Примусові збори коштів з батьків є порушеннями закону, - Луцький

Примусовий збір коштів класними керівниками або директорами шкіл з батьків учнів має завершуватися звільненням представників адміністрації навчального закладу

Примусові збори коштів з батьків є порушеннями закону, - Луцький

"Будь-які примусові збори коштів з батьків - є порушеннями закону зі сторони адміністрації шкіл. Такої практики не повинно бути у навчальних закладах. Якщо батьки хочуть якось покращити умови навчання їхньої дитини, то це має бути їх особистим рішенням", - зазначив голова комітету ВР з питань науки і освіти.

Луцький також додав, що якщо батьки мають можливість і бажання допомагати школі, то це потрібно робити відкрито і прозоро.

"Під час минулорічних інтернет-зборів батьків виявилося, що близько 40% батьків турбують збори коштів на потреби школи: шкільне обладнання, меблі, вікна, двері, матеріали для ремонтних робіт тощо. Тоді самі батьки і запропонували схему створення офіційного рахунку, певного благодійного фонду школи, куди будуть надходити, я хочу підкреслити, - добровільні, лише за їх власним бажанням та рішенням, внески від батьків, кошти меценатів, внески від випускників. Ці кошти будуть витрачатися тільки за умови відповідного рішення батьківського комітету, а не за вимогою класного керівника чи директора школи. Тобто якщо батьки вважають необхідним щось зробити в школі, то вони роблять. І адміністрація школи не має до цього жодного відношення", - зазначив він.

За його словами, така схема дозволить створити інструмент контролю за використанням цих коштів.

"Таким чином батьки зможуть в будь-який момент отримати звіт за кожну витрачену гривню", - зазначив депутат.

Голова парламентського комітету також додав, що у якості спонсорів та меценатів школи потрібно залучати випускників.

"До цього благодійного фонду могли б також робити внески колишні випускники школи, які досягли певних висот у житті. З цього фонду можна було б виплачувати стипендій обдарованим учням. Така система меценатства поширена і у США, і в Європі", - зазначив народний депутат.

УНН
04.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ксюха
Скажіт мені мамі випусниці.Чи мае право директор через класного керівника вимагати у випусного класу подарунок школі?Ви неподумайте що я невдячна така .Я вдячна школі але чому за наш рахунок збагачуеться гаманець директора,вчителів.Я розумію що школи фінансують погано.Але чомусь директора,вчителів нецікавить де я буду брати кошти?Що я відриваю від дітей.Їх це нецікавить, винь да положю.Я вдячна але коли примусово пропонують купити подарунок школі Плазменний телевізор мені здаеться що це занадто.Миж незабираемо усе те що придбали за пару попередніх років навчання(а саме-компьютер,стіл під компьютер,змінили інтерер класу,зробили капітальний ремонт у класі,поміняли три величезних вікна на пластикові,немалі кошти тому як у класі тільки ми одні)поставили жалюзі,купили штори,домовились нам поміняли парти.А ще ми наприкінці кожного навчального року робимо ремонт як укласі так і у школі,актовому залі,спортзалі,їдальні(здаемо кошти)а адміністрація школи такбимовити робить.Купуючи матеріали...
lena
я педагог и бабушка второклассницы. поэтому проблему знаю с двух сторон. Директора школ абсолютно безграмотны в экономических и правовых вопросах, хорошая хозяйка никогда не оставит квартиру неприбранной а семью без обеда. Именно из-за неумения четко ставить задачу. накапливать деньги, умело вводить образовательные услуги привели к той ситуации, которая сегодня сложилась в школе. Вторая сторона проблемы, это откровенное желание части родителей "купить" хорошие оценки и аттестат своему чаду. Аморальность и родителей и учителей очевидна. Парирую сразу, я быстро поняла. что родители меня просто покупают, категорически отказалась от всех видов подарков. Мне дети стали дарить свои рисунки, стихи, вот это было признание меня как любимого учителя. мы должны четко понять, что "халявные" деньги только развращают, поэтом укаждый год одно и тоже: крыша, линолиум, окна, бумага, подарки и дальше по замкнутому кругу.
пересічний
Аж плачу від нардепівської уваги! Яка ж розумна людина Луцький. Існуючі нормативи потребують такої звітності, що батькам без утримання бухгалтера не обійтись, ще й банківські послуги треба сплатити, а кру вважає ці гроші взагалі бюджетними з усіма наслідками, казначейство в свою чергу промурижить тижні три, відділ освіти натякне де та за якими цінами бажано придбати. Коло замкнулось.
!!!!
мені так сподобалась фраза "Якщо батьки хочуть якось покращити умови навчання їхньої дитини",а чому працюючі на заводі не хочуть покращити своє існування на роботі, або у верховній раді покращення відбувається за держкошти?ну покращити умови навчання ще можна витримати, а лабораторне обладнання і обладнання кухні теж повинні батьки забезпечити чи може пора звернути увагу на повну відсутність фінансування з боку держави?
Ігор
Шановна, я з вами цілком згоден, але я так розумію, що вам деякі детелі не відомі. Кошти виділяються відповідно до потреб-зарплати, комунальні послуги, харчоблок,і головне, що вас всіх бентежить - побутова необхідність школи. пояснюю це ремонти, окрема графа на придбання техніки ( компи і тд.), а також інвентар- віники ітд. Наприклад в нас на Добренську школу Баштанського району Миколаївської обл. в 2013 році, було виділено понад 1млн грн. з них 268 тис. на побутову необхідність, і 1000 гр. на інвентар.Директор Бородін В.А. дуже довго не хотів розкривати цю таємницю наживи, на батьках, кошти постійно збирались шахрайницьким шляхом, сказати по правді в цьому винна не система, а самі батьки які ведуться на весь цей "розвод", знаєте привичка дуже цікава штука, а особливо як, що це стосується грошей. Коли розкрились махінації директора, та вичестоячого керівництва, директор почав відмазуватись слідуючим-цитую"Ви не розумієте в який ви час живете... далі- коли в нас не горіло світло, коли в нас не було води.Сміх..
Коментувати
Лилия
Наша держава "загрібає жар" чужими руками! Вони такі правильні, а вчителі - корупціонери! Скинули все на школи. Ніяких коштів не виділяють.
Ігор
Для Лилия: Вас взагалі ні хто до уваги не взяв, а лише використовують. Кошти виділяють, тільки квітанції пришивають до обліку витрат, а державні кошти з бюджету деребанять.
Коментувати
Сергій
Коли ж належним чином будуть фінансуватись школи?!!! Міністерство ставить завдання, але не забезпечує коштами. Наприклад, будова внутрішніх туалетів!!! Дай бог кожній сільській школі меценатів, бо жодної копійки на ремонт в цьому навчальному році не було виділено! Побійтеся бога можновладці, а не звинувачуйте школи!
Іринка
Для Сергій: А бог все бачить - він віддячить!
Stiv
Якщо батьки хочуть, нехай покращують, бо можновладці не хочуть і не будуть!!!
Марина
Міністерство освіти ставить завдання вправно, а коли ж нарешті можновладці перестануть по пусту базікати та почнуть забезпечувати коштами освітні заклади. Бо вимальовується така картина директор школи та вчителі-корупціонери,хабарники, а можновладці занадто правильні. Я навіть не здивуюсь ,що вчителів примусять робити ремонтні роботи за власний кошт.
Коментувати