Яценюк обіцяє опорним школам щедре фінансування

Прем’єр обіцяє економічно стимулювати місцеві громади, які створюватимуть мережу опорних шкіл в регіонах

Яценюк обіцяє опорним школам щедре фінансування

Прем’єр-міністр України обіцяє економічно стимулювати місцеві громади, які створюватимуть мережу опорних шкіл в регіонах. Про це він сказав під час обговорення проекту створення опорних шкіл на засіданні Кабінету Міністрів.

«Наше програмне завдання на 2016 рік – це якість середньої освіти. Тому що середня освіта є базою - для майбутнього країни, для нових якісних фахівців і для того, щоб Україна мала кадровий потенціал, аби далі проводити реформи, через десятиліття в тому числі», - підкреслив Яценюк.

Зокрема, прем’єр звернувся до Міністерства освіти з проханням підготувати рамкову постанову щодо створення опорних шкіл, аби визначити основний напрямок політики з цього питання для місцевої влади.

«Ви зробили одну опорну школу, ми дали автобуси, ви відремонтували дороги, і ви коштів отримуєте стільки ж, скільки б отримувало десять шкіл. Ви підвищуєте зарплату, ви ремонтуєте кабінети, купуєте обладнання. Ми не забираємо у вас жодної копійки, залишаємо все вам. І таким чином економічно стимулюємо до того, щоб вони пішли по процесу дійсно успішної і якісної освіти», - наголосив Яценюк, звертаючись до місцевих громад.

«Треба дати дуже чіткий сигнал, що у тому випадку, якщо місцева влада йде по шляху формування опорних шкіл, весь фінансовий ресурс в повному обсязі залишається в їхньому розпорядженні», - підкреслив прем’єр-міністр.

Він також повідомив, що проведе розмову з керівниками областей з тим, щоб вони терміново оголошували тендери на закупівлю тисячі автобусів для шкіл, аби 1 вересня ці автобуси були вже придбані.

«У нас процес децентралізації якийсь однобокий: «дайте грошей і не давайте відповідальності». Є державні пріоритети. Це безпосередньо відповідальність місцевої влади – середня освіта. Ми забезпечуємо фінансовим ресурсом, ми забезпечуємо державною політикою. А їхнє завдання – реалізовувати цю державну політику спільно з Урядом», - сказав Яценюк.

Він також наголосив на необхідності, аби директори опорних шкіл обиралися на відкритих конкурсах.

За словами Яценюка, торік на придбання обладнання для шкіл уряд виділив 100 млн. грн, а цього року – 200 млн грн. Він наголосив на необхідності того, аби ці кошти були використані місцевою владою за призначенням.

«В освітній політиці це основне завдання 2016 року. Ми не в стані змінити все зразу, але ми зобов'язані почати цей процес. Опорні школи і фінансування опорних шкіл і якісна освіта – я вважаю, що це суперважливий проект для країни і для наших дітей», - зазначив Яценюк.

Освіта.ua
02.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ростик
Дивно слухати людину яка забрала у вчителів все. Яценюк не хоче сам добиратися до роботи на шкільному автобусі?
Перша вчителька
Пенсія 1092 грн. А написала ту, про яку мрію.. Вже зовсім розпереживалася, як задумалася, як на 1092 грн можна буде прожити у 2020 році.
Перша вчителька
Шановні колеги! Можливо викладене мною питання хвилює ще когось із Вас. У 2010 році оформила пенсію за вислугою років. Але потім відмовилася і вийшла на роботу в школі. Пенсію нарахували 2092грн. Тепер підвищили пенсійний вік. При виході на песію за віком , пенсія буде все рівно нараховуватисяза коефіцієнтом 2010 року. Такаж ситуація з колегою. В цьому році пішла за віком, то мін. пенсія підвищилась на 49 грн. Можливо, звернемося до ПРЕЗИДЕНТА з ел.ПЕТИЦІЄЮ, щоб переглянули призначення пенсій для вчителів, які оформили пенсію за вислугою і продовжують працювати ( щоб при досягненні пенсії за віком враховувася коефіцієнт того року, в якому виповнюється 60 років., Це збільшить наші пенсії, і ми звільнемо робочі місйядля молоді). ХТО ЗНАЄ ,ЯК СТВОРИТИ ПЕТИЦІЮ - СТВОРІТЬ, і будемо її підтримувати.
Голосzнароду
О зараз Яценюка від влади усунь, то школам взагалі наполовину фінансування зменшать :0
No departaments!!!
А на всіх інших нас рати? Фашизм і сталінізм нє пройдєт!!! Слава Україні!!!
Местный
Главное, что вы поверили ...а ведь вы же поверили.
гостья
помнится, кто-то обещал 2016 год - будет год процветания... кое-кто пиарился на безвизовом режиме... которого нам не видать, как ушей. яценюк сам не знает, что ему делать с этой страной и с этими школами.
Іван
А яка кількість дітей буде навчатися в опорній школі? І за які такі заслуги хтось буде мати доступ до "якісної освіти", а хтось - ні, хто це буде вирішувати? Чим одні діти кращі - інші гіші? Чи україні не потрібно багато розумних? Аможе, це черговий спосібдля когось "заробити"?
Леонідович
Скільки отримують 10 шкіл, порахуємо: 0+0+0+0+0+0+0+0+0+0=?. А тепер це все буде отримувати одна опорна школа. Ура! І за це ремонтує дороги, підвищує зарплати, ремонтує кабінети, купує обланання. Уряд не забере жодної копійки!!! Все залишається нам! Одне питання: А куди ж решту дівати?
Правда
Половину грошей, що виділяють на школи, розкрадають. А обладнання для кабінетів купується за завищеними у кілька разів цінами і не радяться з вчителями, що їм треба. Хто слово скаже, того сварять.
FBI
Щедре фінансування? Як долар по 8 грн., високі зарплати, низькі тарифи і ціни... Сєня мастак годувати соловейків.
Леонідович
В Україні близько 40 млн. населення. Минулого року на обладнання уряд виділив по 2,5 грн. (0,09$) з людини на рік, а цього року аж по 5 грн.!!! Слава Яценюку??? В Україні 4 млн. учнів. Уряд виділив за РІК по 0,9$ на учня і цим хвалиться. Щедре фінансування!
ольга
Ми вам не віримо, ані крихти, мізерна вчительська зарплата, жити тяжко не те слово, отримавши гроші я не знаю як жити і на що витрачати, комунальні все забирають, ми жебракуємо з родиною. Але ж я людина з вищою освітою, відмінно навчалася в університеті, тепер я вчитель - книгу нову не можу купити, одягу та взуття теж. Вчителі - це ЖЕБРАКИ, яценюк енд компані, ви нас не чуєте і небачите, а ми, народ, ПОМИРАЄМО ПОМИРАЄМО ПОМИРАЄМО ( та це все балачки , ніхто і ніколи не зверне на нас уваги, все так і залишиться, думку свою висловила, а тепер іди далі працюй, до наступного бажання спалахнути).
Леонідович
Для ольга: В нас Яценюком однакова проблема. Він також не знає на що гроші витрачати. Він не знає, бо "розумний" і "совісний", а ми не знаєм на що, бо не маєм ніщо.
Коментувати
borman
Не вірю, що Яценюк так палко переймається рівнем освіти дітей, але переконаний, що це черговий мега проект з відмивання грошей. Нашій школі дали кабінет фізики, але замість 15 ноутбуків лише 5. Напишіть хто вірить в те, що інших 10 додадуть як кажуть чиновники.
Вчитель
Яценюк тільки обіцяє. Вчителям на місцях з 20% за престижність з 1 квітня почнуть платити 10%., а ціни на газ, світло ростуть, на продукти також, все прирівнюють до долара. Хіба вчитель зарплату у доларах отримує??? Як вижити вчителям на їхню зарплату, от про що треба говорити!!!!
Сергей Очеретный
Для Вчитель: У нас від 0 до 1%, у вас в 10 разів більше :)
Коментувати
Вчитель
Буде так фінансувати, як у цьому році Всеукраїнські олімпіади, які вперше за 55 років, якби не спонсори, пройшли би у скороченому вдвічі форматі?
смешно
Для Вчитель: да, кому они надо эти олимпиады, вам?
!!!
Для смешно: Дітям вони потрібні, дурню!!!
Коментувати
crab55
Тобто раніше всі школи, які існують, надавали неякісну середню освіту, випускали безграмотних випускників, які ставали світилами медицини, інженерії, науки!!!!! Можливо справа не в опорних школах і не у школах взагалі..... Справа у підході дітей до навчання..... Можливо пора повернути 5-бальну систему оцінювання із правом школи залишати невстигаючих учнів ще раз у тому самому класі???? Можливо тоді у дітей з’явиться стимул до навчання???
almira
якщо до неї їхати 100км- це приблизно півтори години(Закарпаття, Хуст- ужгород). їхати 1,5 години, На закарпатті 1 урок на 8 год, то о котрій дитина має вранці встати?
Vica
Для almira: Зовсім не лягати, бо ще треба виконати всі домашні завдання!
Тарас
ЧОГО РОЗКРИЧАЛИСЬ!? ВСЕ ПРАВИЛЬНО! ТАК МАЄ БУТИ! 27 учнів на 9 класів, повний штат вчителів. Всі учні мають бути вундеркіндами! А що виходить?
пп
ь
Коментувати