Міносвіти імітувало проведення батьківських інтернет-зборів

Узагальнені результати інтернет-опитування батьків першокласників та оприлюднена міністерством аналітична довідка, фактично є копією документа, який було підготовлено за підсумками перших інтернет-зборів у 2010 році

Міносвіти імітувало проведення батьківських інтернет-зборів

"Інтернет-збори" батьків першокласників, що були анонсовані Міністерством освіти три тижні тому, відбувалися у формі анкетування батьків. Анкету, яка містила запитання для обговорення необхідно було завантажити з офіційного сайту міністерства та після її заповнення надіслати за запропонованою адресою.

Опитування тривало з 5 до 23 жовтня та вочевидь мало вивчити думку батьків щодо навчання їх дітей у першому класі та сприяти розв’язанню актуальних питань, що потребують вирішення.

За повідомленням Міністерства освіти участь у "інтернет-зборах" взяли майже 17 тисяч батьків. Підготовлені протягом двох днів узагальнені результати було презентовано під час проведення спеціальної прес-конференції заступника міністра освіти Бориса Жебровського.

У Міносвіти повідомляють, що батьки першокласників, які взяли участь у прес-конференції, подякували за проведення Інтернет-зборів та можливість висловити свої думки.

Варто зазначити, що проведення аналогічного опитування відбувалося вдруге. Вперше думку батьків вивчали наприкінці 2010 року.

Отже, нова аналітична довідка фактично є копією документа, який було оприлюднено за підсумками перших інтернет-зборів батьків першокласників 2010 року.

Стилістика, структура, зміст та подання статистичних даних у аналітичних довідках майже ідентичні.

Варто зазначити, що з 14 запропонованих в анкеті питань, 4 взагалі не мали варіантів відповідей, однак це "не завадило" респондентам двох опитувань у 2010 та 2012 роках надати майже ідентичні відповіді на ці запитання.

Також, у одному з питань в якому передбачалося з’ясувати думку батьків щодо якості підручників для першого класу, укладачі аналітичної довідки припустилися арифметичної помилки при підгонці необхідних показників, та посилаються на 110 % опитаних респондентів.

"Якість підручників повністю задовольняє 69 відс. респондентів, частково задовольняє 32 відс. дописувачів, 9 відс. батьків не задоволені змістом підручників для учнів 1 класів. Так, їхні повідомлення указують на складність подачі навчального матеріалу та незадовільний ілюстративний матеріал підручників", - йдеться в аналітичній довідці підготовленій фахівцями міністерства.

Крім того, наприклад, згідно з новою аналітичною довідкою не змінилося відношення батьків до організації харчування першокласників. Зокрема, за два роки не змінилася кількість батьків задоволених харчуванням своїх дітей (77 відсотків, як у 2010 році, так і у 2012 році). Також, щодо організації харчування у обох звітах з різницею у два роки абсолютно однаково зазначається, що у батьків "нарікання викликає одноманітність, відсутність у меню свіжих овочів і фруктів, масла та сиру".

Також викликає подив абсолютно однаковий відсоток, як у 2010 так і у 2012 році, щодо шаф для підручників у школах. Так у обох звітах абсолютно однаково зазначається, що "близько 16 відс. батьків повідомляють про необхідність шаф для того, щоб учнів 1 класу могли залишати в них підручники, змінне та спортивне взуття тощо".

Загалом два аналітичні звіти, за 2010 та 2012 роки, мають дуже схожий текст зі зміненими в бік покращення показниками.

Додатково див.:

Освіта.ua
27.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів