Освіта має співпрацювати з ринком праці, - Гриневич

За словами Лілії Гриневич, освіта має співпрацювати з ринком праці, а не жити окремим життям

Освіта має співпрацювати з ринком праці, - Гриневич

Новий закон про освіту має стимулювати навчання протягом усього життя та випускати фахівців із вищих навчальних закладів, готових до сучасних вимог ринку праці. Про це заявила голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час брифінгу у парламенті.

"Сьогодні ми маємо зареєстрований у парламенті закон про освіту, підготовлений Урядом, який викликав значний суспільний резонанс та низку дискусій. Зокрема, якою буде нова українська дванадцятирічна школа, яким новим змістом вона буде наповнена", - сказала Лілія Гриневич.

"Так само точиться дискусія щодо кваліфікації та статусу українського вчителя. Ми повинні збудувати нашу національну систему освіти так, щоб вона співпрацювала з ринком праці, а не жила окремим життям, в результаті чого фахівці, які отримують дипломи, нездатні відповідати вимогам праці і роботодавці змушені їх докваліфіковувати", - наголосила вона.

За словами Гриневич, комітет напрацював низку пропозицій, які, з одного боку, повинні забезпечити рівний доступ до освіти, а з іншого - забезпечити свободу громадян у виборі освіти.

Голова Комітету з питань науки і освіти зазначила, що парламентські слухання "Правове забезпечення реформ освіти в Україні" мають бути визначальними у питанні нового базового законодавства.

"Ми маємо величезну суспільну відповідальність щодо того, як буде сформована система освіти, яка має працювати на європейське майбутнє України як держави, де шануватиметься людська гідність та плекатиметься можливість вчитися все життя", - підкреслила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
09.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Zinger
Для Salka: Кто Вам это сказал, наоборот, современный рынок труда задыхается от нехватки толковых и отвественных работников, особенно это касается сложных рабочих профессий, к которым предъявлются повышеные требования( внешний вид, культура речи, комуникабельность и т.д.) Вот здесь и вылазят все перлы нашего школьного образовния, ибо за 11 лет обучения парень или девушка не умеют грамотно выражать свои мысли, не коммуникабельны, ленивые, страдают на комплекс переоценки собственной персоны, часто очень ограничены, и что самое плохое- хотят не напрягаясь получать большое денежное возгнаграждение.Но я же хожу на работу, вот самый употребляемый аргумент современного молодого работника! Труд перестал быть в почете, главное в жизни для таких работников: схитрить, обмануть, перекантоваться, пустить "пыль" в глаза, они не дорожат своим рабочим местом. Какие рабы, они в глаза не видели, что такое настоящий труд, не то чтобы рабский!
salka
… Из этого следует, что и образование должно соответствовать требованиям рынка: трудовой ресурс не должен быть слишком умным, думающим. Так что не стоит ждать улучшения касательно массовой школы. И благосостояние педагогов там поднимать не будут. Украина должен стать источником дешевых, добровольных рабов. К сожалению…
salka
Трудовой рынок… Если труд всего лишь товар, тогда товаром являются и носители «труда» - работники. Пишите открыто – рынок рабов, пока что добровольных. Но «прогресс» идет…
ЗНО
Для salka:" Разум у не многих, большинство это глупость" - Шиллер. Учителя привыкли раб.отать: прибегая и просиживая свое время, многие. Речь не развитая, запас слов минимум, интерес - гроши. Прочли статью и ничего не поняли - "прогресс". Исходя из ЗНО-2015 делайте вывод как работаете. Рабами обозвали работников физического труда и не заметили. Вот такая учительская братия и учит детей. Уважения к физическому труду воспитывайте у детей. Позор таким.
salka
Я Вас не понял... Давайте с начала... С Вашим то "запасом" слов это должен получаться...
Коментувати
Олекса Позняк
Ліля золота ручка лицемірна падлюка. Не видаляти! Усі слова з словника!
педагог
Для Олекса Позняк: Позняк сука і падлюка водночас!))) Все зі словника!!! От такий рівень спілкування педагогів- зі словником. Позняк хоче дуже сам бути і міністром,і головою комітету,і завучем,і директором і тоді буде нам,педагогам ЩАСТЯ ПОЗНЯКОВЕ!!! БО Ж ВІН ВСЕ ЗНАЄ,ВСЕ МОЖЕ. НЕЩАСТЯ від таких позняків.
olpozn
Якщо я кажу такі слова Лілі то лише тому що слухав її лекції на Майдані.Вона ридала над бідним учителем якого гнобить банда яника. І наповнюванясть класів по 35 учнів а в Росії 20 і зарплата в рази менша як у сусідів.І чиновників у нас в рази більше.А учитель у нас найкращий в світі який за таких умов ще навчає дітей. А найбільше її хвилювало те що табачник планує школи у селі закривать.Не допустимо цього пінилась ліля.По крові святих людей добрались до влади іне мають сорому.Можу я після цього назвати її падлюкою... А позняк нікому нічого не обіцяв, і в начальство не рветься, пропонували директором і то відмовився. Аргументуй....
педагог
Олексо! Дурню! НЕ СУДИ І НЕ СУДИМИЙ БУДЕШ !!! називати падлюкою не можеш, бо ж сам падлюка!!! твоя жовч і ненависть настільки просочилися в твій розум, що ти навіть ім"я жінки з маленької букви пишеш. Бачу, ти хвілолог з хвілологічного хвакультету... А аргументація проста - ВИ ПРОЖИЛИ ЖИТТЯ І ЗАЛИШИЛИСЯ НЕРЕАЛІЗОВАНИМИ ЗІ СВОЇМИ ПРАГНЕННЯМИ. Мені теж вас жалко...((((
Коментувати
Родион
Міністерство в райцентрах зробило національні університети, на хуторах при ПТУ - філіали. Кого можуть навчити ці лавки по продажі дипломів?
Lilichka-umnichka
"Ми повинні збудувати нашу національну систему освіти так, щоб вона співпрацювала з ринком праці, а не жила окремим життям, в результаті чого фахівці, які отримують дипломи, нездатні відповідати вимогам праці і роботодавці змушені їх докваліфіковувати" - из статьи. Очень разумные слова! Верно. Вижу в своей школе, что происходит. Знаний математики и физики учащимся не даем(рабочий район города), но профиль школы администрация презентует как физико-математический. Под эту "вывеску" создает факультативы и прочее. Нагружает своих, набирает новых учителей математики и для чего непонятно такая безмозглость админа школы. Что у них на уме? Вредительство людям, скорее. Своих деток не выучили как положено, вот и другим не дают повысить уровень знаний. Просто иногда кричать хочется от боли за людей, страну.