Кабмін ігнорує звернення профспілок

Лідери всеукраїнських профспілок вимагають зустрічі з прем’єром та профільними міністрами, оскільки затягування вирішення питань оплати праці бюджетників викликає напругу у колективах

Кабмін ігнорує звернення профспілок

Федерація профспілок України оприлюднила спільне звернення голови ФПУ та голів Всеукраїнських профспілок бюджетної сфери до прем’єра Азарова щодо оплати праці працівників бюджетної сфери в 2013 році.

Лідери профспілок заявляють, що на адресу Федерації профспілок надходять численні звернення від членських організацій ФПУ щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з неприйняттям Кабміном постанови "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", що викликає соціальну напругу в колективах.

"Тим самим порушено зобов’язання Уряду за пунктом 2.22 Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010–2012 роки в частині зменшення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та мінімальною заробітною платою", - йдеться у зверненні.

У профспілках зазначають, що впродовж січня – лютого 2013 року представником профспілок на засіданні уряду неодноразово піднімалось питання необхідності якнайшвидшого перегляду розмірів базового тарифного розряду за ЄТС.

"Крім того, ФПУ неодноразово зверталась до Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади з приводу вирішення зазначеної проблеми, але відповіді, що надходять, носять лише формальний характер", - наголошують у профспілках.

У Федерації профспілок повідомили, що 28 березня Президія ФПУ розглядатиме питання стану забезпечення соціально-економічних прав працівників бюджетної сфери, у зв’язку з чим просять Азарова віднайти можливість для зустрічі з головами всеукраїнських профспілок бюджетної сфери до цього часу.

Окрім цього лідери профспілок просять делегувати для участі у засіданні Президії ФПУ міністра фінансів, міністра соціальної політики та керівників міністерств бюджетної сфери.

Також профспілки зауважують на необхідності прийняття постанови "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" на найближчому засіданні уряду.

"З метою забезпечення соціально-економічних прав працівників бюджетної сфери просимо підтримати позицію профспілок щодо якнайшвидшого вирішення питання перегляду розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки в 2013 році та сприяти вирішенню даної проблеми", - підкреслили автори звернення. Лист підписано головою ФПУ та головами ЦК профспілок державних установ, працівників культури, освіти і науки, охорони здоров’я, соціальної сфери.

Як відомо, напередодні міністр соціальної політики Наталія Королевська повідомила, що її відомством підготовлено ряд ініціатив спрямованих на покращення ситуації у соціальній сфері.

Зокрема передбачається підвищити розмір посадового окладу першого розряду Єдиної тарифної сітки для 3,5 мільйонів працівників бюджетної сфери. "Це дозволить підвищити їх зарплату в середньому на 100 грн", - заявила міністр соціальної політики.

Королевська висловила сподівання, що ці, а також інші проекти рішень, будуть якнайшвидше розглянуті та схвалені Кабінетом Міністрів.

Освіта.ua
12.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лада
Ничего-ничего, скоро выборы президента и мы им припомним эти 100 гривен. Интересно они за 100 гривен будут что-то делать. Пускай даже не обращаются к бюджетникам за поддержкой!
Ира
Это уже ни в какие ворота не лезет!!! Подруга-учительница ушла на больничный, второй месяц не может добиться выплат. Сидит на шее у матери-пенсионерки. Какая страна может поставить на колени педагогов??? Такого бардака нет ни в одной стране. Обратились в региональною ячейку КПУ, там помогли и обещали разобраться, ждем разрешения ситуации. Нам там уже один раз помогли, когда не могли разрешить конфликт с местным предпринимателем-бандитом.