Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Кількість дітей, які не відвідують школу, знову зростає, особливо в Африці
Кількість дітей, які не відвідують школу, знову зростає, особливо в Африці

Згідно з новими даними Міжнародного статистичного інституту ЮНЕСКО (МСІ), ситуація із забезпеченням доступу до освіти перестала поліпшуватися

Кількість дітей, які не відвідують школу, знову зростає, особливо в Африці

Дослідження показало, що в 2010 році кількість дітей молодшого шкільного віку, які не відвідують школу, склало 61 мільйон, тобто стільки ж, скільки в 2008 році. В останні 15 років спостерігалася стійка тенденція до зменшення кількості дітей, які не отримують освіти.

Найбільше поліпшення ситуації було помітно серед дівчаток: якщо в 2000 році вони становили 58% серед дітей, які не відвідують школу, то в 2010 році, їх частка зменшилася до 53%. Проте в даний час поліпшень не спостерігається, і кількість дітей, які не отримують освіту, залишається майже незмінною.

Така тенденція пояснюється, здебільшого, ситуацією в країнах Африки на південь від Сахари, де кількість дітей, які не відвідують школу, є найбільшою. 23% дітей шкільного віку цього регіону ніколи не ходили до школи або кинули навчання на рівні початкової освіти. Загальна кількість дітей, які не мають доступу до освіти, піднялася в цьому регіоні з 29 мільйонів у 2008 році до 31 мільйона у 2010 році. У Нігерії число таких дітей становить 10,5 мільйонів, в Ефіопії 2,4 мільйони.

За словами Генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової, така тенденція за три роки до дати, наміченої для забезпечення загальносвітової початкової освіти, є приводом для серйозного занепокоєння.

«Доступ до освіти - не тільки право кожної людини. Освіта дає можливість вирватися з убогості і відкриває шлях до подальшого розвитку. Висновки, які ми повинні зробити на основі цих даних, очевидні: нам потрібна ще більша прихильність глобальним зобов'язаннями і національні програми, адресовані, насамперед, маргіналізованим верствам населення і спрямовані на забезпечення ефективності навчання», - говорить Ірина Бокова.

З іншого боку, в країнах Південної та Західної Азії спостерігаються значні поліпшення. Число дітей, які не отримують освіту, тут знизилося з 39 до 13 мільйонів за період з 1990 по 2010 рік. В арабських державах кількість таких дітей становить 5 млн, в інших регіонах кількість дітей, які не отримують освіту також істотно зменшилася: 2,7 млн в країнах Латинської Америки і Карибського басейну, 1,3 млн у Північній Америці та Західній Європі, 0,9 млн в Центральній і Східній Європі і 0,3 млн у Центральній Азії.

За оцінками МСІ, в світі з 61 млн дітей, які не відвідують школу в даний час, тільки 27% в перспективі отримають повну освіту. Ще 26% почнуть, але не закінчать школу, а у 47% ніколи не буде можливості вчитися.

Найчастіше обмежений доступ до освіти є результатом маргіналізації. Зазвичай не отримують освіту діти з бідних районів, які живуть у віддаленій сільській місцевості або регіонах, залучених у збройні конфлікти, а також діти, що належать до етнічних, расових і мовних меншин.

Разом з тим, що гарантований доступ кожної дитини до освіти сам по собі є найважливішим завданням, забезпечення початкової освіти здатне чинити позитивний вплив на майбутній розвиток. У країнах з низьким рівнем доходу кожен додатковий рік навчання збільшує середній дохід людини приблизно на 10%. Крім цього, освіта може стимулювати загальне економічне зростання. Дослідження 50 країн в період з 1960 по 2000 рік показало, що кожен додатковий рік навчання збільшував ВВП цих країн на 0,37% на рік.

Освіта також позитивно позначається на здоров'ї і благополуччі людей. Було встановлено, що освіта матері зменшує рівень дитячої смертності. Кожен додатковий рік навчання може знизити ризик дитячої смертності на 7-9%.

Хоча за допомогою однієї освіти не можна викорінити ВІЛ і СНІД, освіта допомагає обмежити поширення вірусу. Дані Всесвітньої доповіді з моніторингу освіти для всіх, опубліковані ЮНЕСКО, показали, що тільки 59% матерів без шкільної освіти з 16 країн Африки на південь від Сахари знали, що використання презервативів може знизити ризик зараження ВІЛ-інфекцією.

Освіта.ua
18.06.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!