Міносвіти розвантажує шкільну програму

Міністерство освіти продовжує розвантажувати навчальні програми для школярів

Міносвіти розвантажує шкільну програму

Міністерство освіти і науки має намір розвантажити навчальні програми для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Про це йдеться у відповідному наказі освітнього відомства, що підписаний заступником міністра Павлом Полянським.

Зокрема, департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН спільно з Інститутом модернізації змісту освіти доручено до 1 квітня забезпечити доопрацювання навчальних програм відповідно до чинних типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів.

Також з метою розвантаження програм основної школи Міністерством освіти затверджено склад робочих груп, які мають завершити свою роботу до 1 квітня цього року.

Після цього, спрощенні програми основної школи будуть оприлюдненні для громадського обговорення і доопрацьовані з урахуванням зауважень та думки громадськості.

Як відомо, Міністерством освіти і науки вже розвантажені й затверджені нові навчальні програми для 4 класу, а також оприлюднено для громадського обговорення проект розвантажених навчальних програм для учнів 1-3 класів.

Освіта.ua
06.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павлович
А в 11 класі повністю "розвантажити" економіку, часом, не можна? Може досить кількості "економістів"? Може треба ЯКІСТЬ ? Економістів мають готувати у 2-3 самих престижних і авторитетних ВНЗ відповідного профілю, а не в школах. Це все рівно,що в ПТУ вчити на оператора АЕС.
Dmitry Silantev
Для Павлович: вообще-то экономика относиться к общеобразовательным дисциплинам. знание базовых экономических закономерностей необходимо в современном мире
Dmitry Silantev
Для Павлович: разгружать нужно математику, биологию, физику. уж слишком много лишней там информации для школьников
Павлович
Для Dmitry Silantev: В сучасному світі багато чого НЕОБХІДНО. Але це не значить,що воно необхідно в НАВЧАЛЬНОМУ ПЛАНІ.
Коментувати
Оксана
Я тоже очень жду когда детей разгрузят, в 6-м классе все дни по 7 уроков, моя дочь приходит домой в 15-30, домашнего задания столько, что делаем до часу ночи. Про отдых давно забыли (а эта любимая фраза учителей "У ВАС СТОЛЬКО СВОБОДНОГО ВРЕМЕНИ", " У ВАС БУДЕТ СТОЛЬКО ВЫХОДНЫХ"). Обидно за детей, ведь выходные - это то же для отдыха, погулять, побездельничать, посетить кружки с любимым занятием. Ведь у взрослых есть отпуск и выходные и они не занимаются работой которую они выполняют на работе. А про систему обучения и книги могу сказать, только то что их разработал не хороший человек, очень тяжелые, не понятные, а темы растянуты, и дублируются некоторые рассказы (укр.літ. и світова літ.). Сделайте побыстрее, что нибудь, дети очень устали. Уберите лишние предметы ( музыка, рисование, этика, психология), на мой взгляд к 11-12 годам дети уже сами определяют свои способности в музыке и рисованию, и ходят на специальные кружки, а в школе это просто трата времени.
Рiдна мова
Всi пишуть про рiзнi премети,а я хочу НАГАДАТИ, що державною мовою Украiни е украiнська мова,перше ЗНО у всiх закладах з украiнськоi мови.А чи хтось задумався,чи вiдповiдае програма кiлькостi годин для вивчення украiнськоi мови та лiт.?На лiтературу-по2год.,на мову у 8,9,...кл.-2год.Теми вивчаються майже ОГЛЯДОВО!ПРО ЯКЕ ЯКIСНЕ ЗНАННЯ МОЖНА ГОВОРИТИ НА ЗНО?ВИХIД-репетитор,але не всi можуть собi це дозволити.А неякiснi знання- це не вина вчителя!!!!!!!!!!!!!!
1
Для Рiдна мова: А у 10 -11 класах - за стандартом одна година мови. Із 30 уроків на рік - 24 уроки відведено на розвитки мовлення і різні контрольні. На повторення можна викроїти 5 уроків за весь рік. Той, хто створював таку програму, мабуть, вважає, що всі учні повинні мати феноменальну пам"ять, щоб без повторення згадати, вивчену морфологію у 6-7 класах. Цікаво, ті, хто виділив на обов"язкову в ЗНО дисципліну аж 1 год., також здатні без підготовки здати іспит із того, що вивчали п"ять років тому?
Коментувати
Шестопалов
Згідно наказу МОН України №100 від 06.02.2015 розглядаючи пропозицію щодо доопрацювання і розвантаження програм, хочемо зауважити, що вже створено і апробовано альтернативну «народну» програму «Інформатика. Єдиний базовий курс. 5-9 класи» (див. http://www.aspekt-edu.kiev.ua/download/NarProg5-9.pdf ), у якій передбачено варіативність обсягів і змісту навчання, а отже вона вже надає можливість для «розвантаження». Особливості «народної» програми: - створена у 2012 році із залученням багатьох вчителів-практиків і вже третій рік апробується у школах різних регіонів України; - впровадження програми не потребує додаткових коштів, оскільки для її підтримки вже створено підручники, комп’ютерні тренажери і тести тощо, електронні версії яких пропонуються БЕЗКОШТОВНО на сайті http://aspekt-edu.kiev.ua/; - структура програми дозволила створити лаконічні і дешеві підручники, що є актуальним з точки зору економії державних і батьківських коштів;
Сам стелюся
Для Шестопалов: ДНР також ’народна’ )))
Коментувати
1111
Найгірші підручники світової літератури Ніколенко. Професура далека від школи, але близька до МОНу, тому непотопляєма. Програма, яку вона створила - нікудишня, гірша за попередню. Тепер Ніколенко буде вдосконалювати те, що спартачила. Героїчна жіночка!
samaposebe
Для 1111:Повністю підтримую вашу думку. Підручник Ніколенко - це пародія на вивчення світової літератури. Він спрямований на те, щоб діти нічого не засвоїли. Це ж треба так спотворити книгу, щоб вона відштовхувала не тільки учнів, а й вчителів. Найбільш дратує відсутність самих текстів.
учитель світової
Так, вкрай здивована документом МОНу, кого кинули на розвантаження програми зі світовій літературі!!! "І щуку кинули у річку..." Так, саму пані Ніколенко! А де вчительство усієї України, а не м. Києва? Адже вопли з приводу жахливих підручників цієї пані (як і її програми) лунали звідусіль, а не лише у столиці!
Коментувати
Гуна
Найгірший підручник з географії для 9-го класу Топузова. А він знову в команді.
Лідія
Хтось побачив полегшення? Я побачила лише переставний закон термінів. Цікаво, міністр Квіт , зам Полянський бачили, що презентує його свита?
оксана
Ви ще не читали підручники з географії Уварової. А вона знову там
Гуна
Для оксана: А для якого класу підручники Уварової Ви мали на увазі Якого року видання? Якщо попередні, то вони цілком пристойні, я по них працювала багато років, але Кобернік, Коваленко все ж таки кращі на мою думку.
Гуна
Для оксана: Перепрошую. Для 6-го класу - поганенький, але інші - терпимо.
Коментувати
НАТЕЛЛА
ПОГОДЖУЮСЬ З НИЖЧЕ НАПИСАНИМ.пІДРУЧНИК З БІОЛОГІЇ ПИСАЛИ ЛЮДИ, ЯКІ ШКОЛИ В ОЧІ НЕ БАЧИЛИ.СКЛАДНА ТЕРМІНОЛОГІЯ, БЕЗГЛУЗДІ ПОРІВНЯННЯ, ВІДСУТНІЙ ЛОГІЧНИЙ ЗВЯЗОК МІЖ ТЕМАМИ І Т.Д. пОВНИЙ АБСУРД.нАВІЩО ДІТЯМ ЗАБИВАТИ ГОЛОВУ І ВІДБИВАТИ ВСІЛЯКИЙ ІНТЕРЕС ДО НАВЧАННЯ? а МОЖЕ ЦЬОГО І ПРАГНУТЬ?
Вчителька
Для НАТЕЛЛА: Це Ви ще підручник з екології для 11 класу за авторства Цариків не бачили. Там такий брєд, що я0, вчитель, людина з вищою біологічною освітою, не завжди все розумію, що написано. Так споганити такий цікавий предмет могли тільки люди з якимось химерним розумом. Але ж цей підручник рекомендований! Іншого нема. Діти плюються. А програма для біології 6 класу і далі - це жахіття, яке призване знищити шкільну біологію. Дебіли прийняли, вчителів же ніхто не слухав. Все з ніг на голову поставили.
Ирина Сафьяник
Для НАТЕЛЛА: згодна на всі 100 % не підручник ,а лайно вибачте за термін.
мама  учениці 6 классу
Терміни підручника мабуть для 1,2 курсу інституту, а не для 6 класу, там просто жах. Як діти вчать те, що там.
Коментувати
Маша Іванова
А какие сложные учебники 7-9 класса по биологии, например. Одна сложная терминология, как будто ребенок осваивает университетскую программу медуниверситета. Дома сыну пыталась помочь выучить, но у меня это плохо получилось. Хоть мне в школе очень нравилась биология! То же могу сказать и про учебники истории...
Павлович
Для Маша Іванова: Цілком згоден з Вами, Машо. Для прикладу можна взяти новий підручник з історії для 6 класу Бандровського і Власова. Краще б перевидали підручник Коровкіна, помінявши там ілюстрації і викинувши класову боротьбу.
ИДА
Да, об истории говорить трудно. авторы учебников в неё "вляпались".У Бандровского и был учебник непосильный для 6 класса(белый и толстый, если помните), да и теперь стал не легче. очнулась я в 7 классе: "А что это, собственно, я несу?" У детей не формируется системный взгляд на историю, на причинно-следственные связи событий.Вот уж действительно:"Мы все учились понемногу, ЧЕМУ-НИБУДЬ и КАК -НИБУДЬ"
Коментувати
Одесситка
Почему бы МОНу не объявить тендер на создание программы или учебной и методической литературы по английскому языку? Это было бы честно, правильно, объективно, а то снова Несвит и Карпьюк будут зарабатывать на своих учебниках с ошибками. Вы будете рекомендовать - мы будем отказываться, хотя, должна признать, что и британские не все отвечают нашим потребностям.
Вчителька
Для Одесситка: Всі підручники викладено в Інтернеті безкоштовно.
Одесситка
и что, интернет всегда под рукой?) и планшеты у всех поголовно?
Вчителька
А чому б Вам не написати підручник, якщо інші не подобаються?
Коментувати
Почуйте,МОНе!
Ну услышьте нас, простых учителей! Невозможно научить практическому английскому по учебникам Карпюк, Несвит, Самойлюкевич и т.д. Эти учебники никуда не годятся! А рабочие тетради тем более! И опять же эти люди будут разрабатывать новые программы. Отличные результаты получаем, работая с британскими учебниками, хоть они и страшно дорогие, но там все толково и для ученика и для учителя. Там язык оригинала, там дети не перегружены. Родители готовы платить деньги, когда видят результат. Ну почему нельзя сделать такие учебники в Украине? Ну проведите анонимный опрос среди простых учителей, что они думают об украинских учебниках английского. Я уверен, что результат просто ошеломит!
ищи суть
Для Почуйте,МОНе!: я вообще не въезжаю в необходимость "рабочих тетрадей"
Вчитель
Не буду спорить за английский,ноза немецкий скажу,что учебники иностранных издательств требуют меньшее ем наши украинские)
Учитель
Хочу добавить об учебниках немецкого языка. Не понимаю, зачем на каждом уроке новые слова, новая тема, дети не успевают усвоить материал, а только все ознакомительно, зачем давать сложный грамматический материал (степени сравнения прилагательных например в 3 классе, понятие переходных глаголов при изучении перфекта в 5 классе и т.д.), если дети этого не понимают. Надо вернуть авторов учебников в детство, пусть вспомнят, как их учили и нас тоже, если мы и сейчас помним то, что учили в школе.
Коментувати
Геннадий
Народ, не надо быть наивными. Никогда и ничего не смогут улучшить люди, которые не работали в низах. У них мозги направлены в другом направлении, при условии что на них есть серое вещество.
Бандерлог
Міністерство вже розвантажило програму для початкової школи. Складається враження, що розвантажувачі і дня не працювали в початковій школі. Українська мова - написання твору на задану тему. Не всі 11 класники з цим справляються. Хоча в 9 класі диктант...Спробуйте вивчити домашнє завдання по природознавству, ящо пропустили школу. Математика - усний рахунок у 1 класі такий який у всьому світі у 3 класі.
Александр Витальевич
Неплохой ресурс для подготовки к ЗНО по украинскому языку и литературе: http://educator.in.ua/ Просто замечательные конспекты!
Samaposebe
На даний момент мене більше цікавить питання: ДЕ НАШІ ЗАРПЛАТИ?????
Для Samaposebe:
Внаслідок розвантаження гаманців вони випали в осад
Коментувати
victor
Виникло питання. А в складі тих людей, які займатимуться спрощенням програм, є вчителі З В И Ч А Й Н И Х шкіл? Тобто представники тих верств учнів, які опановуватимуть програму без додаткових занять чи то з репетиторами, чи то з проплаченими вчителями груп продовженого дня. Тобто чи здатні люди. які будуть займатися програмами, бачити реальні можливості звичайної дитини, для якої потрібен Ч А С на опанування певними навиками, для того, щоб, вже ними володіючи, опановувати новий матеріал. Як на міцний фундамент зводити будівлю реальних, а не декларованих, знань.Чи знову накидають тем, в різних предметах, як міжпредметні зв*язки - а там-хоч трава не рости. Навиків не стане. та все ж "вчитель зустрінеться із цим далі і зможе попрацювати", забувши при тому, що те "далі" все ж складніше від попереднього, не опанованого вже.
Ego
Головне тепер, щоб розвантаження дійсно відбулось, а не виявилось першоквітневим жартом
Сергій
Нарешті, дочекались. Мені боляче дивитись на свою дитину у 5 класі. У мене, в її віці, було у п’ятницю 4 уроки а тепер діти радіють якщо хоч один день випаде 6 уроків (бо всі інші дні по 7). Перенавантаженням у дітей відбивається бажання навчатися. Отже після школи більшість виходе "гарматним м’ясом" і "стадом". А спрощення програм це реальний крок до змін в освіті.
Маша
Для Сергій: Так мова йде не про скорочення навантаження на дитину , а про розвантаження навчальних програм. Якщо фізики 2 години, тоїх і буде 2, просто програму зроблять легшою.
victor
Для Маша: знову таки-ЩО означає легшою в головах людей, які цим займатимуться?
Людмила
НУ І ДЕ ТУТ СПРОЩЕННЯ! НАГАДУЄ ВИПРАВЛЕННЯ ЯКОГОСЬ ТЕКСТУ, А НЕ СЕРЙОЗНИЙ АНАЛІЗ ПОМИЛОК.Верніть номальні програми і не видумуйте свій велосипед!
Коментувати