Директори шкіл для обрання надаватимуть план розвитку

Претенденти на посади директорів шкіл надаватимуть перспективні плани розвитку навчального закладу

Директори шкіл для обрання надаватимуть план розвитку

Перед призначенням на посади директорів шкіл претенденти надаватимуть конкурсним комісіям перспективні плани розвитку навчального закладу та проводитимуть відкриті публічні презентації. Відповідні заходи передбачені Порядком призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів, що затверджений Кабінетом Міністрів.

Документ визначає механізм призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності. Також уряд рекомендує органам місцевого самоврядування протягом місяця визначити процедуру призначення директорів шкіл комунальної форми власності з урахуванням вищезазначеного порядку.

Порядок призначення директорів шкіл передбачає, що керівником навчального закладу може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою та має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра. Також претендентам необхідно мати стаж педагогічної роботи не менше трьох років, високі моральні якості та стан здоров’я, що дозволяє виконувати професійні обов’язки.

Відтепер, призначення керівників навчальних закладів здійснюватиметься виключно за результатами конкурсного відбору та шляхом укладення контракту.

Згідно з документом, підставами для проведення конкурсного відбору є утворення нового навчального закладу, наявність вакантної посади або прийняття рішення щодо розірвання трудового договору з попереднім керівником навчального закладу.

Рішення та оголошення про проведення конкурсного відбору оприлюднюватимуться в місцевих ЗМІ або на офіційному сайті органу, що призначатиме керівника навчального закладу.

До складу конкурсної комісії, що обиратиме керівника школи, мають бути включені представники засновника, педагогічного колективу, громадського об’єднання батьків учнів навчального закладу, а також органу місцевого самоврядування та громадського об’єднання керівників навчальних закладів відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

До участі у роботі комісії з правом дорадчого голосу можуть також залучатися представники інших громадських об’єднань та експерти у сфері загальної середньої освіти.

Рішення конкурсної комісії прийматиметься більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії.

Обов’язковою умовою конкурсного відбору є подання претендентом мотиваційного листа і перспективного плану розвитку навчального закладу та проведення ним відкритої публічної презентації.

Після цього, конкурсна комісія надаватиме висновок щодо результатів відбору.

На підставі висновку не пізніше ніж через 10 робочих днів орган, що призначає керівника навчального закладу, має укласти контракт з визначеним конкурсною комісією претендентом.

Результати конкурсного відбору оприлюднюватимуться в місцевих ЗМІ або на офіційному веб-сайті органу, що призначає керівника навчального закладу.

Передбачається, що методичне забезпечення проведення конкурсного відбору здійснюватиме Міністерство освіти і науки.

Додатково див.: Постанова КМУ "Про затвердження Порядку призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності"

Освіта.ua
21.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Шановне міністерство.Я звертаюся із вимогою припинити знущатися над освітою,а саме,вчителі які проробили більше 25 роківв освіті і мають звання старшого вчителя зараз для нового директора "неугодні",тому і незаконно знімають звання саме вони .бо директори -хозяєва.Прицьому самі нічого неспроможні навчити.Таку показуху як у Закарпатті ніде нема,із роботи під час навчання вимагають писати заяву про неспроможність викладати молодих спеціалістів, заставляють писати заяви про зняття старшого вчителя у вчителів і досвідом роботи доречі яких самі недавали такого звання ,такий казус ніколи небув даже при будь якій владі.Зупиніть свавілля директорів,дайте можливість обирати педколективами а не громадам,яким вигідно мати інтереси у школі під час навчання своїх дітей.Припиніть робити так звані предметні зрізи (чогось із тих предметів які ще навчають у школі).Хочете мати хороших спеціалістів,поверніться лицем до учня яких пухне від такої програми Зупиніться знущатися над вчителями та...
Алуська
Чому ніхто з вчителів не піднімає питання: яким чином виконати програму 11 класу до кінця квітня? Коли відпрацьовувати? Знову перевантажувати випускників і вчителів? Як отримати роз,яснення від МОН?
Світлана
Це схоже на справжнісіньку передвиборчу програму :), "голосуйте за мене, обіцяю бла-бла-бла". Такого цирку школа ще не бачила.
L
Ура, товарищи! Ще один план ! Браво, міністерство! Боже, в якій країні живемо!?
українка
Давно пора й директорам похвилюватись. Тим, які справді живуть проблемами школи, колективу, учнів буде неважко подати той перспективний план і успішно його реалізувати. Вони і підтримку матимуть. А "чужим" у школі не місце. Хай у кабінетах управлінь сидять або "скорочуються"...
Любов
Для українка:ще одна наївна повірила у чесність, справедливість та прозорість! Звідки Ви?
Родион
Для українка: Все буде з точністю до навпаки: директорами стануть пройдисвіти, нормальна людина не виставлятиме себе в цих дебільних конкурсах перед ослячими комісіями.
Коментувати
Галина
Цікаво, які перспективні плани будуть представляти депутати та чиновники Міністерства освіти? Як вони їх будуть виконувати?
1
Грошей нема, туалети з діркою у підлозі на вулиці в багатьох школах, холод собачий в класах, підручників мудромонівці не надрукували, починаючи від крейди - все купується за рахунок батьків і вчителів, учням наплювать на навчання, бо все-одно всіх у вузи беруть, на освіту видатки ще більше скоротять... З цього випливає перспективний план розвитку: як змусити вчителів працювати безкоштовно або ще й приплачувати за вхід, та як витрясти з батьків останні кошти, щоб в дверях вуличного туалету дірку залатати.
Александр Яременюк
Зарплати нижче найнижчого рівня, підручників не змогли вчасно надрукувати, програми старі, всі методичні рекомендації на навчальний рік приходять в кінці вересня (в кращому випадку), грошей на освіту немає (про позашкільну я взагалі не говорю), але вимог і, так званих інновацій, масса. Реформатори, блін. Треба виганяти всяких гриневичей завумних і їй подібних або перевести працювати вчителем або директором в звичайну районну школу. Кастр.... ой, люструвати все МОН
Олекса Позняк
МОН та Гриневич - законспірована група саботажників з ДНР. Основна мета - знищення освіти в Україні. СБУ не спи!!!!! Аналізуй!!!! Кожен указ цієї злочинно - терористичної групи наносить Україні більшу шкоду ніж снаряд
Владимир
Согласен, пускай будет перспективный план развития, само слово план подразумевает некую последовательность действий, что совсем не плохо в хаосе что нас окружает - но есть одно но - этот перспективный план будет носить декларативный или обязательный характер? Если это будет декларативно - тогда полезут в директора всякие популистские проходимци которые будут только обещать - когда же обязательный характер то не плохо, а если нарушил свои обещания - то вон из занимаемой должности - тут нужно эти моменты оговаривать в договоре - нарушил договор получай административную или даже уголовную ответственность тогда руководить школами смогут только люди дела и умеющие держать своё слово.
Петро
План розвитку галузі мав би мати кожен новий посадовець перед призначенням на посаду, при чому на період роботи на посаді, а не на 10-20 років. Це стосується й Міністра освіти і науки. Тоді було би виконання розроблених документів, а не кількаразове внесення змін у процесі роботи та наступна відміна.
доктор Ватсон
Знаємо ми ці конкурси! Де там батьки та учні, який там план розвитку школи. Про що ви кажете. Конкурс називається "хто більше грошей заплатить". Перевірено в червні 2015.
арго
видно, що людям з мон нема чим путнім і корисним зайнятись. літають десь собі в небесах і видають потім таке, що ні в які ворота не лізе. це ж яким далеким треба бути від шкільних реалій!
вчитель
Як можна написати план розвитку школи, якщо ти не знаешь педколективу (хто чим дихає), матеріальної бази школи, контингенту учнів?... Пишуть аби написати. Цікаво хто буде фінансувати ті "плани розвитку"???
Олекса Позняк
Для вчитель: Так у Ейропі так роблять. От наші Митрофанушки вирішили що ми так зробим і наступить благодать. Так само Петро 1 колись вирішив що як побрити бороди то у росії наступить європа. Ідіоти.
просто директор
Полностью согласен. Надо найти козлов отпущения. Директоров предприятий уже выбирали. Где наша экономикка - в глубоком анусе. Тоже самое будет и со школами . Хотя среди директоров всякие есть. А может надо выбирать министров, директоров депертаментов образования.
Коментувати
Шерлок Холмс
У кабінеті міністрів очевидно вважають, що директори державних шкіл – бізнесмени, у них є гроші, і отже вони можуть написати «реальний» план розвитку. А то який же це «перспективний план розвитку» без грошей?.. Ну, хіба що «перспективний план МОРАЛЬНОГО розвитку» не потребує фінансування.
Lena
Для Шерлок Холмс:Ні, Директор, як завжди, попросить у батьків. Безсоромники( я про кабінет міністрів). Які ж люди далекі від сьогодення сучасної школи.
Коментувати