Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Топ-10 українських шкіл за версією журналу Фокус
Топ-10 українських шкіл за версією журналу Фокус

При підготовці рейтингу було проаналізовано результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників 12 тисяч українських загальноосвітніх навчальних закладів

Топ-10 українських шкіл за версією журналу Фокус

Журнал Фокус вдруге публікує рейтинг 50 кращих шкіл України. У цьому році видання підготувало рейтинг спільно з Телевізійною службою новин каналу 1 +1.

Перше місце в рейтингу отримав Києво-Печерський ліцей № 171 "Лідер". У столичному ліцеї - найбільша кількість випускників, які під час зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) набрали високі бали, а 14 учнів показали максимальний результат.

Другий рядок рейтингу отримав Львівський фізико-математичний ліцей. Журнал зазначає, що слава цього навчального закладу виходить далеко за межі рідного міста. Сильна підготовка і як результат - 16 випускників, які набрали вищий бал на ЗНО, забезпечили ліцею місце в трійці лідерів. На третій позиції - київський ліцей "Інтелект".

Кращим математичним закладом журнал називає Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету ім. Шевченка. Підготувавши 20 випускників, які здали тестування з математики на 200 балів, цей навчальний заклад посів 8-е місце в списку кращих українських шкіл.

Рейтинг засвідчив, що найсильніші школи країни знаходяться в Києві. До підсумкового списку найкращих загальноосвітніх навчальних закладів увійшли 16 столичних шкіл - третина рейтингу. Відразу декілька позицій отримали Львів, Донецьк, Дніпропетровськ і Вінниця. У рейтинговому списку всього по одній школі з Одеси, Миколаєва, Херсона та Севастополя.

Якісною середньою освітою можуть похвалитися не тільки великі міста. Так, ліцей Ніжинської міськради при НГУ ім. Гоголя отримав 10-й рядок рейтингу - там два випускники, які здали ЗНО на 200 балів. Також у списку є ліцеї Славутича та Горлівки, і гімназія з Коломиї.

Цього року Фокус скорегував систему оцінки шкіл. Тепер місце школи в рейтингу залежить від кожного учня, а точніше від його результатів ЗНО. Так, чим більше учнів показали кращі результати за ключовими предметами - української мови та літератури, історії України, математики, фізики, хімії, біології, географії та англійської мови, - тим вище у рейтингу піднімається школа.

Перша десятка 50 кращих шкіл України за версією журналу Фокус (2013)

1. Києво-Печерський ліцей № 171 "Лідер" (Київ);

2. Львівський фізико-математичний ліцей при ЛНУ ім. Франка (Львів);

3. Ліцей "Інтелект" (Київ);

4. Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Шевченка (Київ);

5. Технічний ліцей НТУУ КПІ (Київ);

6. Дніпропетровський ліцей інформаційних технологій при ДНУ ім. Гончара (Дніпропетровськ);

7. Українсько-Американський ліцей (Дніпропетровськ);

8. Український фізико-математичний ліцей КНУ ім. Шевченка (Київ);

9. Природничо-науковий ліцей № 145 (Київ);

10. Ніжинський ліцей при НДУ ім. Гоголя (Ніжин).

Повний список 50 кращих шкіл України читайте в 16-му номері журналу Фокус за 19 квітня.

Освіта.ua
20.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!