З вересня у школах введуть "годину психолога"

Міністерство освіти вважає, що керівникам шкіл необхідно переглянути систему роботи шкільних психологічних служб

З вересня у школах введуть "годину психолога"

Таке рішення викликане результатами опитування дітей віком 10-17 років, що були оприлюдненні Уповноваженим Президента України з прав дитини у червні поточного року. У Міносвіти зазначають, що аналіз опитування дітей засвідчив, що кожна друга дитина зазначає порушення або недотримання прав, які мають бути гарантовані в суспільстві.

Зокрема, 56% дітей вважають, що в країні порушується право на захист від жорстокості, знущання, брутального поводження. 52% вважають, що існують випадки сексуальної експлуатації дітей, 47% - що діти піддаються трудовій експлуатації.

48% дітей висловили думку, що порушується право дітей на висловлювання власної думки. 43% зазначили, що знають про випадки, коли діти, які вчинили злочин, піддавалися тортурам та приниженню.

Також важливим питанням для дітей, які стали жертвами злочину, є отримання психологічної допомоги, але лише 19% постраждалих її отримали, зазначається у листі профільного відомства.

У зв’язку з цим у Міністерстві вважають, що керівникам навчальних закладів необхідно переглянути систему роботи шкільних психологічних служб і рекомендують запровадити з вересня 2012 року проведення "години психолога", яку необхідно передбачити у плані роботи навчального закладу.

Упроваджена "Година психолога" має проводитися в частині позакласної роботи один раз на місяць для кожної групи або класу.

Окрім того, у міністерстві вважають за доцільне забезпечити обов’язкове проведення психологами та соціальними педагогами особистісно зорієнтованих факультативних курсів, що рекомендовані профільним відомством і закладами післядипломної педагогічної освіти.

Результатом запровадження "години психолога" та проведення психологами факультативних курсів має стати розв’язанням ряду соціально-педагогічних проблем в учнівському середовищі та забезпечення педагогічним навантаженням цієї категорії педагогічних працівників, оскільки значна їх кількість працює на 0,5, 0,75 та 0,25 ставки.

Освіта.ua
23.07.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
Разработан ли план для "години психолога" для умственно отсталых детей школ-интернатов или же нужно составить свой план работы в соответствии с проблемой школы?
Директор
Очередной показушный и самопиарный бред господ Павленко и Жебровского. Лучше бы отменил безмерное количество глупых журналов, отчетов и планов, которые сегодня психологи вынуждены заполнять по прихоти чиновников от образования. А в освободившееся время психологи сами и со своими коллегами педагогами смогли бы определить содержание и формы своей работы. Как надоели ценные указания дилетантов.
Неравнодушный
Как насчет уже составленных учебных планов? О каких ещу "забезпеченнях педагогічним навантаженням цієї категорії педагогічних працівників, оскільки значна їх кількість працює на 0,5, 0,75 та 0,25 ставки" идет речь? Почему эта мысль возникла в конце июля? Это будет за счет местных бюджетов , у которых нет денег?
Светлана
В нашей школе психолог работает и без министерских решений. Проводит тестирование, выступает на педсоветах с рекомендациями, проводит классные часы по просьбе классных руководителей, работает с трудными учениками и ведет прием родителей. Только вот дети и родители настороженно к этому относятся. Для них психолог и психиатр одно и то же.
Андріана
Схвалюю цю ідею! У нашій школі робота психолога обмежується проведенням усіляких анкетувань, результатами яких ніхто не цікавиться. Дієву допомогу школярам, педагогам психолог і не збирається надавати. Тепер, можливо, буде більше спілкуватися з учнями, застосує свої знання на практиці.
Сільська вчителька
Для Андріана: У нас так само. Допроситися щоб психолог провів тренінг чи бесіду дуже важко. Все на класному керівнику.
Сільський психолог
Значить, шановна, психолог у вас не компетентний. У психолога в плані роботи чітко повинно бути прописано проведення розвивальних та тренінгових занять 1 раз на місяць з кожним класом (якщо психолог працює на ставку). Маєте повне право отримати пояснення стосовно роботи з вашим класом. В нашій школі принаймні з цим суворо. Іноді ображає думка людей про те, що психологи нічого не роблять у школі. Повірте, є багато професійних і компетентних шкільних психологів, які просто обожнюють свою роботу! І найвища нагорода - вдячні посмішки учнів!!! А стосовно введення години психолога - це дуже добре. Якщо раніше психолог бігав по всій школі, шукав підходящий для дітей час для роботи (сам же працює до 17 щодня), узгоджував з класним керівником, ЗДНВР, директором. То зараз у психолога буде законна година для роботи і ніхто нічого не відмінятиме і не переноситиме! Бажаю, шановні колеги, плідної співпраці зі шкільними психологами)))
Наталия
У психолога в школе столько бумажной работы (отчеты, журналы, анализ каких-то данных), что ему часто не до работы с учениками. А еще, осенью они планируют работу, а весной составляют годовой отчет - что же остается?
Коментувати