
завуч
Для Михайло Чиж: цікаво,цікаво,які програми ви напишете для цієї шкільної філософії.Чи здатні ви мислити по новому? Потрібно щоб дитина хотіла іти в школу , щоб закінчити цікаву справу,щоб не підвести друзів. Це вам не переписування тем із старих програм у нові.
ветеран
Шановні,запитайте вчителів з досвідом роботи і вони вам напишуть а не перепишуть,що треба робити,щоб дитина хотіла іти на урок до вчителя.Перше,що треба зробити у 21 виці це змінити систету оцінювання знань учня.Оцінка повинна бути не методом покараня учня як на даний час
Коментувати