Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Вчителям пропонують провести урок до Дня пам'яті жертв Голодомору
Вчителям пропонують провести урок до Дня пам'яті жертв Голодомору

Фонд Шоа Університету Південної Каліфорнії пропонує українським вчителям мультимедійний ресурс з історії Голодомору в Україні

Вчителям пропонують провести урок до Дня пам'яті жертв Голодомору

З нагоди Національного Дня пам'яті жертв Голодомору, який буде вшановано 24 листопада 2012 року, Фонд Шоа Університету Південної Каліфорнії – Інститут візуальної історії та освіти пропонує українським вчителям провести урок з використанням відеосвідчень тих, хто пережив Голодомор, і методичних матеріалів посібника «Голодомор в Україні 1932-1933 років. Людський вимір трагедії».

Посібник упорядковано українським педагогом Олександром Войтенком та рецензовано провідними вченими Тімоті Снайдером і Станіславом Кульчицьким.

«Голодомор в Україні 1932-1933 років. Людський вимір трагедії» - мультимедійний ресурс для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів з історії Голодомору в Україні. Він надає можливість одночасно розглянути історію Голоду в двох аспектах - загально-історичному та через історію пересічної людини.

Матеріали мультимедійного комплекту повністю представлені на сайті Фонду: відеосвідчення очевидців з архіву візуальної історії Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії, а також рекомендації щодо їхнього використання поряд з контекстною інформацією про Голодомор, план уроку, історичні документи, літературні твори та інші додаткові ресурси.

Запропоновані матеріали можуть бути використані на уроках історії України першої половини ХХ століття, спецкурсах з історії, спрямованих на вивчення тоталітаризму, диктаторських режимів ХХ століття, на додаткових міжпредметних заняттях з української літератури ХХ століття, а також на заняттях з правознавства, спрямованих на вивчення геноциду як юридичного поняття, суспільствознавства, етики, філософії тощо.

Посібник схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах Міністерством освіти і науки України (протокол №7 засідання комісії із суспільствознавчих дисциплін, секція «Історія» Науково-методичної Ради з питань освіти і науки України від 16.12.2009).

За додатковою інформацією можна звернутись до координатора Фонду в Україні Анни Ленчовськoї, lenchovska@gmail.com.

Освіта.ua
22.11.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!