Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Працюю у відділі освіти понад 20 років. Перманентно реформуємо освіту весь цей час. Порівнюю освітній рівень свій, своїх дорослих дітей, сучасних школярів. Висновок один : ми скочуємось у інтелектуальну прірву. Новий Закон , на мою думку, на думку всіх моїх колег, зруйнує повністю систьему освіти, особливо загальної середньої, і особливо в частині, що стосується соціалізації дитини, навчання дітей в умовах навчального закладу, здійснення виховного впливу на дитину колективу та багатьох педагогів. А проблема вільного часу ? Чим він буде заповнений? Питань дуже багато. А ще це приведе з часом до ще більшого розшарування суспільства. Ударить по соціально вразливих категріях сімей.
Ірина
Для Людмила: А що таке проблема вільного часу з точки зору відділу освіти? Це марнотратство на пришкільні табори. Це щоденні заходи під час всіх канікул в неопалюваних приміщеннях. Це окрики з відділу: "Як приїдем, та дітей не буде!" Це центри позашкільної роботи з липовими гуртками. І конкурси, конкурси, конкурси, від яких і дітям і вчителям вже тошнить.
борис
для Людмили; за таких як ви ми ніколи не станемо європейцями.
Натэл
Проблема свободного времени - это проблема родителей. Школа - не детский дом. А учителя - не полиция. У нас свои дети есть.
Коментувати
Людмила
Думаю, держава має опікуватись навчанням дітей лише в початковій ланці. скажімо. до 12 років, далі профільний вибір роблять батьки і оплачують навчання своїж дітей в тій самій школі. Вибір предметів та вчителів за батьками та учнями. З 16 років дозволити писати ЗНО і поступати у ВУЗ.
во что интересно
Для Людмила: "батьки і оплачують навчання своїж дітей в тій самій школі"-а если денег нет? А если НЕ желают? А если отправять искать деньги на прокорм семьи? Умница, Стратег. Возвращаемся в феодальное общество. НУ что же - Вашим детям подобное будущее. Вы уверена в том,что ВСЕГДА будете зарабатывать столько,что повернулось в голове подобное предложить? Ну-ну. И дети Ваши так же станут зарабатывать что им хватит на обучение Ваших внуков? И на всё остальное? ДА, Индия отдыхает
другое мнение
Нет денег, нет желания воспитывать... нечего и рожать кучу.
о-ля
Для другое мнение: якщо не будуть народжувати,кого ж ви будете вчити?З таким підходом скоро будуть оптимізувати не тільки сільські школи,але й міські.Хоча...біженці східних держав скоро виправлять демографічну ситуацію і в Європі й в Украіні,а зі зняттям мораторію на землю до них ще приєднаються Китайці.От тільки украінці тоді будуть вже нацменшиною.Раджу заздалегідь поцікавитись звичаями та культурою вищезазначених народів,щоб замість Різдва не святкувати курбанбайрам .І особливо поцікавтеся, наприклад ,пенсійним законодавством Китаю.Так що до зустрічі через десяток років у краіні,яка з таким підходом,як у вас,навряд чи буде називатись Украіною.
Коментувати
Родион
Директорів призначатимуть на конкурсній основі, так як тепер призначають працівників відділів освіти. Формально конкурси є на сміх людям, а бал править корупція. Про які реформи можна говорити, коли все місто чи район знає як тьотя Дуся з занадто заочною освітою стала начальником відділу, чи за що глава районної адміністрації влаштував у відділ Еллочку.
олена
Абсолютно згодна! Там. де оглошують конкурс - без різниці -відкритий він чи закритий - це офіційне запрошення до корупційних діянь. Завжди. І ніяк інакше в нас ще не зустрічала. Більш того, потім згодом переможець "конкурсу" ще й прохопиться скільки йому той конкурс коштував. Особливо дивує, що у верхніх ешелонах влади дивляться на такі змагання з задоволенням.Чого, наприклад, вартий конкурс на очільника Одеської митниці. І так усюди.Для Родион:
Коментувати
лариса
Шановні педагоги, я мама трьох школярів (і ще буде двоє) звертаюсь до вас з проханням, може ви сформулюєте петицію до Президента про відміну цих безглуздих реформ (він же їх розглядає). Що ж це за закон такий - кожного року все міняється, як дітям вчитись, а вам працювати?
Київська
Для лариса Яку петицію? Хіба ви ще не зрозуміли, що Президенту і Ко немає ніякого діла до нас із вами? Ми для них - як для нас старці під церквою: в кращому разі кинуть копієчку. Рятуйся, хто і як сам може.
Коментувати
Ветер Перемен
Ребенок учится хорошо. кто сталкивался с таким? ребенок учтся в 4 классе. проболела 1,5 месяца- учитель говорит, что оставит на второй год ибо мало оценок, не писала контролные и зкорегувати неможна - на каком основании данные утверждения?
Witch
Для Ветер Перемен: Учитель должен поставить "не аттестован" за семестр, и ребенок продолжает учиться дальше.
лв
До кінця семестру ще треба довчитись, зараз може бути не атест. тематична. Тому ходіть в школу, вчіться і не звертайте уваги на "бред" вчителя.
мам
100% бред вчителя, моя тоже болела, так учитель, с другими кто отсутствовал отдельно посадила и дала контрольную аналогичную пропущенной, и все- оценки в журнал пошли...
Коментувати
Влад
Мені цікаво одне, чи довго ще будуть за нас вирішувати, що треба в освіті ті, хто ні дня не працював хоча б в школі?
konrad
Внести в Закон: 1) что работодателем является Государство, а не директор; 2) убрать категории, т.к. все равны перед Законом, - имеющие высшую категорию.
Геннадий
Для konrad: Вы хоть школу закончили или родню учителей имеете? Государство (отдел образования) и есть работодатель учителя.
Коментувати
методист
Реформы во время войны не проводят. Людям и так тяжело. А в результате этой предполагается потеря рабочих мест очень многими, другие затраты.Почему нет экономических расчетов?Публичных экспертиз?А реформа рассчитана на 2015-25. Уже идет. КАК она отразится на качестве жизни конкретного учителя? других педработников? На качестве преподавания конкретных учебных дисциплин? На качестве жизни каждой семьи, где есть школьники? Вспоминается ответ министра экономики "новой генерации" на аналогичный вопрос по рабочим с заводов, которые могут быть закрыты. "Это не наш вопрос. Мы это не просчитываем." А в чем тогда заключается функция государства? Кто об этом будет думать? Папа Римский? Учителей сократим. Рабочих уволим. Крестьянам с января запретим торговать своей продукцией. Поднимем на все цены. Увеличим налоги.Введем новые. Закроем все границы или от нас их закроют (финансовыми фильтрами). Обнесем страну забором.И заживем!!!
QU
Для методист: Именно это и прописано в Соглашении о Евроассоциации, которую от имени и по желанию всех украинцев и подписал Президент Украины. По какому поводу возмущение? В Соглашении не упомянуто, что кого-то должны волновать и заботить частные проблемы обычных граждан. Всё по закону.
Натэл
Яценюк, как я помню, обещал поднять учителям зарплату до $600. На заре своей деятельности после Януковича. И что? А соглашение про евроассоциацию народ не читал даже в сокращенном виде, поэтому будем на собственной шкуре испытывать.
Коментувати
Нила Костецкая
Просто якась маячня. Більшого приниження, яке йде згори стосовно вчителя, мабуть не знайти. А такі були надії на нового міністра!!!! За рік не спромоглися надрукувати підручників, влаштували шоу під назвою "Конкурс підручників". А туди ж - сертифікувати всіх!!!!!! Ну що ж, підемо у "творчу неоплачувану річну відпустку".
MU
Для Нила Костецкая: Яке таке приниження? В нас відбулася Революція Гидності! Відтеперь ми - нераби, а вільні європейці! А всі недоліки - то тимчасові труднощі переходного періоду. Слава Україні!!!
Київська
"Ржу нимагу" (як пишуть деякі ) Анекдот року!
Коментувати
олена
все бред от начала до конца, бред и бред. третий майдан вам обеспечен , господа министры
Геннадий
Для олена: не пишите глупости. Денег на 3-й майдан никто не даст. А без денег никто не пойдет. Революционер - профессия оплачиваемая.
Сергей Лимонов
старий пердун и сепар- ПНХ!
Натэл
Если бы от "ПНХ" возродилась экономика, как Феникс из пепла, уже все 36 миллионов взрослых украинцев матерились бы по полной. Но сколько не говори:"Халва", во рту слаще не станет.
Коментувати
Леонідович
Які зміни очікують українську школу? Читаю заголовки... які ж зміни будуть найближче? Держава скоротить видатки на освіту, але (ураааа) буде проведено опитування вчителів "Яку вони хочуть отримувати зарплату", хоча підмімати її ніхто не збирається... ВКОТРЕ Затверджено Умови прийому на навчання до ВНЗ – 2016 - ці зміни ми вже звикли читати по багато разів на рік - дякуємо (почитаємо у серпні коли можливо вони будуть остаточними)! Англійська буде другою робочою, одна проблемка, що її не знають 99,5% населення... але це президента не хвилює, що підручників немає, по яких можна було б її вивчити. Ось такі зміни...
ZZZ
Для Леонідович: Саме ось такими реформами та їх обговоренням вони відволікають увагу освітян, дітей, батьків від спражніх проблем, які є у галузі. Країна дураків...
Коментувати
докерувалися
Залишилось лише брати учнів в школи по контракту- і все в освіті буде в повному ажурі!
Андрей
Для докерувалися: За рік ще стало тяжко, ніяких змін. А треба було на краще. Знову куча листів на які треба відповіді. А проведення занять нормально нікого неколише (знань нікому нетреба ). Новий закон повний провал освіти. За радянські часи вивчалися, ставали академіками, професорами і з села скільки знаменитих людей вийшло. Як що держава неможе забезпечити підручниками то про який новий закон ми говоримо. А де шкільні автобуси на підвіз. З верхушки зміни раніше треба провести, а тоді обговорені зміни впроваджувати в освіту. А то видумують ті які не працювали в школі. За що ми боролись, щоб останні копійки на газ і компослуги віддати, а купити вдітися вже немає за що дитину, за себе мовчу (ходити бомжами будемо).
дарина
Обидно до слез, что мы живем в такой стране как наша УКРАИНА ,где полнейший бардак в руководстве государством где одни бандиты у власти!!!!!!
Коментувати
Влад
Як не дивно, але люди не бачать елементарних речей. Невже ви не бачите до чого йдеться. Підвищення зарплати буде. Це однозначно. Але якою ціною. На район залишиться лише 4-5 шкіл девятирічок і щонайбільше одна 10-12 річка (це вже заплановано). От вам і є економія коштів. З кожним роком кількість дітей в цих школах буде зменшуватися. А звідки ж вони візмуться якщо всі інші села будуть вимирати. Це також заплановано. Адже керівництво рад які ми на наступному тижні будемо вибирати буде існувати лише 2 роки. Потім у селах з усього керівництва залишиться лише одна людина (максимум дві). Вся влада буде зосереджена в центрі громади. Там же будуть і гроші. Невеликі міста це не спасе. Знову ж таки не буде приросту населення. Його вже зараз немає, а тоді буде ще гірше. Вчителів потрібно буде зовсім мало. От вам і сертифікація, і конракт. І насамкінець. До чого йдеться. На Україні націннішими є зовсім не люди. На Україні найціннішою є земля. Тому її потрібно звільнити. Це і заплановано.
Геннадий
Для Влад: осталось дописать "Слава Майдану!".
Київська
Слава Майдауну! Похоже, навсегда...
Коментувати
LuLu
Похоже нас ждет развал государства при такой политике наших министров......
Для LuLu
Для LuLu: похоже, что у нас его( государства) уже нет, если вспомнить определение этого слова по словарю.
Коментувати
Натэл
Интересно, а за какие шиши учитель должен жить целый год в " неоплачиваемом отпуске"? И тут сэкономили. Вряд ли учитель, у которого есть семья, дети школьного возраста, сможет отложить себе сумму на целый год жизни , во всяком случае, не каждый сможет при нынешнем уровне жизни и постоянном падении гривны. Да и финансирование образования будет сокращено, как сказала Яресько.
Директор
Люди, успокойтесь! Сегодня принимают закон, а завтра его отменяют. Как с ЗНО по английскому.
orhy
Прсосто БРЕД!!! Смешно читать и комментировать!!!
Каліфорнійський університет Берклі
Для того, щоб підвищити рівень знань учнів, не потрібно щороку приймати нові закони, змінювати програму, видавати нові підручники, а тим більше перевіряти рівень теоретичних знань учнів, чи навіть, учителів на ЗНО. Достатньо виконати три умови. 1. Держава повинна мотивувати учнів на високий рівень знань. (Тобто, вчився погано в школі, в політику зась, в чиновники зась, в правоохоронні органи зась... Іди підмітай перон вокзалу. І ніякі гроші тобі не допоможуть). 2. Максимально скоротити кількість освітніх чиновників та членів перевіряючо-контролюючих органів, яких тепер в рази більше ніж учителів. 3. Держава повинна гарантувати учителеві належні умови праці. Тобто, учитель повинен займатися виключно навчально-виховною діяльністю, без всяких шманів, паралімпіад, недоконкурсів та інших "приколів" від міністерства. Єдиним документом, що підлягає суворій звітності повинен бути класний журнал, бажано в електронній формі, в якому вже записані теми уроків...
Каліфорнійський університет Берклі
... Вчитель, заповнюючи журнал, робить лише відмітки про проведення уроку, дату його проведення, виставляє оцінки та відмічає відсутніх. Календарні плани, розроблені міністерством, повинні співпадати з підручниками. Непотрібно друкувати на кожний предмет десятки підручників різних авторів. Достатньо підручника одного автора - найкращого. Школи в межах одного рівня навчання (базовий, поглибений, стандарту, академічний, профільний) повинні працювати синхронно. Для того, щоб дитина, змінивши навчальних заклад, змогла легко адаптуватися в іншому.
Каліфорнійський університет Берклі
Що стосується ведення ділової документації то найбільш абсурдні звіти (про проведення конкурсів, заходів, ... ) потрібно скасувати взагалі. А на на всі інші папери посадити діловода, бажано із ДОСВІДОМ роботи в міністерстві, департаменті, відділі освіти або в центрі оцінювання якості. В навчальних кабінетах повинні бути лаборанти, які слідкуватимуть за обладнанням, наочним матеріалом, вестимуть документацію і забезпечуватимуть підготовку кабінету до уроку.
Голосzнарода
Ну за всіх висловлених Вами умов вчителя легко можна замінити на комп’ютер або робота із набором автоматизованих програм, при чому алгоритми дії він ніколи не буде плутати, не буде проявляти суб’єктивного відношення до дітей та буде справедливо оцінювати. Це суспільство не має потреби у вчителю, який буде лише малювати оцінки в журналі, а потім ці оцінки не будуть співпадати із результатами зно.
Коментувати
Голосzнарода
Щоб знизити рівень інтелектуального і морального розвитку нацйії, достатньо брати на роботу вчителів початкових класів стандартних трієчників, Ви в дипломи їхні коли-небудь заглядували, чи в атестати, правильно, вони Вам їх ніколи не покажуть. А беруть таких фахівців теж спеціально, бо вчитель, який сам погано вміє читати, писати, рахувати, а тим паче мислити, теж навчить дітей погано читати, писати, рахувати, мислити, і потім в середній школі такі діти теж погано будуть вчитися, бо погано вміють читати. Коли такий вчитель ще й хабарник, хам і моральнозбочений, то взагалі знахідка, бо такі самі якості він виховає в малих дітях, і це добре, бо таких легше дурити, шантажувати і зробити рабами.
Натэл
Для Голосzнарода: вот первый раз хочется с вами согласиться. Чтобы понять, что уровень учительства снизился , не нужно в диплом заглядывать, это и так видно. Причины известны: непрестижная профессия. Бедность. Умные люди давно уже целенаправленно проводят эту политику дебилизации нации, начиная с деиндустриализации страны и доведения ее до определенной степени развала. И при этом еще и спрашивают, какую зарплату учитель считает для себя достойной. Верх цинизма и насмешки над учителями. Кому- то это выгодно.
Згоден!
Для Натэл: Люто плюсую!
Коментувати
Голосzнарода
Занепад в системі освіти почався не сьогодні і не вчора, а триває вже більше, ніж 20+ років. Мені здається, що причиною є прийнятий в освіті менеджмент. Це чийсь добре продуманий план, щоб деморалізувати народ, зробити із нього добровільних рабів. От уявіть, що нормою в школі є, наприклад, коли вчитель хімії читає біологію, вчитель біології - географію, а вчитель географії - хімію. Для чого таке робиться? Правильно, щоб діти мали низький рівень знань, і щоб всіх запутали. Наприклад, вчитель хімії приходить у відділ освіти купити робоче місце, його беруть на роботу, але зумисно не зовсім за його спеціальністю, так як вибору нема, то той вчитель і погоджується. Потім в тій школі, де він працює, зявляється вакансія за його спеціальністю, проте його не беруть, а присилають нового фахівця, при чому не фахівця із дисципліни, і так всі вони працюють і мовчать, бо бояться втратити свої проплачені обгризені кістки. Справно їздять на курси підвищення кваліфікації, і вже стають фахівцями.
Ольга
Для Голосzнарода: Что за глупость!!! Может где и есть такое, но это только потому, что дефицит кадров. Окончив пед.ВУЗ на дневном отделении, учитель чаще всего имеет несколько (чаще 2) смежных специальностей. Например: учитель химии и биологии, биологии и географии. Если оканчивает университет,то 1 специальность: либо химик, либо биолог и т.д. Да и на курсах не станешь "фахiвцем", редко, когда что то нужное узнаешь. Чаще на практике, за годы работы узнаешь больше. Единственные плюсы, что на курсах приезжают разные по опыту работы люди и с ними интересно общаться, в чём то опыт перенимать. Так что я с Вами не согласна. А ухудшение в образовании пошло с тех пор, как полезли туда те, кому не нужно: политики, неучи министры и их подобные прихлебатели. Своими реформами, новыми програмами, учебниками с ошибками, отсутствием нормального обеспечения школ они же и убили. Ну а молодёжь, которая поступает в пед ВУЗы тоже не вся тупая. Есть очень талантливые и грамотные, но их не много :(
Директор
Опять Вы о том, что учителя платят, чтобы их взяли на работу. Может, где-нибудь в Киеве, в какой-нибудь элитной частной школе такое и происходит. А Вы возьмите обычную общеобразовательную школу. Обычно берёшь того, кто пришёл, потому что за грошИ никто работать не хочет, особенно молодежь.
salka
Очень даже дают (взятку) и особенно в регионах... Работы нет, все "учатся", кому не лень, а потом идут в школу - больше некуда (и знаний нет, и других рабочих мест). В районо же куча заявлений, заведующий жиреет... А потом "работают" соответственно. Реальную работа никому не нужен, а на бумаге все ОК. Так и живем...
Коментувати