Чиновники діляться досвідом організації "лінгвістичних революцій"

Заступник міністра освіти Борис Жебровський провів відео-конференцію, під час якої розповів колегам з Узбекистану та Казахстану про український досвід викладання іноземної мови у початковій школі

Чиновники діляться досвідом організації "лінгвістичних революцій"

За повідомленням Міністерства освіти, метою конференції стало вивчення досвіду впровадження викладання іноземних мов з першого класу в Україні та обмін досвідом з представниками Міністерства освіти і науки Республіки Узбекистан, Республіки Казахстан, Британської Ради в Узбекистані та провідними фахівцями у галузі викладання іноземної мови у початковій школі.

Спілкуючись з колегами, Борис Жебровський зазначив, що вже рік українська школа живе в умовах нових державних стандартів.

За словами чиновника перехід на новий зміст і структуру навчання іноземних мов зумовив здійснення комплексу заходів, які сприяли забезпеченню шкіл новими програмами, підручниками, навчально-методичними посібниками.

"Насамперед, всі школи вчасно були забезпечені підручниками з англійської, німецької, французької, іспанської мов для 1-го класу, підготовленими вітчизняними авторськими колективами. Забезпеченість підручниками з іноземних мов, виданих за рахунок державного бюджету, в поточному навчальному році для учнів 1-2 і 5 класів становить 100%", - повідомив Жебровський.

Заступник міністра також зазначив, що в успішному впровадженні обов'язкового навчання іноземних мов важливу роль відіграють інститути післядипломної педагогічної освіти. Підвищення кваліфікації вчителів іноземних мов здійснюється різними шляхами: на курсах підвищення кваліфікації, участь у роботі семінарів, науково-практичних конференцій.

"На сьогодні за співпраці з Британською радою, Гете-інституту, Посольства Франції в Україні розроблені сучасні навчальні матеріали для інститутів післядипломної педагогічної освіти", - повідомив заступник міністра.

Також Жебровський поінформував, що на сьогодні в Україні вивчається переважно чотири іноземні мови: англійська (91,7%), німецька (6,5%), французька (1,6%), іспанська (0,08%). Окрім того, в окремих навчальних закладах організовано навчання інших іноземних мов: китайської, японської, арабської, турецької, гінді, перської, корейського, італійської, польської, скандинавських мов та інших.

Як відомо, нещодавно, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Олег Єресько висловив переконання, що російська може обиратися школами, як друга іноземна мова.

"В регіонах є навчальні заклади, де не вистачає викладачів іноземних мов. Чому ж російська не може обиратися школами серед інших? Це одна з мов ООН", - переконаний директор департаменту середньої освіти МОН.

Освіта.ua
21.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів