Опозиція презентувала свої освітні ініціативи

Об’єднана опозиція "Батьківщина" підготувала законопроект про "Основи законодавства у сфері освіти", який буде внесено до Верховної Ради наступного скликання

Опозиція презентувала свої освітні ініціативи

Представники опозиції, які презентували законопроект, зазначають, що розроблений документ пропонує нову концепцію розвитку національної освіти – від початкової до вищої та створює передумови для її повної модернізації.

У новому законопроекті передбачено, що головним носієм змін освіти є педагог. Зокрема, законопроектом опозиції передбачається, що оплата праці вчителя має формуватися на базі розміру середнього посадового окладу не меншого від середньомісячної заробітної плати по промисловості.

За словами Лілії Гриневич, законопроект визначає децентралізацію освіти для регуляторних функцій та фінансування. "Кошти на освіту мають потрапляти якнайближче до споживача, до кожної окремої людини. Ми визначаємо тут нормативне фінансування, фінансування через гранти чи державне фінансування", - сказала Гриневич.

За її словами, у такому разі кошти йтимуть не лише на оплату, скажімо, зарплат для вчителів, а й на друк нових підручників, підвищення кваліфікації педагога тощо.

Окремо Гриневич розповіла про реалізацію програми "Знай англійську, як українську", яку відповідно до законопроекту вивчатимуть у середній школі на рівні з українською мовою.

Вона також прокоментувала закриття сільських шкіл. "Ми стоїмо на позиції, що у кожному населеному пункті, де є діти дошкільного та початкового віку, обов’язково має бути відповідний навчальний заклад, таких дітей не можна возити без бажання їх батьків", - наголосила Гриневич.

Крім того, законопроект передбачає ідею внутрішньої мобільності, а саме можливість студентів вищих навчальних закладів самим обирати предмети, які вони вивчатимуть.

"Ми виступаємо за комфортність навчання і можливість кожного вибрати собі траєкторію навчання. Можливо, у радянські часи були потрібні 120 однакових інженерів, але зараз потрібні нові кадри, які здатні вчитися протягом життя, тому ми придумали і розробили ідею внутрішньої і зовнішньої мобільності - здатність студентів обирати собі предмети та переходити до іншої освітньої установи як у межах України, так і закордоном", - сказала народний депутат Леся Оробець.

Відповідно до норм закладених у законопроект, освіту в Україні мають контролювати представники громадськості та фахівці через новостворену Національну комісію з питань регулювання у сфері освіти та науки. Передбачено, що це буде незалежний колегіальний орган, склад якого затверджуватиме Верховна Рада. Комісія ліцензуватиме навчальні заклади та освітні програми.

Представники об’єднаної опозиції "Батьківщина" заявили, що розроблений законопроект про "Основи законодавства у сфері освіти" буде внесено на розгляд Верховної Ради наступного скликання. Із текстом документа можна ознайомитися за наступним посиланням.

Освіта.ua
03.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Б.М.
Для АВТОРІВ законопроекту, якщо вони читають ці дописи. Перш ніж розробляти законопроекти про освіту, порадьтеся з вчителями, викладачами, а не з Гриневич чи Оробець, які жодного відношення не мають до освіти.
Б.М.
Ми виступаємо за комфортність навчання і можливість кожного вибрати собі траєкторію навчання. Можливо, у радянські часи були потрібні 120 однакових інженерів, але зараз потрібні нові кадри, які здатні вчитися протягом життя, тому ми придумали і розробили ідею внутрішньої і зовнішньої мобільності - здатність студентів обирати собі предмети та переходити до іншої освітньої установи як у межах України, так і закордоном", - сказала народний депутат Леся Оробець. Це вершина мудрості депутата Л. Оробець, яка чомусь себе вважає компетентною в питаннях освіти, жодного дня не працюючи в ВНЗ.
Б.М.
За словами Лілії Гриневич, законопроект визначає децентралізацію освіти для регуляторних функцій та фінансування. "Кошти на освіту мають потрапляти якнайближче до споживача, до кожної окремої людини. Ми визначаємо тут нормативне фінансування, фінансування через гранти чи державне фінансування", - сказала Гриневич. Такі як п. Гриневич протягом років незалежності на закордонні гранти вгробили освіту в Україні. Ніхто вам не дасть грантів на розвиток математики, фізики, хімії, тому що ніхто не хоче готувати собі конкурентів.
Б.М.
У новому законопроекті передбачено, що головним носієм змін освіти є педагог. Зокрема, законопроектом опозиції передбачається, що оплата праці вчителя має формуватися на базі розміру середнього посадового окладу не меншого від середньомісячної заробітної плати по промисловості. Це стаття 57 чи 58 діючого закону про освіту, який не виконується. Чому шановні кандидати в депутати, будучи депутатами Верховної ради не забезпечили його виконання в 2007, 2008, 2009 роках?
Vlad
"законопроектом опозиції передбачається, що оплата праці вчителя має формуватися на базі розміру середнього посадового окладу не меншого від середньомісячної заробітної плати по промисловості." А чому би не менше від середньомісячної заробітної плати депутата Верховної Ради? Якщо "буде новостворена Національна комісія з питань регулювання у сфері освіти та науки", то куди подінуться усі старі міськ- і райВО, працівники яких змагаються тільки в одному - хто більше створить різних паперів, на які заклади освіти повинні негайно подати інформацію, виконати, вдреагувати і т.п.
Учитель
Многовато громких слов, по поводу английского-хороша идея, но для совершенства языка нужна среда общения, а поездки в англоязычные страны доступны далеко не всем. И почему выбор предметов рассматривается только в высшей школе? Не пора ли дать возможность ученикам 10-11 классах учится делать сознательный выбор. Вопрос о зарплате так и остался на уровне лозунгов? О положении учителя в обществе, как говорят, no comment
Иван
Сразу хочется проголосовать против!
Валентина
Очередной бред!