ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА (інтегрований курс). Програма для 10-х класів ЗНЗ

Навчальна програма з громадянської освіти (інтегрований курс) для 10 класів загальноосвітніх шкіл, затверджена Наказом Міністерства освіти і науки № 1407 від 23 жовтня 2017 року

Навчання громадянській освіті старшокласників/старшокласниць спрямоване на реалізацію загальної мети середньої освіти, що сформульована у концепції Нової української школи. Вона полягає у розвитку та соціалізації особистості, формуванні її національної самосвідомості, громадянської позиції, загальної культури, світоглядних орієнтирів, критичного мислення, творчих здібностей, дослідницьких та аналітичних навичок, навичок життєзабезпечення та професійних якостей.

Важливість громадянської освіти школярів/школярок зумовлена новими соціально-політичними реаліями українського суспільства, пошуком спільних для громадян демократичних цінностей і національних ідеалів, участю України в загальносвітових політичних, економічних і соціокультурних процесах. Це потребує освіти для демократичного громадянства через якіс­не фор­мування громадянської ідентичності, здатності й готовності молодої людини до усвідомленого вибору шляхом критичного аналізу різних можливостей та варіантів, активної участі в суспільних процесах, установлення конструктивних відносин на засадах соціального партнерства. Таким чином, одним із основних соціальних замовлень у школі є формування й розвиток здатності школярів до життя й діяльності у правовій демократичній державі.

В основу курсу покладено Глобальні цілі ООН, Декларацію ООН з освіти та виховання в області прав людини, Хартію Ради Європи з освіти для демократичного громадянства й освіти з прав людини, Практичні пропозиції щодо розвитку компетентностей для демократичного громадянства в новій українській школі, Керівні принципи ОБСЄ щодо освіти в галузі прав людини для системи середньої школи, що передбачає консенсус між національним і загальноєвропейським змістом громадянської освіти.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРОГРАМУ

Програма затверджена Наказом Міністерства освіти і науки № 1407 від 23 жовтня 2017 року.

Освіта.ua
27.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Інна
Нещодавно відбулася презентація дуже місткого та корисного для вчителів ресурсу інтерактивних вправ, практико-орієнтованих, діяльнісних підходів з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) - міжнародної платформи "Живемо у демократії" http://www.living-democracy.com.ua/ Тут у зручній формі Ви зможете скачати готові плани уроків з демократичного громадянства та прав людини для учнів різних класів, роздрукувати цікавий роздатковий матеріал, ознайомитися із найсучаснішими методичними розробками у громадянській освіті. Ви маєте змогу завантажити 6 томів посібників з ОДГ/ОПЛ та відмітити, що ці книги-є перекладеними та адаптованими в рамках швейцарсько-українського проекту "Розвиток громадянських компетентностей в Україні-DOCCU". 6 томів є результатом десятирічної праці(!) експертів DOCCU. Тому в програмі не етично, з точки зору авторського права, (і не демократично!) виглядають посилання на ці ресурси, зроблені на сайт зовсім іншого проекту-Демократична школа