Ідеологічні кульбіти це прикриття жахливої ситуації в освіті, - Гриневич

Голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич вважає, що маніпуляції зі змістом освіти є маскуванням корупційних дій та справжніх проблем освітньої сфери

Ідеологічні кульбіти це прикриття жахливої ситуації в освіті, - Гриневич

Так політик прокоментувала зміни у змісті історичної освіти, у ході дискусії в ефірі Шустер Live.

Коментуючи процес внесення змін до програми ЗНО з історії України та історичних підручників вона зокрема зазначила, що постійні зміни не відповідають циклограмі створення освітніх програм та змушують учителів та школярів постійно пристосовуватися до змін.

"Оці ідеологічні кульбіти, які здійснює Міністерство освіти, постійно тримають в напрузі і заставляють учителів і учнів кожен раз пристосовуватися до програм що змінюються щороку чи кожні два роки, це абсолютно не відповідає циклограмі створення освітніх програм", - зазначила Гриневич.

"Це ще крім того маскує справжні проблеми освіти. Адже сьогодні Міністерство освіти займається не змістом, воно маніпулює цим змістом, щоб прикрити корупційні дії, які відбуваються, щоб прикрити ту жахливу ситуацію, яка сьогодні є з фінансуванням мережі навчальних закладів, з тими чергами які стоять у дошкільні заклади, з жалюгідною оплатою праці, яку мають викладачі і вчителі. Оці проблеми залишають на маргінесі. Зате вам вкидають ідеологічні зміни", - заявила політик.

Вона також висловила переконання, що історія має захищати свою країну. "Звичайно ми розуміємо, що живемо в багатоманітній країні, але це держава Україна і історія має бути написана з позиції захисту цієї державності", - сказала Гриневич.

"І якщо ми розуміємо в який країні ми живемо і що це країна яку ми маємо зшивати, то це означає, що в історії мають бути представлені всі ті історичні особистості, які є важливими чи для тієї чи для іншої частини України. Бо тільки так ці частини України і молоді люди можуть познати правду, світогляд, культурний контекст іншої частини України", - зазначила голова профільного парламентського комітету Лілія Гриневич.

Освіта.ua
02.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Есть ли смысл в "сшивании" дерева с металлом, воды и огня, жабы и бегемота?