Міносвіти впроваджує новий стандарт початкової школи

Починаючи з 1 вересня поточного року Міністерство освіти і науки, молоді та спорту впроваджує новий Державний стандарт початкової загальної освіти

Міносвіти впроваджує новий стандарт початкової школи

Про це міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив під час своєї доповіді на колегії МОНмолодьспорту, яка пройшла 28 серпня 2012 року.

У заході взяли участь члени колегії на чолі з міністром, освітяни з усіх регіонів України та представники засобів масової інформації.

Засідання було присвячене питанням готовності навчальних закладів до нового навчального року та особливостям впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти з 1 вересня поточного року.

Нагадаємо, 20 квітня 2011 року Кабінет Міністрів України затвердив новий Державний стандарт початкової загальної освіти, спрямований на впровадження інноваційних реформ у початкову освіту задля її модернізування згідно з вимогами сучасності.

Одним із кроків стало впровадження у новому стандарті інформаційно-комунікаційних технологій. Відповідно до нового Державного стандарту, всі учні початкової школи, починаючи з 2 класу, почнуть освоювати та використовувати їх в практичній діяльності. "Переконані – це дасть можливість вивести нашу країну з останніх місць у використанні ІКТ у європейські та світові лідери", - повідомив Дмитро Табачник.

Ще одна особливість стандарту – введення нових програм вивчення іноземних мов, згідно з якими учні в усіх школах України з першого класу почнуть вивчати одну іноземну мову, а починаючи з п’ятого класу – другу.

Окрім цього, буде можливість для учнів старшої школи за власним бажанням слухати ряд предметів іноземною мовою. Як розповів міністр, освітній департамент Ради Європи ознайомився з новими програмами, назвавши їх "лінгвістичною революцією".

Утім, за словами Дмитра Табачника, найголовніше завдання нового стандарту – нормалізація стану здоров’я учнів навчальних закладів України.

"Слід змінити всю організацію життєдіяльності дітей в школі, створити в ній емоційний і фізичний комфорт. Кожен урок, відповідно до нового стандарту, мусить мати дві фізичні паузи, а всі вимоги медиків мають виконуватися", - пояснив міністр.

Освіта.ua
29.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Нина
В школах нет номальных условий. Нищета.Вы посмотрите за какими партами учаться дети. Наглядности нет. Зимой холодно. А вы стандарты вводите.
Тамара
Прежде чем вводить новые стандарты , необходимо обеспечить школы оборудованием.Сейчас школы выживают за счет родительских благодийных внескив
Леся
Треба, щоб люди заможніше жили. Не окрема купка людей, а більшість. Тоді будемо не на останніх місцях у світі. А не вводити нові стандарти.