Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
neexpert
3-5 шкіл на область перетворилися на одну...Хто б і сумнівався! І школа ця буде явно не в селі. А обласні управління освіти кинулися терміново проводити "конкурс" на кращий проект опорної школи об’єднаної територіальної громади (ОТГ), згідно положення необхідно надати розгорнутий опис, відеопрезентацію і план розвитку школи на наступні роки... Малюємо "Fata morgana"... Колективи малокомплектних шкіл лихоманить - закриють - не закриють. А Прем’єр проголошує ніби правильні речі: "...Не кількість шкіл, а якість НВП"! Сумно
Леонідович
В нас уже є опорні дороги, по одній в області (і то не в кожній). Є опорні лікарні (2-3 на країну). Є опорні митниці (партія "Свобода" і активісти). Будуть опорні ЗОШ 1 на область, опорні медпункти 1 на дві області, опорні шиномонтажі, опорні магазини. Короче у всьому Україна на костилях (опорах). З країни роблять інваліда. Подрібно оздоровлювати весь організм, в першу чергу голови.
Анна
Для Леонідович:
Коментувати
Павлович
Є така казочка про те, як пан захотів стати ковалем. А що з того вийшло? Чекаємо на школу-хаб (вистачить одної) в приміщенні МОНу...
Леонідович
Для Павлович: Доречі МОНу якраз не помішало б повчитися в школі, щоб всяка дурь в голови не лізла.
Коментувати
Леонідович
Спочатку писали 3-4 на район, потім 3-5 на область, зараз 1 на область, що далі? Хто ж може спертись на цю опорну школу, якщо до обл.центру їхати 3-6 годин в одну сторону. Це скільки автобусів треба, щоб дітей привезти з усіх кінців області, а потім назад? Як буде проходити відбір у ці хаби? У вас там у міністерстві хтось з мізками є? Ви щось чули про рівний доступ до сереньої освіти? Чому цей хаб буде в обл.центрі, а не в нашому селі? Поділіть всю суму пропорційно кількості учнів, це буде справедливо.
Голосzнароду
Для Леонідович: А як з інших сіл області у Ваше село будуть добиратися інші діти, Ви про це думаєте чи тільки про те, щоб обгадити? Так ніхто ж не забирає у всіх інших дітей рівного доступу до освіти в інших школах. І в елітну школу кожна дитина повинна хотіти попасти і цього повинні хотіти батьки, і тим паче дитина має прикласти зусиль, щоб проявити свої здібності, рівень інтелектуального розвитку, щоб навчатися в хорошій школі, а не просто так туди потрапити по патронажу.
Леонідович
З обласного центру до нас такаж дорога як і від нас до них. Їздити ніхто не буде. Тобто у всіх інших школах забезпечення буде "рівне" (нулю), а в хабах добре.
Коментувати
Андрей Козак
>по одній на кожну область, включно з містом Києвом Я все понимаю, попилы, откаты, но в Киеве-то нахрена хаб-школа?
Анна
Хоч би одну сільську школу на район забезпечили б таким обладнанням - і вже якийсь позитив. А так все дістанеться "показушним" школам. Як завжди.
Голосzнароду
Цікаво, чому ж освітянська громада так масово виступає проти нового типу експериментальних шкіл - бо це загроза сучасному корпоративному бізнесу в системі освіти. Коли громадськість побачить, що нові школи працюють якісно і дають хорошу освіту, то в старих зникне необхідність. Да і хапшколами їх швидше за все обізвали начальники відділів освіти та методисти, щоб створити негативну репутацію, бо як цей проект спрацює, то вони втратять джерело прибутку, а в сучасній школі все ж проплачено і в їх кишені.
Ну и ГДЕ разум?
Для Голосzнароду: Хоть чуточку." Коли громадськість побачить, що нові школи працюють якісно і дають хорошу освіту" - для ПОДОБНОГО должно пройти лет не менее пяти, чтобы кто-то что-то увидел, а уж громадскисть точно. Разве что её, эту громадскисть кто-то повернёт лицом к этим школам, собрав в них ОТБОРНЫХ детей и дав ВСЁ-оборудовнание. финансирование зарплат учителям... Да при таких условиях такие школы покажут результат - это же и ежу понятно. А слабо ВСЕМ школам дать ОБОРУДОВАНИЕ, ЗАРПЛАТУ УЧИТЕЛЯМ и ЗАПРЕТИТЬ отбор детей как по родителям, так и по развитию. А почему слабо? Да потому что (дальше каждый придумает в зависимости от негодования по поводу умения руководить ...)
Голосzнароду
Для Ну и ГДЕ разум?: Я вважаю, що талановиті діти та геніальні заслуговують на право вчитися в хорошій школі, адже люба посередня дитина без особливих здібностей не зможе стати в майбутньому хорошим фізиком-ядерщиком, відомим письменником, музикантом чи ще там ким, томe їй і не потрібна надлишкова напруга і намагання запихнути в голову те, що там апріорі не може поміститися, тож нехай собі вчиться в звичайній школі та живе здорово і щасливо.
Ну и ГДЕ разум?
Для Голосzнароду: Если оборудование, условия учёбы, условия работы учителя во всех школах будут на высоте, тогда да, тогда можно отбирать детей. После 9 класса. А ДО ТОГО - это неумение видеть даьлше собственного желудка людей, создающих подобные идеи.И, согласитель, это реальная возможность получения левого финансирования
Коментувати
Тетяна
Це все ми вже проходили! Були і потьомкінські села, і "вітринні" совєцькі селища...Сьогодні, може, спроможемося хоча б на "показушні" школи. Справді, історія вчить, що вона нас нічому не вчить!
Надія
Для Тетяна: Історія вчить, але ми погані учні
Коментувати
Натуся вчителька
Зараз діти дуже хворі, а якщо їм трястися до школи 45 хв., що з ними буде - як вони вчитимуться?
адаліщо
Знову негри й білі, знову пани й холопи...Розуміємо, що рівня "хап"шкіл ніколи не матимуть ВСІ школи. То що, платимо податки всі, а крем з тортику-вибраним? Розуміємо, що решті шкіл тепер дістанеться ще менше, ніж діставалося до цього часу...Господи, коли ж наше керівництво подружиться зі здоровим глуздом...
Мама
Для адаліщо: Так, дійсно! Податки всі сплачують однакові, то чому моя дитина не зможе навчатися в хорошій школі. (Правда деякі ухиляються від сплати податків)
Голосzнароду
Для адаліщо: Так в умовах реформи децентралізації це питання вирішиться справедливо : працюють в громаді підприємтсва, сплачують подакти, значить громада може дозволити собі і хорошу школу для своїх дітей; проте якщо не працюють підприємтсва, то хороша школа не світить, а може і взагалі не світить. Тобто громада і обране ними керівництво на місцях будуть нести пряму відповідальність перед собою ж за результати своєї економічної діяльності. І різні райно і міськно дуже проти цього, бо справді втратять можливість пиляти бюджетні кошти.
Краковяк
Для Мама: Не деякі, а абсолютна більшість
Коментувати
Марія
Хто що знає про створення так званих НВО - навчально-виховних об"єднань, коли школи понижаються в ступені а старшокласників звозитимуть до однієї школи в якій повинно бути 360 учнів. Нашу школу вже " колотять".
Александр
Для Марія: нам директор майже теж саме повідомив у четвер. сказав, що більшість шкіл по району стануть І-ІІ ст., а 10-11 кл. будуть доїжджати в інші села чи районний центр.
Коментувати
Vladislav Smirnov
Интересно, а как все эти хабы скажутся на эффективности национальной системы образования? Какие перспективы войти, скажем, в Global Index of Cognitive Skills and Educational Attainment, составляемый британской международной группой Pearson? Покамест мы даже в конце списка не появляемся. Что-то молчат на этот счёт реформаторы. Помучаемся мы этими хабами, и смешная мышь родится…
Голосzнароду
Для Vladislav Smirnov: Якщо там будуть із дітьми працювати талановиті педагоги, то перспективи такі є. Ну а якщо совкові педагоги, то перспектив правда ніяких.
Vladislav Smirnov
Совка немає вже чверть століття. Будемо чекати талановитих грузинів...
1
Для Голосzнароду: http://s017.radikal.ru/i425/1602/ec/9432862a7265.png http://s009.radikal.ru/i308/1602/f9/5253c5e6aa56.gif
Коментувати
1
Ну а донорський проект - це,мабуть, безкоштовна додаткова робота вчителів і гроші батьків для прийомів делегацій
Margaryta
Як рік - то англійської мови,а як обладнання кабінетів - то фізики,хімії і біології...
Vladislav Smirnov
Для Margaryta: де його братимуть, те обладнання? Хіба що старе лохміття з-за кордону...
Mary
Маргарите - Вот-вот а то что кабинеты английского - это доска и таблица неправильных глаголов плюс флаги англоязычных стран - вот и все оборудование. Про качество учебников вообще молчу....
Маячня
Почали знищення із підприємств,заводів і колгоспів,а закінчують лікарнями і школами!Що далі?Таке відчуття ,що хочуть забрати останній народний ресурс-землю,а населення то є розхідний матеріал.Та на жаль історія нічого не вчить наших шановних керманичів.
Коментувати