В Асоціації працівників дошкільної освіти образилися на опозицію

Асоціація працівників дошкільної освіти виступає проти відміни обов’язковості дошкільної освіти для дітей старшого дошкільного віку і звинувачує опозицію у політичних забавах

В Асоціації працівників дошкільної освіти образилися на опозицію

У відповідній заяві Асоціації працівників дошкільної освіти, що опублікована на офіційному сайті Міністерства освіти і науки, засуджується ініціатива скасування обов’язковості дошкільної освіти для дітей старшого дошкільного віку.

"Останнім часом серед новинок "освітніх реформ" від опозиції з’явились обіцянки відмінити обов’язковість дошкільної освіти для дітей старшого дошкільного віку. Важко сказати, чим керуються "новатори", але пояснити їх логіку складно", - йдеться у заяві.

В асоціації наголошують, що обов’язкова дошкільна освіта для дітей старшого дошкільного віку є визнаною світовою практикою, та зазначають, що ще до прийняття відповідного закону, яким передбачена обов'язкова дошкільна освіта дітей старшого дошкільного віку, у дитячих садках уже здобували освіту майже 94% дітей старшого дошкільного віку.

На переконання авторів заяви, саме обов’язковість дошкільної освіти дає змогу забезпечити рівні стартові умови всім дітям для подальшого навчання у школі, забезпечити наступність між дошкільною і початковою ланками освіти, створити для дітей відповідний розвивальний простір.

"Враховуючи важливість дошкільної освіти, оцінюючи дошкільне дитинство як унікальний період у становленні і розвитку людини, впевнені, що відміна обов’язковості дошкільної освіти для дітей старшого дошкільного віку є неприпустимим. Адже, нині переглядається роль дошкільної освіти в суспільстві, об’єднуються зусилля сім’ї, суспільства і держави для забезпечення якості і доступності дошкільної освіти", - зазначають в Асоціації працівників дошкільної освіти.

"Обов’язковість дошкільної освіти була підтримана і більшістю працівників дошкільних навчальних закладів. Саме наша Асоціація виступала і рішуче виступає проти втручання політиків-"новаторів" в освітянські справи", - йдеться в заяві.

"Бажання руйнувати, а не будувати, зрозуміле в дитячих іграх, а не в політичних забавах. Тож не будемо повертатися назад, а впевнено крокуватимемо вперед!", - наголосили в Асоціації працівників дошкільної освіти.

Всеукраїнську громадську організацію "Асоціація працівників дошкільної освіти" було створено у 2011 році. Почесним членом асоціації є заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський.

Освіта.ua
06.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лада
Вибачте, але після нашої підготовки, вчителі початкових класів тільки в носі копирсаються, отримуючи повністю підготовлених дітей. А так говорять бо вчителям вигідно - вони ж за додаткову підготовку дітей беруть з батьків гроші по 50грн. в годину.
!!!?
Хто знайомий з новим Державним стандартом початкової освіти, то знає, що для його реалізації хоча б на достатньому рівні (чи навіть на середньому) дошкільна освіта просто необхідна, але не в тому вигляді, якою вона є сьогодні. Між дошкільними програмами та навчальними програмами початкової школи така прірва, що краще б дошкільнята відвідували підготовчі групи при школах, а не ДНЗ(((
Виталий
Очередной предвыборный бред. Как администрация портала пропустила такую "джинсу". В Украине нет обязательного дошкольного образования.
Гість
Для Виталий: Проте є в Україні обовязкова середня освіта і вчителі хабарники, і дідовщина, і діти - ізгої у батьків яких немає грошей!!!
Коментувати