Міносвіти вимагає зупинити насилля над дітьми у дошкільних закладах

У профільному відомстві звертають увагу працівників дошкільних навчальних закладів на необхідності дотримання педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі та поваги гідності дитини та її батьків

Міносвіти вимагає зупинити насилля над дітьми у дошкільних закладах

Міністерство освіти звернулося до керівників органів управління освітою, а також до керівників та педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів з закликом зупинити насилля над дітьми. Про це йдеться у спільному листі заступника міністра Бориса Жебровського та голови правління Асоціації працівників дошкільної освіти Ніни Омельяненко.

У Міністерстві освіти зазначили, що звернення викликане публікацією інформації в Інтернеті та ЗМІ про негуманне ставлення до дітей, приниження їхньої гідності.

"Вважаємо це неприпустимим ні з точки зору загальнолюдської моралі, ні з точки зору професійної етики", - зазначають у Міносвіти.

У відомстві нагадують всім працівникам дошкільних навчальних закладів, що відповідно до вимог до педагогічних працівників, вони зобов’язані дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків; забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства.

"Керівникам дошкільних навчальних закладів необхідно внести до Правил внутрішнього розпорядку, виконання яких є обов’язковим для кожного працівника, вимоги щодо дотримання професійної етики. Розробити додатки, до яких включити етичні норми діяльності, моральні принципи та правила професійної поведінки і передбачити відповідальність працівників. При цьому, керівники закладів мають зробити все, щоб попередити порушення  правил  професійної етики", - зазначають у профільному відомстві.

Також органам управління освітою слід посилити персональну відповідальність керівників дошкільних навчальних закладів за дотриманням працівниками професійної етики і негайно приймати рішення щодо звільнення осіб, що проявляють фізичне або психологічне насильство по відношенню до дітей.

У той же час, керівники дошкільних навчальних закладів, педагоги повинні інформувати органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї про випадки жорстокого поводження з дітьми, насильства над ними або погрози щодо їх вчинення.

"Міністерство і громадськість свідомі того, що лише спільними зусиллями можна зупинити насилля над дітьми. Це справа нашої професійної гідності", - йдеться у зверненні.

Освіта.ua
07.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Разин
Насилие над детьми происходит ежедневно путём насаждения держмовы!!!
Маша
Для Разин: Пшол вон, тролль
Коментувати
Оптимист
Повністю підтримую! Окремі учні у школі просто знущаються над вчителями, а їхні батьки стають на їхній захист і роблять те ж саме. Вплинути на них ніяк неможливо. Держава опустила статус вчителя нижче плінтуса як зарплатнею, так і ставленням до нього. Ми - навіть гірше прислуги. На Заході держава завжди на боці вчителя. Відповідь для батьків там одна: вчитель має диплом, значить він - кваліфікований спеціаліст. У США якщо виникає проблема з поведінкою учня в державній школі, спочатку розмовляють з батьками, якщо вони не вирішують ситуацію - виключають учня зі школи. І нікого не цікавить, що інша школа - у сусідньому містечку. Ось вам і демократія. А у нас вчителя по підлозі розмажуть, у всіх смертних гріхах звинуватять
Сільський вчитель
Для Оптимист: Повністю підтримую. Вчителя перетворили на прислугу. Всі мають право вказувати вчителю що і як робити і батьки і учні. Звичайно, коли в класі з 15 чоловік 8 дітей пропускають тижнями заняття тому що вони відпочивають з батьками як не в Турції, так в Буковелі. І що вчитель їм скаже за відвідування ? А адміністрація "клює" за їхні пропуски, хоча за класне керівництво платять копійки. І діти ухмиляються, для них 2000 вчительської зарплати за місяць всього лиш день класного відпочинку... От вам і реалії освіти
Коментувати
вчитель
А хто захистить працівників навчальних закладів від насильства над ними? Чому нема кодексу етики для батьків та їхніх чад та дійсних, реальних методів впливу на них? Як же хочеться спіймати десь в темному кутку тих бездарів, ледацюг і провокаторів, що сидять в МОН та управліннях освіти і дуже гарно відлупцювати за те, що своїми масонськими "реформами" знищили колись найкращу систему освіти і продовжують принижувати людей, які за жалюгідну платню виховують чужих дітей!
наталі
Для вчитель: согласна с Вами. Учителя ни во что не ставят ни ученики, ни их родители (не все, конечно, но есть такие). Да еще и жалуются, предъявляя к учителю надуманные претензии. А представители власти, инспектора гороо вместо того, чтобы отстоять честь учителя, идут на поводу у этих горе-родителей. Посмотрите, какие передачи показывают по телевидению, как унижают учителя. А кто станет на защиту? Профсоюзы? Нет! Сильно много воли и прав дали родителям! Сами еле школу закончили с тройками, а туда же, указывают, как учить, как воспитывать. Лучше бы выполняли как положено обязанности родителей, толку больше было бы!
Коментувати