Підручники для першокласників надрукують до 15 липня, - Дмитро Табачник

Міністр освіти запевнив, що видання підручників для 1-го класу буде завершено вчасно, а на початку серпня школи отримають повні комплекти підручників для першокласників

Підручники для першокласників надрукують до 15 липня, - Дмитро Табачник

Під час проведення прес-конференції міністр повідомив, що на фінансування програми видання навчальної літератури передбачено понад 230 млн грн., які надійшли ще у І кварталі 2012 року.

Він зазначив, що відповідно до оновлених державних стандартів початкової, базової і повної загальної середньої освіти, міністерством проведено роботу щодо оновлення змісту навчальних програм початкової та основної школи, затверджено нову редакцію критеріїв оцінювання навчальної діяльності учнів, удосконалено технологію проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів.

"Відповідно до оновлених стандартів ми починаємо тепер вивчати в усіх школах України іноземну мову з 1-го класу, інформатику – з 2-го класу. Обов’язково з 5-го класу буде вивчатися друга іноземна мова", - нагадав міністр.

За його словами, нові підручники друкуватимуться відповідно до нових навчальних програм: "Загалом цього року заплановано видання 4,5 млн підручників для 1-го класу, їх друк буде повністю завершено до 15 липня. Таким чином, уже на початку серпня усі середні загальноосвітні заклади отримають повні комплекти підручників до 1-го класу".

Цього року буде видано 27 назв українською мовою, 15 назв російською, що становить разом 42 назви підручників для 11 класу, загальним тиражем 1 млн 854 тисячі примірників.

Також міністр освіти запевнив, що нові підручники пройшли ретельну наукову, педагогічну та психологічну експертизу – над ними працювали фахівці, а також освітяни-практики та психологи.

"Крім того, кожен підручник, який пройшов конкурсний відбір, згодом пройшов і апробацію у педагогів-практиків", - наголосив міністр.

Освіта.ua
08.06.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
сегодня учебники уже привезли и в нашу захолустную школу. удивительно!!!!!!!
ufyljy
Встретимся в аду дружок!
Ego
"Крім того, кожен підручник, який пройшов конкурсний відбір, згодом пройшов і апробацію у педагогів-практиків", - наголосив міністр." І коли ж це вони, цікаво, встигли провести апробацію підручників для 1 класу, якщо підсумки проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-2 класів було підведено лише 25.01.2012 р.? (див. http://www.mon.gov.ua/index.php/ua/7798-osoblivosti-pidgotovki-do-vidannya-rukopisiv-pidruchnikiv-dlya-1-2-klasiv-zagalnoosvitnikh-navchalnikh-zakladiv). Коли ж це їх встигли надрукувати, видати вчителям і дітям, провести повноцінну апробацію, узагальнити висновки, внести корективи відповідно до рекомендацій учителів-практиків? Очевидно, що апробацію проводили самі чиновники, не виходячи з кабінетів. Не вішайте нам лапшу на вуха, пане міністре!
Оксанка
Те ж саме ми чули і в минулому році про підручники для 11 класів, але отримали ми їх в грудні ! Доречі, чому для вчителя не передбачено примірника ? Я б купила, та не всі вони є в продажу !
Калибан
информатику со 2-го класса? Пока нет математической базы, а следовательно необходимого уровня мышления, информатику изучать нет смысла
Михаил
Для Калибан: Люблю читать коментарии. Иногда реальные обоснованные возражения. Но часто встречаются противоречия просто так - ради противоречия. Информатика (а точнее Сходинки до інформатики) в начальной школе как раз будет воспитывать логику, образное, алгоритмическое, математическое мышление. Программу прочитайте.
Михаил
Для Калибан: почитайте стандарт и программы, информатика со второго класса как раз необходима для развития логического математического мышления
Надя
Математическое мышление должно развиваться в первую очередь на уроках математики.
Коментувати
casta
А у вчителів зарплата буде 10 тисяч))))) Бреше і не кривиться!!!
Директор
Для casta: Говорить чисту правду, гроші освоять, підручники роздрукують, частина десь дінеться. До дітей надійдуть в кращому випадку в кінці першої чверті. Нічого нового. Традиції треба шанувати...
родитель
Вообще, я бы нашему министру образования мозги бы вправил. Как детям, которым только шесть лет исполнилось можно столько всего нового вдолбить в голову, от такой нагрузки у них не только желание учиться пропадет, но и отвращение к учебе появится. Мы сами своей настойчивостью убиваем в них желание делать уроки. От такого объема уроков, и таких больших нагрузок моральных и физических они никогда нам спасибо не скажут.А представьте, что во втором классе мы все принудительно посадим детей за компьютер, в котором столько разной гадости, что тогда из них получится. У бедных первоклассников еще нет ни усидчивости, ни физической выносливости,ни желания к учебе. Неужели нельзя разработать щадящую программу для школьников ,чтобы как -то стимулировать и поддержать желание к учебе. Поэтому, много родителей с большим беспокойством ожидают 1 сентября, когда их малыш пойдет в школу. Ведь многие родители наслышаны, уроки задают не для детей ,а для родителей, потому что для детей этот объем не подсилу.
Коментувати