Школи закривають всупереч інтересам громад, - Гриневич

Голова комітету ВР Лілія Гриневич заявляє, що оптимізація освітньої сфери є фактичною економією на освіті дітей та пропонує впровадити мораторій на закриття шкіл, розташованих у сільській місцевості

Школи закривають всупереч інтересам громад, - Гриневич

"Оптимізація освітньої сфери – це фактично економія на освіті усіх наших дітей", - зазначила під час погоджувальної ради у Верховній Раді голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

Актуальність цієї проблеми підтверджують і кількість законопроектів, що перебувають на розгляді в комітеті. З дев'ятнадцяти законопроектів, які розглядались на засіданні комітету, сім стосувалися теми оптимізації мережі навчальних закладів.

"Сьогодні всупереч інтересам громад закриваються школи, а потім ми будемо шукати гроші на відкриття шкіл. Ми вже пройшли таку історію з дошкільними закладами", - підкреслила Гриневич.

Зважаючи на суспільний резонанс щодо оптимізації шкіл голова Комітету з питань науки і освіти запропонувала додатково включити до порядку денного роботи сесії законопроект щодо мінімальної кількості учнів у класах загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих у сільській місцевості, а також проект Постанови про впровадження мораторію на закриття навчальних закладів системи загальної середньої освіти, розташованих у сільській місцевості.

Освіта.ua
20.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Звичайно закриття будь-якої школи це хрест на населеному пункті, але якщо у школі 20 учнів то що робити в такому випадку? Проблема у тому, що в селах зокрема немає дітей. Ніхто не закриє школу в якій достатня кількість учнів.
Ольга Ильницкая
Я впевнена, що програма закриття шкіл спрямована на винищення українців, як нації Кожне село, що залишилося без школи - приречене на вимирання, бо в ньому не затримається молодь. Ті школи. що залишаться будуть репевантажені так, що я. як вчителька , не зможу приділити уваги й половині учнів за 45 хвилин, отже - вони будуть зайняті самі собою, що неодмінно позначиться на успішності. Але кому внашій країні потрібні розумні українці? Питання риторичне...
Директор школи
Паралельно потрібно прийняти законопроект про зміну формульних розрахунків у фінансуванні освітніх закладів (з розрахунку на 1 учня). А то малокомплектні школи "животіють" за рахунок недофінансування великих шкіл у районах. У більшості випадків ситуація дійшла до того, що коштів не вистачає навіть на зарплати і у малих і у великих школах бо кількість учнів значно зменшилася. Про утримання закладів мова не йдеться взагалі. Катастрофічна ситуація. Залишати школи безумовно треба, але при наявності додаткового фінансування (не за рахунок інших шкіл).