Затверджено положення про шкільні природничо-математичні кабінети

Міністерством освіти розроблено положення, що визначає вимоги до матеріально-технічного обладнання та науково-методичного оснащення кабінетів з природничо-математичних предметів

Затверджено положення про шкільні природничо-математичні кабінети

Норми положення про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема кабінети з біології, географії, математики, фізики, хімії є обов'язковими для використання в школах незалежно від типу та форми власності.

Документ визначає, що основною метою створення шкільних кабінетів з природничо-математичних предметів є забезпечення оптимальних умов для організації навчально-виховного процесу.

Створення природничо-математичних кабінетів має визначатися предметною специфікою, розміщенням приміщення та оснащенням засобами навчання та шкільним обладнанням.

У загальноосвітніх навчальних закладах із малою наповнюваністю класів допускається використання навчальних кабінетів комбінованого типу (з двох предметів) за вимогами до упорядкування та удосконалення організаційно-педагогічних умов функціонування цих кабінетів.

Затвердженим положенням також встановлені вимоги до матеріально-технічного забезпечення кабінетів, зокрема шкільних меблів, обладнання, устаткування та засобів, що забезпечують безпеку життєдіяльності.

Навчально-методичне забезпечення кабінетів з природничо-математичних предметів має складатися з навчальних програм, підручників, навчальних, методичних та навчально-наочних посібників, обладнання навчального, загального та спеціального призначення з відповідного предмета.

Документ встановлює вимоги до оформлення навчальних кабінетів, для чого зокрема передбачено створення навчально-методичних експозицій.

До експозицій відповідно до спеціалізації кабінету належать: державна символіка, правила роботи в кабінеті, портрети видатних учених галузі, таблиці сталих величин, основних формул, політична карта світу, політико-адміністративна карта України, фізична карта України тощо. Кабінети мають бути забезпечені приладами для вимірювання температури та вологості повітря.

Роботою кабінетів з ПМП керує завідувач, якого призначає директор навчального закладу своїм наказом з числа учителів вищої категорії або вчителів-методистів за профілем.

Завідувач кабінету має відповідати за належний стан обладнання, приладів, упорядкування, зберігання й використання навчально-наочних посібників та інших матеріальних цінностей кабінету.

Передбачається, що завідувач кабінету з ПМП може щороку подавати пропозиції щодо оснащення кабінету засобами навчання та шкільним обладнанням керівнику навчального закладу.

Освіта.ua
22.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів