У Міносвіти не бачать причин для закриття шкіл

В освітньому відомстві здивовані інформацією про заплановане закриття сільських шкіл у 2013 році, адже переконані, що закрити загальноосвітній заклад практично неможливо

У Міносвіти не бачать причин для закриття шкіл

Прес-службою освітнього відомства поширено повідомлення про неможливість закриття шкіл без згоди громади. Стурбованість чиновників викликана заявою голови парламентського комітету з питань науки і освіти Лілії Гриневич щодо запланованого закриття шкіл в регіонах країни, що пролунала у парламенті в понеділок 1 квітня.

"Міністерство освіти і науки занепокоєне тим, що останнім часом в Інтернет-виданнях з’являється інформація щодо шкіл, які начебто будуть закриті у 2013 році. Така інформація викликає здивування, адже говорити про заплановане закриття загальноосвітнього навчального закладу практично неможливо, у зв’язку з нормами законодавства", - йдеться у заяві відомства.

У міністерстві нагадали, що згідно законодавства, питання функціонування та розвитку мережі загальноосвітніх навчальних закладів належить до повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Також чиновники запевняють, що отримати згоду територіальної громади на закриття школи майже неможливо.

"Для закриття сільської школи необхідна згода територіальної громади, що є дуже проблематичним. Так, наприклад, для 13 шкіл Волинської області, запропонованих для закриття, немає жодної згоди територіальних громад", - упевненні працівники Міністерства освіти.

Вони переконані, що ліквідація шкіл пов’язана з відсутністю учнів в українських школах, а значна частина навчальних закладів функціонує маючи мінімальну кількість школярів.

"Ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів зумовлена відсутністю учнівських контингентів. В Україні сьогодні функціонує 504 школи І ступеня з контингентом до 10 учнів та 1559 шкіл І-ІІ ступеня з контингентом до 40 учнів", - зазначають у міністерстві.

Водночас у відомстві повідомили, що неодноразово зверталися до обласних державних адміністрацій щодо дотримання законодавства при закритті чи реорганізації навчальних закладів, необхідності висвітлення цього процесу у ЗМІ та досягненні узгоджених позицій як з батьками учнів, так і з педагогічними колективами.

У зв’язку з цим у Міністерстві освіти і науки назвали передчасною інформацію про закриття шкіл та звільнення вчителів.

"Питання щодо закриття шкіл, а також масових звільнень вчителів є передчасним. Як кажуть в народі: "Не треба ставити воза поперед коня", - заспокоюють чиновники.

Як відомо, голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич, з посиланням на інформацію даних облдержадміністрацій, заявила про заплановане закриття щонайменше 143 українських шкіл. Також, за її словами, планується звільнити майже півтори тисячі учителів, на чому держава заощадить 44 мільйони гривень.

Освіта.ua
03.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Євгенія
"планується звільнити майже півтори тисячі учителів, на чому держава заощадить 44 мільйони гривень".. ці слова здалися мені дуже страшними.. вже і на вчителях економлять . а значить, хай росте тупе покоління. тупоголовим стадом управляти набагато простіше
Дейзи
Боже, невже ти кинув соломину бідним людям! дуже хочеться вірити, що наша влада, як завжди не знехтує,не примусить, не залякає, як було вже сто разів і села залишаться зеленою оазою для віджпоинку, де житимуть молоді люли, де вчитимутьсяїх діти, а не пусткою у володіннях чергового земельного магната.
Виталий Бабенко
одно из двух - либо специально пустили утку проверить реакцию народа и минестерство побоялось осуществить задуманное, либо, что более вероятно, пока оппозиция в очередной раз отвлекала людей, власть приняла какое-то очень важное для себя решение!!!!!!!! за принятие которого нам придется еще долго расплачиваться!!!!
Василь
ЦИТ: "У Міносвіти не бачать причин для закриття шкіл." Як і не бачать, що на весняних канікулах вчителі "добровільно" пішли в відпустки без збереження зарплати. А де ж запевнення Азарова і Табачника, що цього не буде? Без згоди зверху місцеві чиновники на це б не пішли. Мабуть, в МО одне говорять вчителям, а протилежне - чиновникам.
Ирина Шульгина
Покричали, чтобы попиариться. Такие пустые заявления делать проще простого, и все в ужасе, все говорят об этом. А за этими криками никто и не слаышит, какой бардак с ЗНО, этими сборниками аттестации, что творится с выплатами зарплат, что любимая политическая сила не поддреживает коммуняк с правильной, в принципе, идеей, стягивать пеню с долгов по зарплате. Все кричат вместо этого: "Ужас-ужас, закрывают школы!"