У Міносвіти заявляють про виконання держзамовлення на видання підручників

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти повідомляє про те, що держзамовлення на видання та доставку до областей підручників для учнів 1 та 11 класів виконане своєчасно

У Міносвіти заявляють про виконання держзамовлення на видання підручників

За інформацією інституту для учнів 1 класу надруковано 63 назви підручників загальним накладом 4 млн. 345 тис. примірників, а для учнів 11 класів надруковано та доставлено 42 назви підручників загальним накладом 1 млн. 853 тис.

Підручники для учнів 1 та 11 класів видано на 120% від прогнозованої кількості учнів. Букварів, що видаються один раз на 3 роки видано на 110% від прогнозованої кількості першокласників.

Загалом, за інформацією Інституту інноваційних технологій, у 2012 році передбачено видання підручників для учнів 1, 2 та 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською, російською та іншими мовами національних меншин загальним накладом 11,7 млн. примірників, з них - 2 056 838 підручників мовами національних меншин, в тому числі російською мовою 1 990 730 примірників.

Співвідношення мов визначалося відповідно до заявок обласних управлінь освіти і науки, які, в свою чергу ґрунтувались на побажаннях батьків та їх дітей вільно обирати мову навчання.

В установі зазначають, що виконання держзамовлення 2012 року не означає, що знято всі проблеми забезпечення вихованців дошкільних навчальних закладів, учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, а також студентів вищих навчальних закладів. Проблемою, яка потребує термінового вирішення, залишається забезпечення навчальною літературою учнів спеціальних навчальних закладів. Декілька останніх років не виділяються кошти на видання навчальної літератури для вищих навчальних закладів. Потерпають від відсутності підручників з фахових дисциплін учні професійно-технічних училищ.

У новому 2012/13 навчальному році учні першого класу починають навчатися за новим державним стандартом, навчальними програмами та підручниками. На перше вересня 2012 року учні перших класів будуть стовідсотково забезпечені підручниками.

Однак у Інституті інноваційних технологій і змісту освіти наголошують, що з метою покращення якості навчальної літератури під час використання вищезазначених підручників у навчальному процесі педагоги будуть визначати усі позитивні і негативні сторони діючих підручників, а всі зауваження надсилатимуть до інституту, який у свою чергу передаватиме їх видавництвам, які до початку друку нових тиражів підручників зобов’язані врахувати надіслані зауваження.

Освіта.ua
29.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
peregrin70
Чугуїв, Харківська обл. 10 клас. Видається 1 підручник на двох учнів (з усіх предметів). Даєш навчання за новим стандартом. Де обіцяні електронні підручники?
О
Кіровоградська область : немає підручників для 1 класу з англійської мови !
Ніна
А підручників з деяких дисциплін так у школі і не з'явилося....