Підвищення зарплат бюджетників не відбулось, - Рахункова палата

Колегія Рахункової палати зробила висновок, що, незважаючи на вжиті урядом упродовж 2011-2012 років заходи, суттєвого підвищення заробітної плати працівників бюджетної сфери не відбулось

Підвищення зарплат бюджетників не відбулось, - Рахункова палата

Про це йдеться у повідомленні Рахункової палати щодо заробітних плат працівників бюджетної сфери.

За результатами аналізу упорядкування умов оплати праці працівників бюджетної сфери на основі Єдиної тарифної сітки Колегія Рахункової палати зробила висновок, що, незважаючи на вжиті Урядом упродовж 2011-2012 років відповідні заходи, зокрема, затвердження Концепції удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, суттєвого упорядкування та підвищення заробітної плати працівників бюджетної сфери не відбулось.

У Рахунковій палаті зазначають, що єдина тарифна сітка на сьогодні не виконує в повному обсязі функцій диференціації розмірів заробітної плати в залежності від кваліфікації працівників, що, як і раніше, наближує заробітну плату некваліфікованих працівників бюджетної сфери до рівня заробітної плати спеціалістів.

У 2011-2012 роках Кабмін продовжив практику встановлення посадових окладів (тарифних ставок) працівника 1-го тарифного розряду, які застосовуються для обрахунку посадових окладів працівників окремих галузей бюджетної сфери на основі ЄТС, у фіксованих розмірах, менших за мінімальну заробітну плату.

Водночас грошовий розрив між мінімальною заробітною платою та посадовим окладом працівника 1-го тарифного розряду ЄТС з червня 2011 року мав тенденцію до зменшення і на сьогодні складає 295 гривень.

У Рахунковій палаті констатували, що більшість заходів з реалізації Концепції удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, затверджених розпорядженням Кабміну від 09.06.2011 № 551-р, залишилась невиконаною. Не затверджено Методику віднесення посад працівників бюджетної сфери до певних розрядів Єдиної тарифної сітки та не вирішено питання щодо оплати праці на єдиних засадах працівників установ, закладів та організацій, яким надано статус національних.

Рівень оплати праці працівників окремих галузей бюджетної сфери все ще залишається низьким. Незважаючи на збільшення у 2012 році заробітної плати за видами діяльності, які фінансуються переважно за рахунок бюджетних коштів, середня заробітна плата працівників сфери освіти та охорони здоров'я залишається значно нижчою за її середній рівень по економіці.

"У 2012 році середня зарплата у сфері освіти була меншою на 16,5 відс., у сфері охорони здоров'я та надання соціальної допомоги - на 27,3 відсотка", - підкреслили у Рахунковій палаті.

Освіта.ua
17.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алла
Никто никуда не выйдет:учителя-самая пассивная часть интеллигенции.К сожалению.
Ольга Ильницкая
А откуда ей взяться? И более того, в новостях сообщили, что и такую заложили только до октября. МВФ послал просильщиков в известном направлении, они - то знают куда пойдут эти деньги.
мила
а у нас в полтаве что-то добавили, а в марте вычли за 2 месяца. сказали, что зря повысили-денег нет. мы так ничего и не поняли.
Виталий Бабенко
конечно, повышения особого не было, но хорошо что не урезали! у меня друзья военнослужащие, так им с 1 апреля повысили зарплату на 20% за счет разовой материальной помощи, а теперь в связи с повышением зарплаты, индексацию выплачивать не будут, и получается что получать они будут меньше, чем получали до повышения и минус материалка!! все что делается в стране можно назвать первоапрельской шуткой, только от них не смеятся, а плакать хочется!!!
вчитель
Для Виталий Бабенко: Ви, комуністи,і тут політикою займаєтесь. Може вже пора за економіку подумати, перестати захищати нездар і злодіїв, а спільно взятися до роботи
Коментувати
вчитель
А в нас взагалі пезпідставно зняли доплату за роботу в гімназійних класах.
Вчитель
За три місяця нарахували підвищення 120 грн, це на мою вищу категорію, звання методиста і стаж понад 25 років. Де ж обіцяні 170 грн в міс.?Якщо не вийдемо на страйки, то так і будемо голими і босими.
вчитель
Для Вчитель:!!!!!!!!!!.....
Коментувати