Більшість школярів відпочивають у "таборах на асфальті"

Про це під час парламентських слухань, присвячених організації відпочинку і оздоровлення дітей, заявила голова освітнього комітету Лілія Гриневич

Більшість школярів відпочивають у "таборах на асфальті"

Звертаючись до народних депутатів та представників уряду Гриневич запропонувала їм уявити свою відпустку на робочому місці. "Я хотіла б звернутися до народних депутатів та представників уряду. Уявить свою відпустку, яка вам належить за законом, і яку ви проводите не в Криму, Єгипті, а може хтось і на Мальдівах, а тут в будівлі Верховної Ради і маєте прогулянку раз на день у Маріїнському парку, а на ніч йдете додому".

"І ось після цього сприйміть будь-ласка цю цифру, що з 2 млн 800 тис. дітей, які за статистикою відпочивали і оздоровлювались минулого року – 1,9 млн відпочивали в таборах з денним перебуванням при школах", - наголосила голова профільного комітету.

"Я цілком погоджуюся з визначенням «табори на асфальті», але якщо діти це квіти життя, то на асфальті квіти не ростуть і тим більше не оздоровлюються", - підкреслила Гриневич.

Вона повідомила, що за роки незалежності кількість стаціонарних дитячих оздоровчих закладів скоротилося втричі, натомість у 15 разів збільшена кількість таборів з денним перебуванням при школах.

Гриневич зазначила, що уряд з року в рік наганяє статистику оздоровлення за рахунок літніх пришкільних таборів.

"Як би хто не звітував про щорічне збільшення показників оздоровлення та відпочинку школярів, насправді вони зменшуються, бо зменшується кількість коштів, які реально виділяються на оздоровлення та відпочинок з урахуванням зростання вартості основних складових собівартості путівки", - повідомила депутат, зазначивши, що в бюджеті 2013 року цифри на оздоровлення та відпочинок дітей на 20% менші, ніж у бюджеті минулого року.

З метою виходу з ситуації, вона запропонувала розробити і прийняти національний стандарт оздоровлення та відпочинку і внести ці стандарти до закону про державні соціальні гарантії і соціальні стандарти, а також внести зміни до бюджетного кодексу України тощо.

Гриневич зазначила, що пришкільні табори потрібні, але їх потрібно перетворити на справжні центри позашкільної освіти, і при цьому передбачити можливість їх фінансування і кадрового забезпечення.

"Я закликаю уряд, народних депутатів і бюджетний комітет Верховної Ради поставитись до цієї проблеми як до пріоритетної", - підкреслила голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час парламентських слухань, присвячених організації відпочинку і оздоровлення дітей.

Освіта.ua
04.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
микола кучевський
Хороше місце табором не називають. "Лагерь" при будь-якій його організації залишається "лагером"
Александра
Помню из детсва пошла я в этот лагерь при школе. Помню только что пришла и больше ничего не помню. вот так было интересно. так как воспоминания отсутствуют, видимо больше и не ходила. Спасибо за оздоровление организаторам и интересное времяпрепровождение)))
Работаем по-новому!
Интересно, в этом году отменят " лагеря на асфальте"? Гриневич красиво говорила 5 лет назад.
елена
Опять пустые слова! Ничего не меняется , и учителей никто не слышит! Мы кричим, просим, а нас опять считают рабами!
Евгений Теплоухов
У нас родители просто-напросто делают вид, что никакого лагеря нет. Есть несколько детей, которые как дети из многодетных семей питаются в "лагере" бесплатно, но они тоже просто игнорируют этот лагерь и практику тоже.
volvh4
Добровольно-принудительное заточение детей в школьный лагерь! Да! 1 апреля надо объявить ДНЕМ Верховной Рады...
Таня
Статистика щодо оздоровлення в таких таборах робиться просто. Кожному класу потрібно обовязково здати певну суму грошей на "табір" не зважаючи на те, чи дійсно діти з класу збираються йти до табору. Хоча в нашому таборі дітей стараються розважати - походами на річку, в музеї, до кінотеатру...
рита
кому потрібні ці пришкільні табори????? Учителям - ні, батькам тим більше - ні... Але в школі просять, вимагають, благають записати дитину... Чому? Кому це вигідно? Як з цим боротися...?... знаю, що кожна школа має план - стільки-то дітей "оздоровити". Хто його ставить? чому?
Новопризначений начальник табору
Для рита: Кому вигідно? В першу чергу чиновникам з відділу освіти,які дерибанять кошти видідені на "оздоровлення" . Директорам шкіл в тандемі з завідувачами шкільних їдалень, які закуповують продукти для харчування. Чиновникам КРУ і прокуратури ,які знаходять порушення в роботі табору (дотримуватись закону просто неможливо) і отримують таку-сяку плату за лояльність... Ех забагато бажаючих підзаробити , щоб від цієї ідеї відмовитись. Не здивуюсь, якщо в кошторисі запланована заробітня плата для вихователів у таборі, яка йде кудись зовсім не туди.
Лариса Снєгова
Я вас прошу... Який сенс директору з цих таборів? Простіше відпустити вчителів у відпустку, а не заставляти працювати під час "оздоровлення".
Коментувати
Дейзи
Прийміть антикризову програму комуністів, виведіть країну зі злиднів, дайте гідну роботу і зарплату батькам, заберіть бувші табори в бандитів, виженіть звідти повій і все стане на місце.
irina12345
А шановне міністерство, мабуть, забуло, що саме у цей час вібувається ЗНО ( у нашій школі 6 сесій), та ДПА у 9 класах. От і мудрує наша адміністрація, як нагодувати дітей ( бо в школу зайти - зась!), та не пожарити їх на сонці ( у нас на півдні у цей час вже до 30-35 у затінку). Ось так і швендяємо з дітками по вулицях нашого маленького містечка.
Маша
Для irina12345: +100% прошлый год так вообще - жах! В связи с ЕВРО все на месяц раньше, учитель разрывался между ДПА в 9-11 кл., одновременно шла практика в 5-8, 10-х, одновременно ты и учитель на практике и воспитатель на отряде в своем классе + шли уроки в невыпускных классах. До нашего дебильного Министерства НЕ ДОХОДИТ, что все забаганки и вказівки кучи чиновников выполняет один(!) и тот же учитель. Пришкольные лагеря - это такое свинство, такое издевательство над детьми, родителями и учителями, такое наглое вымагательство денег и распил бюджета, что стрелять надо за такое "Оздоровление"
Коментувати
Директор школи
Оздоровлення дітей - це обов'язок місцевої влади, а не шкіл. А місцева влада нічого кращого не може придумати, як передоручити це директорам шкіл. Причому виділивши лише копійки на один гарячий обід дитини, яка "оздоровлюється" і все! Інше шукай директоре сам: збирай доплату у батьків, "тряси" спонсорів, організовуй дозвілля і т.д.. Як директор буде викручуватись у цій ситуації нікого не хвилює і ніхто про це не турбується. Давай лише хороший показник: максимальна кількість дітей, максимальна кількість споносорьких коштів, мінімальна батьківська доплата. А чиновники у кінці відрапортують "на гору" про успіхи оздоровчої компанії, та ще й вкажуть керівникам шкіл, які мало залучили спонсорських коштів, а відповідно дітей (бо платити зараз бажаючих мало).
Родион
Кому нужны эти пришкольные лагеря? Отзовитесь, дети, родители, учителя, с ужасом ждущие этой принудительной пародии на оздоровление. Парадокс: не хотим, а нас оздоравливают. Но кому-то же это надо. Тогда - зачем? Враньё и очковтирательство стало нормой для министерства давно ( взять хотя бы программу 100). Но врать без выгоды может только дурак. Вот и приходим к истине. Проведут тендеры по поставке продуктов, кто выиграет? Почему цены на продукты выше среднерыночных? Почему детей кормят в июне-июле бананами и соками сомнительного качества, когда полно своих овощей и фруктов. Вывод: оздоравливается материальное положение чиновников от образования и бизнес иже с ними, а всё нагло прикрыто заботой о детях и благими намерениями.
Тетяна
Для Родион: Пришкольний лагерь - это ужас, который жду с нового года в страхе! Почему мы ничего не можем сделать в своей стране? Я, работая в этом "лагере" с 8.00 утра до 15.00 не имею права пообедать в школьной столовой за свои деньги!!! Я должна ходить голодной, потом мне ещё час добираться домой. Чай, печенье. Бутерброд и то не возьмешь, жарко, пропадёт ещё, да и съесть некогда, я ж не могу детей бросить. Когда нибудь этот кошмар закончится? Дети сидят в школе, речки поблизости нет, в том году возили на речку, купаться конечно не разрешали, катали на катере и всё.
марія
Для Родион: !!!!!!!!!.......
Елена
Татьяна,согласна с вами!Только никто не хочет слушать нас. В этом году лагерь два месяца,а кто нибудь подумал об отпусках учителей? Нас заставляют прерывать отпуск. разве это законно?
Коментувати
сільський директор
Гарні радянські часи. Ми щодалі більше згадуємо їх. Сучасне літнє оздоровлення - це знущання над усіма, починаючи із директора і закінчуючи дітьми і батьками
Виталий Бабенко
Для сільський директор: согласен, дочь ненавидит этот пришкольный лагерь, но ходит поскольку требует и классный руководитель, и администрация школы!!! а потом с радостью уезжает в село к бабушке с дедушкой - оздоравливаться, лес, речка, свежий воздух!!! но ведь не увсех есть родители в селах или возможность отправить ребенка на море!!! а потом все удивляются, что дети у нас больные, как государство оздоравливает, такими и растут!!!!!!!!!!
Анна
Для Виталий Бабенко: А что в каких то школах заставляют насильно ходить в лагерь? Я просто живу возле одной из школ( у меня ее в этом году и сын заканчивает),но никогда не слышала что бы у нас насильно в этот лагерь затягивали(( Наоборот родители сами бегают и требуют,что бы его открыли,что бы было где детей оставить( хотя по мне пусть уж дома отсыпается,чем 5 четверть в школе сидит)
Родион
(Для Анны) Похоже Вы не только живёте "возле одной из школ", но и работаете там. Если уж родители " БЕГАЮТ и требуют" , то откройте лагерь на все три смены. А, вообще, хотелось бы посмотреть Вам в глаза.
Коментувати
Маша
Ненавижу эти школьные лагеря! Какой надо быть сволочью, чтобы заставить школы вымагать деньги с родителей и принудительно "оздоравливать" их детей на школьном асфальте. Каждый раз мне стыдно объяснять родителям, почему ребенок вместо того, чтобы поехать к бабушке или на дачу, должен пол-дня ошиваться в школе. Многие, жалея кл.рук. просто платят, но ребенка в такой лагерь не пускают. Родителей, которым на лето некуда пристроить детей - единицы. Для них можно организовать такой лагерь, один на район, не больше. А не спускать сверху цифры, сколько школа ОБЯЗАНА дать детей в школьный лагерь и сколько ДЕНЕГ ЗАПЛАТИТЬ за путевки. Украинских детей давно оздоравливают родители, кто как может, и принудительное оздоровление от хитрых котов Базилио, нашедших хитроумную схему распила бюджета, им не нужно.
Ирина Шульгина
Позволить себе нормальное оздоровление детей могут только единицы. У нас родственники на море живут, мы к ним детей отправляем. Жалко, что нет теперь столько лагерей, как в советское время, даже если не Артек, то все равно можно было что-то найти