Після 9-го класу дитина робитиме вибір, - Хобзей

Закінчивши 9-й клас учні зможуть вступати до академічного ліцею, професійного ліцею або коледжу

Після 9-го класу дитина робитиме вибір, - Хобзей

Модель профільної школи, запуск якої планується з вересня 2018 року, передбачає, що після закінчення 9-го класу школярі матимуть вибір вступу до академічного ліцею, професійного ліцею або коледжу. Про це сказав заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей під час участі у семінарі «Туринський процес – 2016: аналіз політики в галузі професійно-технічної освіти».

«Закінчивши дев’ятий клас дитина повинна зробити свідомий вибір. На мою думку, якщо дитина має пробіли у загальній середній освіті, але має талант у робітничих професіях, то такому учню краще вступати до професійного ліцею»,- зазначив заступник міністра.

Також Хобзей акцентував увагу на важливості співпраці Міністерства освіти і науки та Федерації роботодавців України. 

«Професійними стандартами повинні займатися роботодавці. Вони повинні скласти профіль випускника з тою кваліфікацією, який для них є затребуваним», - підкреслив заступник міністра освіти.

За його словами, професійно-технічна освіта потребує інвестицій в сучасне обладнання, матеріали та підготовку тьюторів, які навчатимуть нові робітничі кадри.

Освіта.ua
06.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
zinger
Якщо зрозуміло, що стандартами мають займатися підприємства то навіщо МОНу з ними клопіт? А тому, що теперішня мат.техн. база ПТУ не потягне тих вимог, які роботодавці закладуть у них. Може раціональніше передати заклади ПТУ фірмам та галузям і нехай вони готують за свій кошт працівників, а не ми, платники податків? Відразу стане менше чиновників та корупції, бо фірма не дозволить директору ПТУ жирувати за її кошт. Одним словом, менше балакайте про реформи, а більше робіть для їх реального запровадження. Ну хоча б розпочніть з торгівлі та готельного бізнесу, де 80% обороту заховано у тінь, а держава за кошти бюджету готує для приватних закладів кадри. Спробуйте на прикладі однієї галузі і переконаєтеся, що я правий!
патриот
Хобзей - йди на пенсію. «Професійними стандартами повинні займатися роботодавці. Вони повинні скласти профіль випускника з тою кваліфікацією, який для них є затребуваним». Якби ти здавав цього року ЗНО - ти думаєш зі своїм рівнем інтелекту поступив би на бюджет?
все правильно
Учні, які не хочуть вчитись зараз доростають в старших класах (бо це такий "вибір" їх і їхніх батьків), на уроках їм не цікаво і не треба знань, тому розважаються і заважають вчитися тим, кому знання необхідні, про вчителів взагалі окрема тема-скільки нервів іде на таких ледарів (якби потрачені нерви перевести на власний бізнес, то були б мільйонери). Нехай йдуть після 9 і отримують професію.
sergey1979
Для все правильно: Вчора був урок в 9 кл. Вибір професії - учні кажуть ще не вибрали! Та й в 11 важко збити вибір - чи стати вчителем або лікарем якого скоротять ще й зарплата принизлива, чи в ПТУ, яке можуть закрити. Взагалі навчання в на час - розкіш! Частина випускників сидить вдома - ні на навчання, ні на супутні витрати грошей не має!
Коментувати
Меркель
А где они, эти академичный лицей, профлицей и колледж? Значит, 1-, 11 и 12 бесплатных классов не будет, а будут платные вышеупомянутые заведения?
Вадим
Можна подумати, що зараз дитина не робить вибір після 9 класу .....тупий заступник міністра відкрив Америку....
можливо
если ребёнок НЕ в состоянии сделать выбор, то его, и семью, следует подвести к тому, что он либо БУДЕТ УЧИТСЯ, либо НЕ будет изучать предметы академического курса. Ведь не брали же в союзе детей в 9 класс, если они учились на тройки.Не брали.И потом, как утверждает Тата, человек, в 15 лет не умеющий сделать выбор - ИНФАНТИЛЕН.Дети развитых стран НЕ инфантильны, мы же своих великовозрастных малышей до 20 лет за руку водить будем и жопу вытирать - "маленкие же".
Викладач ПТУ
Поки запустять ту реформу, професійні ліцеї позакривають та приватизують, процес уже почався. Навіщо освіта бідним? Нехай ідуть бурштин копати чи ліс різати... Там диплом не потрібний.
Тата
Свідомий вибір у 15 років???!!! "Пробіли у загальній середній освіті" дітей через систему, в якій вчителі не хочуть працювати. Починати треба з навчання вчителів, а не ставити досліди на дітях!
Тана
Для Тата: А може, ми почнемо з навчання батьків? (невихованість яких зашкалює останнім часом так, що не доведи Господи!!!) А вчителі, до речі, працюють всі незалежно від рівня оплати праці...
Тата
Для Тана: Я эту систему знаю со всех сторон, мама-учитель, я работала учителем в школе, а сейчас ребенок учится. Математики не было 2 недели у детей, замен не ставят, учитель вышел и тут же дает контрольную, потому что оценок в журнале нет. Так вот, это я вынуждена была объяснять ребенку материал, это я "невоспитанный " родитель делаю чью- то работу.
Коментувати
sergey1979
Питання: а якщо вона нікуди не хоче, хто за неї зробить вибір?
можливо
Для sergey1979: система
Коментувати