Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Учителям розповіли, як оздоровлювати дітей "на асфальті"
Учителям розповіли, як оздоровлювати дітей "на асфальті"

Міністерством освіти надані методичні рекомендації, що мають використовуватися при організації виховної роботи з дітьми в пришкільних таборах

Учителям розповіли, як оздоровлювати дітей "на асфальті"

Відповідний лист підготовлений міністерством з метою якісної організації виховної роботи з дітьми в таборах відпочинку з денним перебуванням та проведення цікавого і змістовного дозвілля під час літньої оздоровчої кампанії 2013 року.

У Міносвіти нагадують, що за прогнозними показниками влітку 2013 року планується забезпечити оздоровленням та відпочинком 70 % від загальної чисельності дітей шкільного віку в Україні. З них відпочинковими послугами будуть охоплено 62,7 % дітей, в основному за рахунок таборів з денним перебуванням (пришкільних), які є найбільш масовою організаційною формою відпочинку дітей шкільного віку.

У зв’язку з проголошенням 2013 року в Україні Роком дитячої творчості, в міністерстві рекомендують під час літнього оздоровлення та відпочинку дітей звернути увагу на забезпечення умов для всебічного творчого розвитку, можливості проявити свої здібності та таланти під час організації й проведення різноманітних конкурсів, виставок, експозицій, концертів, вікторин, спортивних свят, змагань, сюжетно-рольових ігор тощо.

Під час вибору форм і методів виховної роботи необхідно враховувати специфіку вікового складу дитячого колективу. Як свідчить практика, в таборах з денним перебуванням – переважна більшість дітей молодшого шкільного віку, тому виховна робота повинна базуватися на ігрових методах.

У Міністерстві освіти зазначають, що для організації дозвіллєвої діяльності табору доцільно залучати місцеві музеї, бібліотеки, кінотеатри, театри, ігрові майданчики, парки, міські газети, радіо, телебачення. Окремої уваги заслуговує співпраця з позашкільними навчальними закладами.

З метою підвищення рівня професійної компетентності керівників і педагогічних працівників літніх шкільних і профільних таборів необхідно завчасно провести курси, семінари-практикуми для начальників та педагогічних працівників таборів з денним перебуванням.

"Органам управління освітою різного рівня необхідно забезпечувати систематичний контроль за діяльністю дитячих закладів відпочинку, від якості та системності якого в значній мірі залежить результативність літньої оздоровчої кампанії", - йдеться в рекомендаціях міністерства.

Як повідомлялося раніше, Кабінет Міністрів України ухвалив концепцію оздоровлення дітей, згідно з якою у 2013 році планується оздоровити 2 млн. 940 тис. дітей. На ці цілі цього року передбачено 2,57 млрд. грн.

Освіта.ua
30.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія
коли, нарешті. припиниться цей маразм... дітей меншає - а показники наповнюваності таборів щороку збільшуються... комусь це вигідно, відмивати гроші в такий спосіб
Лілія
Лист ні про що. Краще б написали, де брати гроші на табір. А то все як завжди - свої кровні кладеш. А з Відділу освіти - одні перевірки.(((((((((((
sergey1979
Такої поганої підготовки до роботи в таборі ще не було: 1) наказ з району про організацю роботи прийшов на електронну пошту разом з приїздом перевірки цього наказу :( - 21 травня (а дата наказу 13.05); 2) семінар про оздоровлення в адміністрації був ні про що (на практиці вимагагають інше) 3) фінансування заходів ... хоч плач
Ника
А они могут обеспечить бесплатное посещение детьми театров,музеев,цитирую(різноманітних конкурсів, виставок, експозицій, концертів, тощо.)как уже надоела эта болтовня!всех младших школьников просто заставляют посещать пришкольные лагеря,а ничем не обеспечивают..вот и играют наши дети..на асфальте..Спасибо учителям,которые стараются хоть как-то разнообразить досуг детей!
Krona
))))))))особливо потішили слова про курси та семінари))))) крейдою на асфальті "крестики-нолики" вчили б рівнесенько малювати....

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!