Учителі Тернопільщини вимагають від влади платити їм зарплату

У Профспілці освітян Тернопільської області заявляють, що готові вдатися до протестних акцій у разі невиконання владою зобов’язань щодо виплати зарплати

Учителі Тернопільщини вимагають від влади платити їм зарплату

Президія ради обласної організації профспілки працівників освіти і науки звернулася до Президента, прем’єра, міністра освіти та чиновників області з вимогою належного фінансування виплати заробітної плати в закладах освіти.

"Президія ради обласної організації профспілки працівників освіти і науки стурбована ситуацією, що склалась в закладах освіти Тернопільської області у зв’язку з недостатністю коштів в місцевих бюджетах на фінансування галузі освіти в четвертому кварталі 2012 року", - йдеться у листі обласної профспілки освітян.

У профспілці, із посиланням на інформацію голів районних рад області зазначають, що найскладніша ситуація склалась у шести районах області, в яких обсяг видатків на заробітну плату складає 75 % - 85 % від потреби.

У листі зазначається, що станом на 16 жовтня не виплачена заробітна плата за вересень працівникам загальноосвітніх навчальних закладів Тернопільського району. В окремих районах зарплата за вересень виплачувалася з порушенням термінів.

"Ще більшою проблемою залишається виплата заробітної плати в дошкільних навчальних закладах", - зазначають у профспілці. На даний час утворилась заборгованість у 9-ти районах області.

Найгірша ситуація в області склалася з виплатою педпрацівникам винагороди, що передбачена ст. 57 закону "Про освіту".

"До Дня працівників освіти винагорода виплачена у Заліщицькому і Кременецькому районах. Запланована така виплата у Бучацькому районі. У бюджетах інших районів взагалі не передбачено виплати педагогічним працівникам винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків", - зазначають в обласній профспілці освітян.

Також в організації повідомили, що у трудових колективах росте невдоволення ситуацією, що складається на даний час з фінансуванням галузі освіти та виплатою заробітної плати.

"Так як зарплата відноситься до категорії захищених статей видатків бюджету, звертаємось до вас взяти під особистий контроль ситуацію з виплатою заробітної плати  в закладах освіти з метою попередження протестних акцій освітян", - йдеться у листі президії ради обласної організації профспілки працівників освіти і науки Тернопільської області.

"У випадку продовження порушення законодавства щодо виплати зарплати  та гарантованих надбавок, винагород та інших виплат профспілкові органи змушені будуть вживати адекватних заходів по захисту конституційних прав членів профспілки", - йдеться у листі.

Як відомо, напередодні Дня вчителя прем’єр Азаров повідомив, що уряд постійно працює над покращенням престижності праці педагога. На переконання прем’єра "середньомісячна заробітна плата вчителя 1 категорії із 2009 року вже зросла на 1 тисячу 200 грн. (майже в 1,7 раза). На кінець 2012 року вона складе майже 3 тис. грн., а до кінця наступного – наблизиться до 3,5 тис.".

Минулого тижня реагувати на випадки несвоєчасної виплати зарплати та надбавок освітянам пообіцяли у Державній фінансовій інспекції. Про факти порушень Державна фінансова інспекція України просить повідомляти за телефоном довіри: (044) 425-38-18. У інспекції запевняють, що вживатимуть негайних заходів реагування.

Освіта.ua
19.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тарас
Про премію можна і не мріяти. Сьогодні змушують писати заяви за власний рахунок на час канікул. Проголосували не за регіони-тепер "гвалтують". Цікаво, а скільки зможемо терпіти??????????????????
Тетяна
Запоріжжя - вчителі ніколи не отримували премій до Дня Вчителя, та взагалі ніяких, а у серпні з вчителів класних керівників 4,9,11 класів взагалі зняли оплату за класне керівництво, а з інших- доплату за перевірку зошитів, були відповідні накази ТВО, мета - ніби додаткове оздоровлення працівників міського Управління освіти.
Кіра
м. Котовськ, виходить, що така ситуація по всій країні. Ні премії, ні зарплати. Ось вам і "престижність" професії.
Юля
Для Кіра: Південний регіон отримав премію до Дня Вчителя.
Irina
Неправда! Херснська область вже з десяток років не знає,що таке премія до свята.
Коментувати
Іринка
Яка премія? Про що мова? В центральному регіоні премію в 30% розмірі від окладу (в кращому випадку) можна діждатися перед новорічними святами не раніше, і то не всю з тих 30%... А ви хочете її в жовтні?
Маша
Для Іринка: в Харькове про премию ни слова (когда Кровосися был у власти 1-й раз, то премию тоже не выплатили), уже год по 2-3 дня выгоняют за свой счет, несколько раз снимали кл.руководство, кабинеты, проверки тетрадей и престиж. За замены не платят вообще, так что на 500-1000 грн. каждый месяц учителей грабят. Стабильно пасутся в наших карманах, покращуватели!..
Люда
Я тоже их Харькова, Ленинский район. Сегодня осчастливили, что что-то там дадут, но... понемножку!!!! Достали!!!! Тупо достали! Мне лично задолжали уже без копеек 2000 гр! Каждый месяц по 1000 гр выворачивают, не доплачивают.... Сволочи!
Коментувати
вінничанка
В Вінниці теж премію не дали.
Олег
Така ж ситуація в Самбірському районі Львівської області. Премія ще до цих пір не виплачена, аванс на жовтень теж. Ось така стабільність.
я
На Херсонщині теж премії не було ...
Борис
Чортківський район тернопільщини без премії вперше за років шість, зарплатня закладена у бюджеті лише до жовтня включно. Частину зарплатні давали за рахунок кредитів, які ще треба буде віддавати. Покращення відчувають всі.
жанна
Красный Луч забыл что такое премия! Даже не заложено в бюджет. Только 2 дня бесплатного отпуска каждый месяц взять обязан. Нашли самых богатых
Коментувати