У парламенті обговорять, як реформувати освіту

9 грудня відбудуться парламентські слухання “Правове забезпечення реформи освіти в Україні”

У парламенті обговорять, як реформувати освіту

9 грудня 2015 року відбудуться парламентські слухання “Правове забезпечення реформи освіти в Україні”. Про це повідомила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

За її словами, під час слухань планується обговорити шляхи подальшого реформування системи освіти України. Результатом обговорення повинні стати конкретні пропозиції до чинного законодавства, які дозволять оптимізувати роботу над новою редакцією Закону України «Про освіту», а також отримати законодавчі пропозиції як до галузевих законів у сфері освіти, так і до інших законодавчих актів, які регулюють питання освітньої діяльності.

«Предметом дискусій стануть питання удосконалення правових механізмів реалізації конституційного права громадян на рівний доступ до якісної освіти на всіх рівнях; забезпечення якості освіти; підвищення кваліфікації і підняття соціального статусу вчителя; приведення структури освіти у відповідність до міжнародних стандартів з метою розширення можливостей випускників освітніх програм», - зазначає Гриневич.

Також планується обговорити питання усунення невідповідності змісту освіти сучасним потребам особистості, суспільства і ринку праці, децентралізація управління та забезпечення автономії закладів освіти, запровадження нової формули фінансування освіти, що базується на визначенні бюджетних витрат з розрахунку на учня (студента), а не на освітній заклад, як це відбувається сьогодні тощо.

Cлухання відбудуться о 15.00 у сесійній залі парламенту. Захід можна буде переглянути у прямому ефірі на телеканалах УТ-1, Рада та прослухати на радіо каналі УТ-1.

Освіта.ua
08.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Родион
Сьогодні всесвітній день боротьби з корупцією. З цього і треба почати обговорення. До яких пір освітою керуватимуть чиновники від яких смердить корупцією. Надія була 2 роки тому на Майдан, але ці хапуги залишились біля корита і передні ноги туди поставили. Тендери та ремонти, будівництво, харчування, оздоровлення, підручники - це дирки в мішку освітянського бюджету. Та ще деякі "менеджери" добре присмоктались до батьківських і спонсорських кишень. Та залатайти ці дири і паразити самі зійдуть з освіти, бо не красти вони не можуть.
natali
Коли зовсім нічого не робити, не приймати, не вирішувати, то про який прогрес, або розвиток можно говорити, але можливо залучати не лише людей, які знають про освіту лише теорію, але й тих, хто працює у школах, зустрічається з громадскістю.
Кстати…
Сейчас комиссии проверяют в школах освещенность классных помещений, (все ли по стандарту), правила противопожарной безопасности, отсутствие «опасных» чайников и обогревателей. Температура в 14 градусов их не смущает.
Шиншилла
Для Кстати…: Хм) До чайников не дойдут. Они за мздой приходят, а не что-то там проверять))
Коментувати
Шар-пей
Все просто, как хозяйственное мыло. Проверяющие чиновники (далее, ПЧ) берут хабаря от школ, затем делятся с вышестоящими ПЧ2, те передают часть мэру, губернатору, который едет в Киев и подпитывает изрядно обедневшую за последние 2 года столичную номенклатуру. Так вы еще хотите, чтобы государство финансировало школы??? Как бы не так! Вы, учителя, еще сами кого угодно профинансируете. Рехворматоров все это абсолютно устраивает, когда клиент-ученик и несчастный честный учитель на своем горбу держит олигархов.
Маришка
Я бы очень хотела знать, какая государственная инстанция направила комиссию в школу проверять преподавание английского языка? Если это МОН, которое вроде бы отменило контроль и проверки с пристрастием, то почему администрация школы в панике организовала сбор средств, чтобы откупиться от навязчивой комиссии? В общем, ребята, все происходит в лучших традициях правления Януковича, Кучмы (при пчеловоде я не работала в школе)
Голосzнарода
Для Маришка: Бо не треба попереджувати наперед про провірку, а неочікувано заявитися, то ніяких взяток і не буде ...
разочарованная
да хватит вам цинично опускать любого,чье мнение не совпадает с вашим.надо разогнать всех этих проверяющих к ч... матери.что может напроверять человек закончивший факультет начальных классов,ни дня не проработавший в школе,а в "управління освіти"его маман пристроила (самой уже под семдесят,но незаменимый спец все там же), а ее сынуля приедет проверять математику или английский.Господи,сохрани нас от доброжелателей, с врагами разберемся сами.боюсь,что и вы и подобный проверяющий зачисляют себя в группу доброжелателей
Голосzнарода
Для разочарованная: Що це у Вас за середньовічний менталітет? Освітні послуги в державних закладах надаються публічно і громада, яка оплачує ці послуги, має право знати фахову точку зору про їх якість. Більше того кожна мати чи батько має право бути присутнім на уроках своїх дітей та давати оцінку моральним якостям педагогів.
Коментувати
Lena
52 дитини, що підїжджають до школи 16 кілометрів уже більше місяця не відвідують школу. Дорога розбита. Нікуди не достукатись. А ці реформатори ще думать-гадають, як би ще школи укрупнити. Тоді цим дітям взагалі вчитись не прийдеться. Хіба так проводять реформи?. Ганьба цій недолугій владі.
злюка
Для Lena: какие реформы? образование и так держится на честном слове, пришла "элита", чтобы окончательно его уничтожить. умные, здоровые, нормальные этой стране не нужны!
Геннадий
Пора писать на заборах: "Табачник прости. Табачник вернись".
Коментувати
Берклі
Учителів на обговорення запросили? Чи як завжди, політики і безнесмени будуть реФФормувати систему освіти? В такому випадку, обговорювати нічого!!!