Уряд не враховує пропозицій профспілок щодо зарплат освітян

У профспілках заявляють, що уряд не враховує їх пропозиції щодо забезпечення законодавчо встановленого рівня оплати праці педагогічних працівників

Уряд не враховує пропозицій профспілок щодо зарплат освітян

Про це йдеться у листі Спільного представницького органу об’єднань профспілок до Міністерства соціальної політики.

У СПО зазначають, що розглянули доопрацьований проект постанови Кабінету Міністрів України "Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" та звертають увагу на ігнорування позицій профспілок з цього питання.

"Звертаємо увагу на те, що в вищезазначеному проекті постанови не враховано завдання, визначене в щорічному посланні Президента України "Про внутрішнє та зовнішнє становище в Україні на 2013 рік", щодо подальшого вдосконалення Єдиної тарифної сітки та відповідного підвищення доходів працівників бюджетної сфери згідно з Концепцією удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 січня 2011 року, а також більшість пропозицій профспілок", - йдеться у зверненні до Мінсоцполітики.

У профспілці наголошують, що не враховано пропозиції щодо встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду не нижче мінімальної заробітної плати, забезпечення законодавчо встановленого рівня оплати праці педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників із застосуванням відповідних коефіцієнтів підвищення їхніх посадових окладів та ставок заробітної плати тощо.

"В черговий раз наполягаємо на проведенні галузевих консультацій з представниками профспілок за участю відповідних галузевих міністерств під головуванням Мінсоцполітики України або громадського обговорення зазначеного проекту. Пропозиція провести зазначені консультації пов’язана з необхідністю отримання від урядової сторони інформації про причини неврахування профспілкових пропозицій та додаткового аргументування профспілковою стороною своїх позицій", - наголошують у профспілці.

"Враховуючи вищенаведене, СПО об’єднань профспілок не погоджує проект постанови Кабінету Міністрів України «Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", - йдеться у листі.

Як відомо, минулого тижня голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич, посилаючись на експертні висновки представників освітніх профспілок, повідомила про те, що у Кабінеті Міністрів розглядають питання ухвалення постанови, яка може суттєво погіршити умови оплати праці працівників галузі освіти.

Освіта.ua
27.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
helena
У Бразилії вже зекономили на лікарях та вчителях - народ вийшов на вилиці. У нас міністри тільки красиво рапортувати можуть, вчителів рідко дослухаються
htfkscn
Для helena: " народ вийшов на вилиці"- вже 20 років йдемо та йдемо. Чому ж хтось повинен до вчителів дослухатись. Міністри ж розумні люди...
Коментувати
Виталий Бабенко
нужно не на уровне минимальной зарплаты должностной оклад установить, а на уровне средней зарплаты промышленника, еще льготы и статус госслужащего ввести, как коммунисты предлагают, чтобы опять профессия учителя стала престижной!
Ирина Шульгина
Для Виталий Бабенко: А с чего тогда воровать? Вот сделать все, как вы описали, как коммуняки предлагают, так и земляным зайцам кушать нечего будет. Так что учителя пусть берут лопату в руки и не скиглят
Коментувати
Полина Осипенко
В уряду свої плани, щодо зекономлених на освітянах коштів. Вони і не збираються дослухатись до профспілок, якби це був дієвий інструмент протесту як при Союзі, а так це лише фонд по збору профспілкових внесків, а не реальний орган відстоювання інтересів освітян.
Олександр
Поліно, повністю з вами погоджуюсь. Профспілки нічого зробити не зможуть, так як вони самі ж і є частиною цієї влади, за що й отримають заробітню платню. Нічого такі профспілки відстояти не можуть. Для відводу очей написали листа, знаючи наперед яким буде рішення Кабміну.І коли приймати вирішили - улітку, коли вчителі у відбустках, а у серпні, коли нічого ніхто вже не зможе зробити, освітян чекатиме не приємний сюрприз.
Ирина Шульгина
Соглашусь. Я вообще не понимаю, какие сейчас функции профсоюзов, кроме того, чтобы подарки на Новый год вручать. Сколько жаловались, скольки просили помочь - профсоз бессилен
Коментувати