ЮНЕСКО закликає до боротьби з неписьменністю

Вже 40 років ЮНЕСКО святкує Міжнародний день грамотності, нагадуючи тим самим всьому світу, що грамотність є правом людини і основою будь-якого навчання

ЮНЕСКО закликає до боротьби з неписьменністю

У цьому році завершується Десятиліття грамотності, проголошене Організацією Об'єднаних Націй у 2002 році з метою активізувати діяльність урядів усіх країн з ліквідації неписьменності.

Як повідомляє прес-служба ЮНЕСКО, після закінчення десяти років і незважаючи на значні зусилля і певні успіхи, 775 мільйонів осіб все ще вважаються неписьменними, причому 85% з них проживають в 41 країні.

Ці цифри набагато гірше тих цілей, які ставилися програмою «Освіта для всіх» в 2000 році і передбачали вдвічі скоротити рівень неписьменності в світі до 2015 року.

6 і 7 вересня, в рамках святкування Міжнародного дня грамотності (8 вересня), ЮНЕСКО збере делегатів із 41 країни з найвищими показниками неписьменності, в числі делегатів очікуються 16 міністрів і заступників міністрів освіти.

Змістом зустрічі стане аналіз досвіду, отриманого за минуле десятиліття, і пошук шляхів прискорення поширення грамотності, з тим щоб досягти цілей 2015 року.

До делегатів приєднаються представники ЮНЕСКО та інших установ ООН, фахівці в області поширення грамотності, а також зацікавлені представники громадянського суспільства та приватного сектора.

На цій міжнародній зустрічі високого рівня за круглим столом також будуть прийняті національні плани дій, спрямовані на досягнення цілей 2015 року і будуть закладені основи для їх реалізації.

Освіта.ua
06.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
leox
А для чого?