У Міносвіти стверджують, що не зривають конкурс з українознавства

Міністерство освіти відкидає інформацію про навмисний зрив проведення конкурсу з українознавства, зазначаючи, що навпаки хочуть допомогти

У Міносвіти стверджують, що не зривають конкурс з українознавства

Про це йдеться у повідомленні Міносвіти, яке викликано інформацію журналістів тижневика "Дзеркало тижня", про те, що Міжнародний конкурс з українознавства, який вже сьомий рік поспіль з проводиться з ініціативи Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії опинився під загрозою зриву через позицію освітніх чиновників.

Офіційна причина непроведення конкурсу - положення про конкурс не затверджене Міністерством освіти і не зареєстроване в Мін'юсті.

Однак журналісти зазначають, що конкурс з українознавства має статус міжнародного, а тому положення про нього не має відповідати Положенню про всеукраїнські олімпіади, турніри, конкурси.

У свою чергу чиновники освітнього відомства переконують, що МОН не зриває конкурс з українознавства, а навпаки - намагається допомогти в його проведенні.

У відомстві наполягають, що Положення про Міжнародний конкурс з українознавства має бути затверджене наказом Міносвіти і зареєстроване в Мінюсті та відповідати нормам Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності.

Чиновники повідомляють, що за результатами опрацювання, проект Положення повернуто на доопрацювання Національному науково-дослідному інституту українознавства та всесвітньої історії, як такий, що не відповідає вимогам законодавства.

"Зважаючи на актуальність тематики конкурсу, Міністерство не заперечує, як виняток, щодо проведення у 2013 році VII Міжнародного конкурсу українознавства для учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів згідно із Положенням про Міжнародний конкурс українознавства для учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 07.02.2007 № 91", - заявили в Міносвіти.

Освіта.ua
26.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Самое интересное, что Положение, которому не соответствует Международный конкурс по украиноведенью, - Положение о всеукраинских олимпиадах, конкурсах ит.д. Там нет ни слова о международных. МОН должно было создать и утвердить положение о Международном конкурсе. Поэтому "отмазка" о несоответствии приятнута министерством за уши.
Виталий Бабенко
вот и мама говорит, что за все время ее работы в школе, такого беспорядка даже в независимой Украине небыло, не говоря уже о Союзе
Виталий Бабенко
наверное в Положении какие-то пунты возложены на МОН, вот и отправили на доработку, чтобы потом только контролировать выполнение!! пока доработают середина апреля будет, а потом, как всегда, голопом по Европам, учителя и днем и ночью будут работы проверять!! по-моему, без их "помощи" конкурс быстрее бы прошел!!