Томенко просить Азарова забезпечити школи необхідним обсягом підручників

Віце-спікер ВР Микола Томенко зазначає, що вкотре на початку нового навчального року гостро постає проблема своєчасного забезпечення підручниками загальноосвітніх навчальних закладів

Томенко просить Азарова забезпечити школи необхідним обсягом підручників

З метою вирішення зазначеного питання, Микола Томенко направив звернення прем’єр-міністру Миколі Азарову з проханням сприяти належному забезпеченню усіх навчальних закладів країни необхідним обсягом навчальної літератури.

"Вкотре на початку нового навчального року в Україні гостро постає проблема своєчасного забезпечення підручниками загальноосвітніх навчальних закладів", - зазначив Томенко.

Він нагадав, що багатьом освітянам і школярам 2010/11 навчальний рік запам’ятався тим, що деякі підручники до них надійшли наприкінці навчального року. Політик додав, що тоді, у відповідь на його депутатське звернення, Генеральна прокуратура встановила, що Міністерство освіти і науки "не забезпечило належне виконання повноважень відповідно до вимог Закону України "Про освіту" щодо випуску підручників для школярів".

"Однак, не набагато кращою була ситуація зі своєчасним забезпеченням школярів навчальною літературою і в минулому 2011/12 навчальному році", - зазначив Томенко.

Віце-спікер зауважив, що, на жаль, і цього року ситуація зі своєчасним забезпеченням підручників також викликає занепокоєння. Він розповів, що минулого тижня під час його поїздки по Закарпаттю вчителі та батьки неодноразово зверталися з цього приводу.

Зокрема, жителі села Худльово Ужгородського району повідомили, що учні досі не отримали належну кількість підручників. Так, недоукомплектовані підручники "Основи здоров’я" для 2 класу, "Читанка" і "Математика" для 4 класу та інші.

Зважаючи на викладені факти та беручи до уваги те, що у Міносвіти неодноразово заявляли, що в цьому році проблеми із забезпеченням підручників будуть вирішені ще до початку навчального року, Томенко попросив прем’єр-міністра втрутитися в ситуацію та сприяти належному забезпеченню усіх навчальних закладів країни необхідним обсягом навчальної літератури.

Нагадаємо, напередодні початку нового навчального року, у Міністерстві освіти повідомили про своєчасне виконання держзамовлення на видання та доставку підручників для учнів 1 та 11 класів.

У Міністерстві освіти зазначають, що підручники для учнів 1 та 11 класів видано на 120% від прогнозованої кількості учнів. Букварів, що видаються один раз на 3 роки видано на 110% від прогнозованої кількості першокласників.

За інформацією Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, у 2012 році було передбачено видання підручників для учнів 1, 2 та 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською, російською та іншими мовами національних меншин.

Освіта.ua
18.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель німецької мови
СКАЖІТЬ,БУДЬ-ЛАСКА,ДЕ МОЖНА КУПИТИ ПІДРУЧНИК "GUTEN TAG" 9 КЛАС БАСАЙ?НЕ МОЖУ НІДЕ ЗНАЙТИ(((
katrinka
Наша гімназія не отримала англійської, захист вітчизни, на 10 клас, на 11 - фізики, алгебри, геометрії,економіки, української літератури.
наталі
чому не створити бібліотеку електронних підручників???????
katrinka
Для наталі: Для держави не вигідно викладати електронні версії - це ж втрата грошей
Коментувати
Вчитель
Цього року страждає 2 клас, бо в минулому році на школи дали підручників по кількості учнів, нас на 10 більше в цьому році. Де взяти книги дітям?така ситуація в більшості шкіл. Суми.
Вчитель німецької мови
Для Вчитель: У нас на 9 учнів дев'ятого класу 5 підручників з німецької мови.Романіський р-н.Житомирська обл.СКАЖІТЬ,БУДЬ-ЛАСКА,ДЕ МОЖНА КУПИТИ ПІДРУЧНИК "GUTEN TAG" 9 КЛАС БАСАЙ?НЕ МОЖУ НІДЕ ЗНАЙТИ(((
Коментувати
olja
в полтаві зовсім немає підручників з іноземної для 10-11 класів
батьки
Для olja: У нас 2 сина: у 10 та 11-му класах. Підручників з англійської мови у минулому році не було, зараз теж немає. ДНІПРОПЕТРОВСЬК.
Коментувати
!!!!
дуже часто не вистачає вчителям підручників, їх купувати за власні кошти, щоб підготуватись до роботи? чому не надрукувати підручників вдвічі більше і один комплект залишати дітям вдома ,а інший був би у школі, бо не кожна дитина донесе свій портфель з такою вагою!!!!!!!!!
Ірина.
В м. Запоріжжі для 2 класу не стає підручників з Основ здоров'я, курсу "Я і Україна", Читанки.