![]() |
Про це під час парламентських слухань, присвячених організації відпочинку і оздоровлення дітей, заявила голова освітнього комітету Лілія Гриневич |
Більшість школярів відпочивають у "таборах на асфальті"
Звертаючись до народних депутатів та представників уряду Гриневич запропонувала їм уявити свою відпустку на робочому місці. "Я хотіла б звернутися до народних депутатів та представників уряду. Уявить свою відпустку, яка вам належить за законом, і яку ви проводите не в Криму, Єгипті, а може хтось і на Мальдівах, а тут в будівлі Верховної Ради і маєте прогулянку раз на день у Маріїнському парку, а на ніч йдете додому".
"І ось після цього сприйміть будь-ласка цю цифру, що з 2 млн 800 тис. дітей, які за статистикою відпочивали і оздоровлювались минулого року – 1,9 млн відпочивали в таборах з денним перебуванням при школах", - наголосила голова профільного комітету.
"Я цілком погоджуюся з визначенням «табори на асфальті», але якщо діти це квіти життя, то на асфальті квіти не ростуть і тим більше не оздоровлюються", - підкреслила Гриневич.
Вона повідомила, що за роки незалежності кількість стаціонарних дитячих оздоровчих закладів скоротилося втричі, натомість у 15 разів збільшена кількість таборів з денним перебуванням при школах.
Гриневич зазначила, що уряд з року в рік наганяє статистику оздоровлення за рахунок літніх пришкільних таборів.
"Як би хто не звітував про щорічне збільшення показників оздоровлення та відпочинку школярів, насправді вони зменшуються, бо зменшується кількість коштів, які реально виділяються на оздоровлення та відпочинок з урахуванням зростання вартості основних складових собівартості путівки", - повідомила депутат, зазначивши, що в бюджеті 2013 року цифри на оздоровлення та відпочинок дітей на 20% менші, ніж у бюджеті минулого року.
З метою виходу з ситуації, вона запропонувала розробити і прийняти національний стандарт оздоровлення та відпочинку і внести ці стандарти до закону про державні соціальні гарантії і соціальні стандарти, а також внести зміни до бюджетного кодексу України тощо.
Гриневич зазначила, що пришкільні табори потрібні, але їх потрібно перетворити на справжні центри позашкільної освіти, і при цьому передбачити можливість їх фінансування і кадрового забезпечення.
"Я закликаю уряд, народних депутатів і бюджетний комітет Верховної Ради поставитись до цієї проблеми як до пріоритетної", - підкреслила голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час парламентських слухань, присвячених організації відпочинку і оздоровлення дітей.
Освіта.ua
04.04.2013