Профспілки незадоволені соціальними стандартами Держбюджету

Федерація профспілок України заявляє про спроби уряду перекласти на плечі бюджетників фінансово-економічні труднощі та просить Президента вплинути на новий склад Кабміну

Профспілки незадоволені соціальними стандартами Держбюджету

"Профспілки об’єктивно оцінюють складну поточну економічну ситуацію і Україні. Однак у профспілковому середовищі викликають занепокоєння спроби перекласти на плечі трудівників фінансово-економічні труднощі", - йдеться у листі Федерації професійних спілок спрямованому Президенту країни.

У профспілці зазначають, що ухвалений парламентом Закон "Про Державний бюджет України на 2013 рік" продовжив практику надання пріоритетності цілям економічного зростання фактично за рахунок низького рівня забезпечення державою соціальних стандартів і гарантій.

Звертаючись до Януковича, у профспілках зазначають, що у рамках соціального діалогу Федерація профспілок брала активну участь у попередніх етапах формування бюджету країни.

"На жаль, ухвалений на 2013 рік Державний бюджет сформовано Кабінетом Міністрів без належного дотримання принципів соціального діалогу та без обґрунтування причин радикального зменшення темпів зростання мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки", - йдеться у зверненні профспілки.

Також повідомляється, що у бюджеті на 2013 рік не забезпечено реалізацію завдань щодо скорочення існуючого розриву між розміром тарифної ставки працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та мінімальною заробітною платою , що залишає за межею бідності значну кількість працівників бюджетної сфери.

"Ситуація, що склалася, викликає численні звернення від профспілкових організацій та членів профспілок, в яких висловлюється занепокоєння в зв’язку з незначним зростанням соціальних стандартів та гарантій", - йдеться в листі Федерації профспілок.

Враховуючи, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" передбачено можливість його перегляду за підсумками І кварталу 2013 року, у профспілці просять Президента доручити новому складу Кабміну невідкладно розпочати консультації щодо пошуку можливих додаткових джерел і ресурсів для наповнення держбюджету, а також підготовки пропозицій стосовно змін в частині спрямування додаткових доходів на підвищення соціальних стандартів та гарантій.

"Профспілки переконані, що саме ефективна бюджетна політика має стати дієвим інструментом у реалізації економічних і соціальних реформ та позитивно позначитися на зростанні добробуту громадян», - йдеться у зверненні Федерації професійних спілок України до Віктора Януковича.

Освіта.ua
13.12.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів